Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Gont bitumiczny na deskowaniu to taka ostateczność no chyba, że deski są łączone pióro-wpust. Czy podkład jest konieczny czy nie to warunkuje kąt nachylenia połaci dachowej i rodzaj gontu. Na deskowaniu podkład wyrównuje powierzchnię. Najlepiej stosować podkład systemowy tzn. taki jaki zaleca producent gontu. Dach powinien mieć minimum dwie warstwy przekrycia a nie wszystkie gonty spełniają ten warunek. Tam gdzie ten warunek nie jest spełniony oraz w przypadku gdy pochylenie połaci jest mniejsze niż 30 * podkład jest obowiązkowy. Ja stosuję podkład zawsze! Dobry podkład ma w swojej ofercie Isola. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Jest bardzo niewiele gontów, które przywierają całą powierzchnią. W Polsce jeden. Mam go na swoim deskowanym dachu już 15 lat i nic. W swojej praktyce nie spotkałem się z takim zjawiskiem aby schnące deski rozerwały gont. Jest to prawie nie możliwe ze względu na sposób obkurczania się desek i wąskie paski gontu. Pozdrawiam.



A możesz zdradzić jakiej firmy masz zamontowany u siebie ?
Link do komentarza
  • 5 lata temu...

Wskazane jest, żeby pod gontem położona została papa podkładowa. Nawet gonty pozornie przylegające ściśle do podłoża mogą z czasem ulec przesunięciu, np. na skutek błędów montażowych (gonty przybija się  do podłoża gwoźdźmi i w razie potrzeby podkleja klejem dekarskim). Dlatego dla  zapewnienia trwałej ochrony na wiele lat, warto zainwestować w papę podkładową.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...