Skocz do zawartości

Tynki zewnętrzne - porada


Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie odnośnie tynkowania domów na zewnątrz. Firma poradziła mi abym wytynkował klejem i potem dopiero jakimś tynkiem w ustalonym przeze mnie kolorze. Dom w środku jest ocieplony watą szklaną (5cm grubości) i nie chcę go ponownie ocieplać na zewnątrz.
Dom jest zbudowany z pustaków pionowych
Czy można tak wykonać tynk klejowy?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Mam pytanie odnośnie tynkowania domów na zewnątrz. Firma poradziła mi abym wytynkował klejem i potem dopiero jakimś tynkiem w ustalonym przeze mnie kolorze. Dom w środku jest ocieplony watą szklaną (5cm grubości) i nie chcę go ponownie ocieplać na zewnątrz.
Dom jest zbudowany z pustaków pionowych
Czy można tak wykonać tynk klejowy?

Pozdrawiam.



Trzeba to przetłumaczyć na normalne zwroty .


Ściana trójwarstwowa środku 5 cm wełny ?

Zbudowana z pustaka max ?

Link do komentarza
Cytat

Ściana : Pustak cały, wełna V minerialna i 12 półpustaka
Tak, Max.



Czyli ściana trójwarstwowa z pustaka Maxa w środku 5 cm wełny i 12 cm ściana osłonowa 28/5/12


a ta ściana 12 cm z czego tez z maxa ?

a jest przestrzeń wentylacyjna pomiędzy wełną a ścianą osłonową 12cm ?

Link do komentarza
Cytat

Czyli ściana trójwarstwowa z pustaka Maxa w środku 5 cm wełny i 12 cm ściana osłonowa 28/5/12


a ta ściana 12 cm z czego tez z maxa ?

a jest przestrzeń wentylacyjna pomiędzy wełną a ścianą osłonową 12cm ?



oj zaszła pomyłka, jest zbudowany z pustaków pianowych cały od zewnątrz, od środka jest połówka, w środku wełna mineralna 5cm. Nie ma przestrzeni wentylacyjnej. Czy można to wytynkować klejem + siatka + tynk ozdobny silikonowy? Czy nie będą przebijać pustaki podczas wilgotnych dni.
Link do komentarza
Cytat

oj zaszła pomyłka, jest zbudowany z pustaków pianowych cały od zewnątrz, od środka jest połówka, w środku wełna mineralna 5cm. Nie ma przestrzeni wentylacyjnej. Czy można to wytynkować klejem + siatka + tynk ozdobny silikonowy? Czy nie będą przebijać pustaki podczas wilgotnych dni.



To jeszcze ciekawiej .


Od zewnątrz suporex 24cm ?

potem wełna 5 cm i od środka 12 cm kształtka ceramiczna ?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...