Skocz do zawartości

przyłącza wod-kan i energetyczne


Johna

Recommended Posts

Witam
Właśnie jadę do starostwa odebrać pozwolenie na budowę i już myślę o następnych krokach (tzn rodzą mi się kolejne pytania).
Dotyczą one przyłączy: energetycznego - w zakładzie energetycznym sympatyczny pan zasugerował aby od razu rozbić przyłącze pełne tzn nie na prąd budowlany (po co płacić dwa razy) tylko takie jakie będzie końcowe. Mój elektryk bardzo się zdziwił ale stwierdził że jak można to on mi wszystko podłączy. Tylko czy to ma sens?? Czy nie lepiej budować na agregacie? A jak będą mury to skrzynkę już zrobić tam gdzie trzeba? (mam na myśli moją skrzynkę a nie zakładu energetycznego bo ta stoi w granicy działki) Bo teraz na polu to niby gdzie ją umieścić?
Przyłącza wod-kan. Wiem jakie mam warunki (nic nienormalnego), mam wstępnie wykonawcę (sama rowy zrobię - tzn znajoma koparka - on wszystko podłączy) mam do przyłączy 7 m (przyłącza w drodze przed nosem) - projekt jest - chce za to 1000 zł. Czy to normalna cena ? (materiały moje, Słupsk woj pomorskie). Zanim kupiłam tą działkę mówiono mi że przyłącza będą kosztować 6000 więc taki "spadek" kosztów mile zaskakuje ale może nie wiem o czymś? Jakie opłaty są potem przy odbiorze to wiem (rzędu 200 zł) opłata adiacencka w ogóle na razie nie wchodzi w grę (gmina nie zaplanowała jej pobierania na tą chwilę). Czy jeszcze z jakimiś opłatami powinnam się liczyć w związku z przyłączami?
Link do komentarza
Gość mhtyl

To co za ZE u Ciebie ,bo też się z deka zdziwiłem ,że od razu prąd docelowy.Ja płacę za przyłącze tzn za prąd w okresie budowy 140 zł co dwa miesiące + za kW ile zużyję.
Co do projektu to cena do przyjęcia,ale możesz popytać u innych,wtedy będziesz miał rozeznanie czy to drogo czy tanio. Ja dałem za projekt samego przyłącza wody 300 zł w 2008 roku.
Dodatkowe opłaty to za geodetę który musi Ci wytyczyć przyłącze wodno-kan.
Link do komentarza
To nie tak. Projekt przyłączy jest już zrobiony (do pozwolenia był robiony) i tak zrozumiałam że to wystarczy (chyba ze źle zrozumiałam ale tak są te kartki zatytułowane - na mapie jest wyrysowane jak biegnąć mają te rury wod i kan oraz są przekroje poprzeczne) Cena to wynagrodzenie hydraulika/fachowca który te rury będzie układał/łączył, wyprowadzi je do budynku (pod ławami i przez ścianę fundamentową tak jak projekt przewiduje, oraz utrafi z wyjściem tam gdzie trzeba, wykona studzienkę (bo jedną muszę zrobić) oraz podłączy te moje rurki do istniejącego przyłącza w drodze.

Geodeta ugadany w cenie będzie i wyznaczenie budynku, działki (bo kamienie gdzieś poszły) i drogi tych przyłączy oraz gdzie mają wyjść w budynku (jednorazowo 1200)

No i dalej nie wiem co z tym prądem a ZE u mnie to Energa ale boję się że to indywidualny pomysł faceta z obsługi klienta i boję się że jak na to pójdę to później będą z tego jakieś problemy.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

To nie tak. Projekt przyłączy jest już zrobiony (do pozwolenia był robiony) i tak zrozumiałam że to wystarczy (chyba ze źle zrozumiałam ale tak są te kartki zatytułowane - na mapie jest wyrysowane jak biegnąć mają te rury wod i kan oraz są przekroje poprzeczne) Cena to wynagrodzenie hydraulika/fachowca który te rury będzie układał/łączył, wyprowadzi je do budynku (pod ławami i przez ścianę fundamentową tak jak projekt przewiduje, oraz utrafi z wyjściem tam gdzie trzeba, wykona studzienkę (bo jedną muszę zrobić) oraz podłączy te moje rurki do istniejącego przyłącza w drodze.

Geodeta ugadany w cenie będzie i wyznaczenie budynku, działki (bo kamienie gdzieś poszły) i drogi tych przyłączy oraz gdzie mają wyjść w budynku (jednorazowo 1200)

No i dalej nie wiem co z tym prądem a ZE u mnie to Energa ale boję się że to indywidualny pomysł faceta z obsługi klienta i boję się że jak na to pójdę to później będą z tego jakieś problemy.


Sory to ja trochę źle odczytałem poprzedniego Twojego posta.
Tak to jest projekt ,nie da się ukryć icon_smile.gif Ja za przyłącze wody 19 m w tamtym roku wraz z materiałem i robocizną - 1500 zł, tyle krzyknął mi zakład wodociągów, a że sam kupiłem materiał i sam wykopałem to zaoszczędziłem prawie 500 zł. Zapłaciłem tylko za przyłączenie i dezynfekcję wodociągom.

Nie łapię za co ten geodeta te 1200 zł ma wziąć ? Czy za wytyczenie domu i przyłączy? Czy za wytyczenie granic działki i domu wraz z przyłączami.

Zadzwoń na infolinię do ZE to się wszystkiego dowiesz,ale nie wydaje mi się aby gościu chciał Cię naciągnąć na coś takiego jeżeli było by to sprzeczne z polityką ZE.Jeżeli jest to prawdą to chwała ZE za to.
Link do komentarza
Witam i pozwolicie podłączę się do tematu żeby nie zakładać nowego postu...
Pytanie; posiadam działkę, na której już mam jeden dom i wszystkie media na nim... chce sie podłączyć z prądem do starego domu (tzw rozbudowa sieci) instalacja 3 fazy 25A moc umowna 12kW. I ubiegam sie teraz o warunki zabudowy i nie wiem, jaki wniosek złożyć do ZE. Dzwoniłem tam, ale nikt nie umie mi poradzić...
Poradzcie co mam zrobić...
Link do komentarza
Cytat

Witam i pozwolicie podłączę się do tematu żeby nie zakładać nowego postu...
Pytanie; posiadam działkę, na której już mam jeden dom i wszystkie media na nim... chce sie podłączyć z prądem do starego domu (tzw rozbudowa sieci) instalacja 3 fazy 25A moc umowna 12kW. I ubiegam sie teraz o warunki zabudowy i nie wiem, jaki wniosek złożyć do ZE. Dzwoniłem tam, ale nikt nie umie mi poradzić...
Poradzcie co mam zrobić...


Jeśli rozbudowa będzie na tej samej działce ewidencyjnej wystarczy przedstawić dotychczasową umowę z ZE
Link do komentarza
niekoniecznie, a raczej nie wystarczy
skoro stara i nowa chałupa ma być zasilana z jednego "miejsca" to mogą być zbyt małe zabezpieczenia i moc przyłączeniowa w starej chałupie
moim zdaniem - nalezy wystąpić o warunki ze wskazaniem miejsca przyłączenia,
ZE określi warunki i będzie widomo, czy, a jeżeli tak, to jak

a jeżeli nie - wskaże inne możliwości przyłączenia, tak czy siak, warunki do WZ będą, a chodzi przede wszystkim o "promesę" dostawy prądu, a jak - to już techniczne sprawy
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...