Skocz do zawartości

Zabudowa tarasu lekką konstrukcją drewnianą


Recommended Posts

Witam.
Tak jak w temacie. Planuję zaadaptować istniejący taras na garderobę.
Taras znajduje się na piętrze a pod spodem jest przybudówką stanowiąca wejście do domu. Dom typu kostka bliźniak. Czy zabudowa lekka drewniana wymaga pozwolenia na budowę?
Link do komentarza
Witam.
Ok czyli potrzebuję pozwolenia. Wiem, że najpierw muszę zgłosić się do architekta w celu złożenia wniosku. Na pewno do wniosku będę potrzebował mapę opiniodawczą i wypis z planu zagospodarowania przestrzennego. Planu dla tego terenu nie ma także chyba pozostaje mi tylko wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Możecie mi powiedzieć jak długo trzeba czekać na taką decyzję i czy na pewno jest to potrzebne przy jedynie zabudowie tarasu?

A co do sąsiadów to dobrze ze wszystkimi żyję ale sporej części tak naprawdę nie znam i wolę zrobić to zgodnie z prawem, żebym za jakiś czas nie musiał rozbierać i jeszcze płacić jakiś kary. A nawiązując do samowoli budowlanej to ta opłata 50tys. dotyczy wszelkich robót na danej działce czy np. jeśli postawię wiatę, garaż i np zabuduję taras to od każdego z tych elementów muszę uiścić opłatę czy jednorazowo?

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...