Skocz do zawartości

Kocioł kondensacyjny do podłogówki i co jeszcze?


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Proszę o pomoc w temacie instalacji grzewczej.

W całym domu jest już ogrzewanie podłogowe, potrzebuję pomocy w doborze odpowiedniego kotła kondensacyjnego.
Powierzchnia domu 180m2 (jest rekuperacja z GWC), chciałbym aby kocioł był też źródłem gorącej wody do łazienek i kuchni.
Myślałem nad kotłem z zasobnikiem i wężownicą (bo podobno dwufunkcyjny nie jest efektywny), który magazynował by gorącą wodę do mycia itp i oczywiście kocioł zasilałby ogrzewanie podłogowe.

Jakie urządzenia będą jeszcze potrzebne do podłączenia wszystkiego, zwłaszcza chodzi mi o podłączenie kotła z rurkami od ogrzewania podłogowego, jakieś pompy? zasobnik na wodę?

Jestem zielony w tym temacie, a chciałbym mieć choć blade pojęcie jak to powinno wyglądać.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
W kwestii kotła - poszukaj lokalnego dystrybutora i serwisu. Im bliżej będziesz miał do serwisu, tym szybciej do Ciebie dotrą w przypadku awarii.
Mając tylko podłogówkę wybierz piec, który będzie osiągał największą sprawność przy najniższych parametrach grzania. Najlepsze modele uzyskują już 111% przy temp. 40/30. Jeżeli masz dom podzielony na parter i piętro, i powinieneś mieć możliwość sterowania oddzielnie temperaturą piętra i parteru, chyba, że posiadasz w każdym pomieszczeniu sterownik.
Do pieca dobierz zasobnik na wodę, odpowiednio do ilości osób.
Nie masz żadnego "sanitarnika"? Edytowano przez Karlsen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...