Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Problem z piecem gazowym


Recommended Posts

Witam Od trzech lat mieszkam w nowym domu. Ogrzewam go piecem gazowym vaillant. Od pewnego czasu pojawiły się problemy, a mianowicie zdarza się, że piec bardzo głośno "wybucha" po czym w kotłowni jest swąd spalenizny. Przewody kominowe zostały sprawdzone przez kominiarza i są ok. Wezwałem również serwis od pieca i również wszystko jest w porządku, Zasugerowano mi, że powodem może być zła wentylacja? Co powinienem teraz zrobić? Proszę o poradę.
Link to postu
Witam

Warto upewnić się czy nie jest nastawione zbyt duże ciśnienie gazu na armaturze kotła.
Przyczyna faktycznie może być po stronie wadliwej wentylacji - np. gdy pojawiła się nieszczelność między kanałem wentylacyjnym, a kominowym.
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam Od trzech lat mieszkam w nowym domu. Ogrzewam go piecem gazowym vaillant. Od pewnego czasu pojawiły się problemy, a mianowicie zdarza się, że piec bardzo głośno "wybucha" po czym w kotłowni jest swąd spalenizny. Przewody kominowe zostały sprawdzone przez kominiarza i są ok. Wezwałem również serwis od pieca i również wszystko jest w porządku, Zasugerowano mi, że powodem może być zła wentylacja? Co powinienem teraz zrobić? Proszę o poradę.Czy rozwiązaleś już swój problem ?
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...