Skocz do zawartości

Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny - odległość od granicy działki


Recommended Posts

Witam,
Jestem początkujący w temacie budowlanym więc proszę o wyrozumiałość.
Chciałbym zaadaptować budynek gospodarczy na mieszkalny. Mam problem natury prawnej. Budynek ten znajduje się w odległości 1,3m od granicy działki. Nasze prawo mówi o zachowaniu odległości min. 1,5m w przypadku braku okien. Można ewentualnie pisać wniosek o odstąpienie od prawa do ministra. Będąc dzisiaj w starostwie dowiedziałem się, że "da się to tak zaprojektować, żeby wszystko było zgodnie z prawem i nie trzeba będzie pisać do ministra". Niestety urzędnik nie powiedział nic więcej poza tym. Niestety projektant, który ma dla nas zrobić projekt nie wie co urzędnik miał na myśli. Czy możecie pomóc? Może ktoś z Was wie w jaki sposób można rozwiązać tę sytuację aby adaptacja była zgodna z prawem? Projektanta nie bardzo mogę zmienić gdyż jest to członek rodziny i zrobi nam projekt sporo taniej.
Link do komentarza
Cytat

.........Będąc dzisiaj w starostwie dowiedziałem się, że "da się to tak zaprojektować, żeby wszystko było zgodnie z prawem i nie trzeba będzie pisać do ministra". Niestety urzędnik nie powiedział nic więcej poza tym..........


a co? wyzionął ducha icon_eek.gif

a przepisy mówią o różnych odległościach, niekoniecznie o 1,5m

no i ten rodzinny architekt - nie wie jakie dokumenty mu są potrzebne, aby to stwierdzić?
nie słyszał o WZ (studium uwarunkowań) lub MPZP?
jak nie - poleć mu to forum do poczytania to się dowie
bo nikt Ci tu tego nie zinterpretuje, co kto miał na myśli bez w/w
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...