Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
cameron85

pomalowanie szafy

Recommended Posts

Witam serdecznie

Chciałabym pomalować szafę www.jysk.pl/750/520/3602503/a/catalog na biało. Szafa wykonana jest z różnych materiałów (opis materiałów pod zdjęciem) i chciałabym się dowiedzieć czym najlepiej ją pomalować. Chcę żeby został zarys słojów na meblach i mam pytanie czy będzie trzeba ją wycierać najpierw papierem ściernym (szafa jest nowa) ? i może możecie polecić jakiś konkretny produkt?

Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

Taki efekt da farba biała transparentba do drewna Bloom, ale najpierw musisz pozbyć się ciemnego, czyli szafę oszlifować.

Cytat

Witam serdecznie

Chciałabym pomalować szafę www.jysk.pl/750/520/3602503/a/catalog na biało. Szafa wykonana jest z różnych materiałów (opis materiałów pod zdjęciem) i chciałabym się dowiedzieć czym najlepiej ją pomalować. Chcę żeby został zarys słojów na meblach i mam pytanie czy będzie trzeba ją wycierać najpierw papierem ściernym (szafa jest nowa) ? i może możecie polecić jakiś konkretny produkt?

Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz aby renowacja szafy była wykonana profesjonalnie, musisz powierzchnię szafy zeszlifować papierem ściernym. Zarys słojów zachowasz jeśli szafę pomalujesz lakierem do drewna a nie kryjącą farbą.

Najlepiej oddaj ją do specjalisty w tej braznzy. Jesli chcesz t zrobic sam musisz to robic bardzo dokładnie. Kazde zle ulozenie pedzla moze zostawic slady. Jesli chcesz sloi to musisz ja wytrzec.

gdzieś tu na forum był niedawno temat o malowaniu toaletki z Ikea ... widziałam tam sporo rad , warto poszukać...

Decupage jest cudowne i w sumie można też uwypuklić drewno w ten sposób, bo nie na całym meble musisz kleić papier ryżowy, a na koniec się lakieruje, więc "gołe" miejsca będą całkiem ładnie wyglądały.

Wg mnie "niszczenie" nowej szafy malowaniem mija się z celem. Lepiej kupić używaną i wtedy ja odnawiać, albo po prostu kupić gotową w takim kolorze jaki chcemy. Odradzam z własnego doświadczenia...

niestety trzeba wiecej pracy przy takim odnawianiu albo ozdabianiu niz Wam sie wydaje, mozna wiecej zepsuc niz ulepszyc. polecam dobrac juz cos gotowego z salonu

same spamy - same spamy!
da się!
ja malowałem moją sypialnię - delikatnie - wałeczkiem..
Da się kolor dobrać i zmienić!
Już gdzieś na forum pokazałem!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Utwórz nowe...