Skocz do zawartości

Czym uszczelnić mur w systemie pióro wpust?


Recommended Posts

Witam.

Buduję dom energooszczędny.

W jednym z ostatnich artykułów w BD napisał Pan, ze budowa ściany murowanej w tzw. systemie pióro wpust bardzo utrudnia czy wręcz uniemożliwia zbudowanie szczelnej ściany.
Chciałbym wykorzystać zdolność cegły silikatowej do kumulacji ciepła. Niestety zakupiłem cegły już na cały dom w systemie pióro wpust. W planach miałem murowanie na zaprawę klejową. Budowę ścian chciałbym rozpoczynać na przełomie czerwca.

Pytanie jest teraz takie.

Co zrobić aby zapewnić szczelność budowanym murom w tym systemie? Jak murować? Czym uszczelniać? Tynkować dodatkowo?

Do muru z cegły przykleję 30cm styropianu grafitowego.


Pozdrawiam
Kleks
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Buduję dom energooszczędny.

Pytanie jest teraz takie.

Co zrobić aby zapewnić szczelność budowanym murom w tym systemie? Jak murować? Czym uszczelniać? Tynkować dodatkowo?

Do muru z cegły przykleję 30cm styropianu grafitowego.


Pozdrawiam
Kleks


Można zrobić ,utrudni to trochę wznoszenie ściany ale np...

Fuga pozioma -zaprawa klejowa

Fuga pionowa pióro wpust - np. cienka warstwa zaprawy klejowej lub Piana murarska Porotherm DRYFIX


Link do komentarza
Na ile nieszczelność tego muru zniweczy plany budowy domu energooszczędnego? Od wewnątrz będzie tynk, od zewnątrz 30 styro, pewnie z frezem, a na to jeszcze kilka warstw. Osobiście bardziej zadbałbym o szczelność w okolicach okien, drzwi zewnętrznych i balkonowych.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Dla potomnych. Ja zrobiłem tak.

W każdej warstwie już połączonych pióro wpustem cegieł na klej. Pistoletową pianką nisko rozprężną od środka w kieszeniach uszczelniłem połączenia. Jak spojrzy się z góry na cegłę silikatową to od razu wiadomo o co chodzi. Łącznie dwa paski pianki.
Przed operacją faktycznie ściany nie były szczelne. Co było nawet widać. Pomimo dużej staranności przy murowaniu. Obecnie zakładam że problem szczelności połączenia rozwiązałem. Zużyłem mniej niż 20 puszek na cały dom. Moim zdaniem bardzo warto i dlatego polecam.

Dodatkowo takie klejenie pianką usztywnia połączenie cegieł. Sprawdziłem.

Kleks. Edytowano przez Kleks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dla potomnych. Ja zrobiłem .

W każdej warstwie od środka w kieszeniach uszczelniłem połączenia. Jak spojrzy się z góry to od razu wiadomo o co chodzi.
Przed operacją faktycznie nie były szczelne. Co było nawet widać. Pomimo dużej staranności Zużyłem mniej niż 20 puszek na cały Kleks.

Cytat



trawę mam do skoszenia - nie mieszkasz w pobliżu czasami?


szok.GIF

Szkoda ze daleko mieszkasz. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...