Skocz do zawartości

fundamenty


Recommended Posts

Gość gawel
Cytat

witam Wszystkich.
razem z mężem w tym roku chcemy zrobić fundamenty. jestem ciekawa ile kosztowały Was fundamenty.
tzn. koszt materiałów + robocizna.
z góry dziękuje i pozdrwaiam
Jolka


Bardzo ogólne pytanie i odpowiem szczerze ale ogólnie 8 tys brutto za całość (w maju 2003 roku)
Link do komentarza
Witam,

Podpinam się pod temat (nie chcę zaśmiecać forum nowymi tematami).
Czy ktoś budował dom DOMO 10b z domoformy? Ile kosztowały fundamenty? A może ktoś tak jak ja budował ten dom w górach i musiał wylać porządną płytę (ze zbrojeniem)?
Z góry dziękuję za pomoc!
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witajcie,
My budujemy obecnie "Dom przy Cyprysowej 6". Powierzchnia zabudowy 150 m2. Dotychczasowe koszty (nie licząc projektu, geodety, przyłączy) to ok. 35 tys. zł. Dojdzie jeszcze do tego jakieś 5 tys. na zasypanie fundamentów kruszywem.
Niektóre koszty:
- robocizna 4 tys. zł (izolacje fundamentów i ocieplenie robiłem sam więc zaoszczędziłem tysiąc)
- beton 13,8 tys. zł
- deski, kantówki 4,8 tys.
- styropian do fundamentów, lepiki ok. 4 tys.
Wraz ze znajomym rozprowadziliśmy kanalizację więc na tym też parę stówek do przodu. Generalnie dużo prac (nie wymagających wiedzy fachowej) wykonuję sam lub z pomocą rodziny/znajomych, dzięki czemu odpadają koszty robocizny, które zainkasowałby przysłowiowy "Pan Józek".
Jest szansa, że wszystko związane z fundamentami (doliczając projekt, geodetę, przyłącza) zamknie się w kwocie 55-57 tys. zł icon_eek.gif
Dlatego też między bajki zaczynam wkładać opowieści ludzi, którzy twierdzą, że dom o podobnej bryle i wielkości zbudowali i wykończyli mieszcząc się w 250 tys. icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...