Skocz do zawartości

Projekt tarasu - proszę o opinię i rady


Recommended Posts

Witam!

Chcę zrobić taras jak na rysunku (chyba że może ktoś podpowie inne rozwiązanie). Chciałbym na podciągi(?) wykorzystać poniemieckie belki z rozbiórki (ok. 20x20, 20x10 cm) w dość dobrym stanie aczkolwiek trzeba będzie je trochę przetrzeć. Problem mam z dobraniem ich rozstawu i grubością legarów. Wstępnie zaplanowałem podciągi 20x8 (rozstaw 1,5m) a legary 10x5 (rozstaw 40cm) aczkolwiek chyba trochę na wyrost. Cały taras 6,4m x 2m. Nie wiem czy może dodać jeszcze jeden podciąg i zejść z grubości legarów? Albo może macie jakieś inne pomysły/sugestie?

Ps. Deski 25mm.

Pozdrawiam.

DSC01446.jpg

Edytowano przez janosh (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Jeśli są jakieś niewiadome dotyczące rozstawu legarów drewnianych, lepiej przyjąć zasadę, że lepiej jak jest więcej. Wtedy na pewno nam się nie zwiesi i nie wyłódkuje.

Cytat

Witam!

Chcę zrobić taras jak na rysunku (chyba że może ktoś podpowie inne rozwiązanie). Chciałbym na podciągi(?) wykorzystać poniemieckie belki z rozbiórki (ok. 20x20, 20x10 cm) w dość dobrym stanie aczkolwiek trzeba będzie je trochę przetrzeć. Problem mam z dobraniem ich rozstawu i grubością legarów. Wstępnie zaplanowałem podciągi 20x8 (rozstaw 1,5m) a legary 10x5 (rozstaw 40cm) aczkolwiek chyba trochę na wyrost. Cały taras 6,4m x 2m. Nie wiem czy może dodać jeszcze jeden podciąg i zejść z grubości legarów? Albo może macie jakieś inne pomysły/sugestie?

Ps. Deski 25mm.

Pozdrawiam.

[attachment=13759:taras.JPG]

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...