Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
andrzej83x

Papa pod gonty

Recommended Posts

Cytat

Witam,

Czy pod gontem musi być jeszcze papa czy wystarczy tylko przybić je do desek ?Musi być podkład.Folia wstępnego krycia ,papa podkładowa itd....


 • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam,

Czy pod gontem musi być jeszcze papa czy wystarczy tylko przybić je do desek ?


Wystarczy przybijać do desek zwłaszcza gont najlepiej nierównych icon_cry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gont bitumiczny na deskowaniu to taka ostateczność no chyba, że deski są łączone pióro-wpust. Czy podkład jest konieczny czy nie to warunkuje kąt nachylenia połaci dachowej i rodzaj gontu. Na deskowaniu podkład wyrównuje powierzchnię. Najlepiej stosować podkład systemowy tzn. taki jaki zaleca producent gontu. Dach powinien mieć minimum dwie warstwy przekrycia a nie wszystkie gonty spełniają ten warunek. Tam gdzie ten warunek nie jest spełniony oraz w przypadku gdy pochylenie połaci jest mniejsze niż 30 * podkład jest obowiązkowy. Ja stosuję podkład zawsze! Dobry podkład ma w swojej ofercie Isola. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Gont bitumiczny na deskowaniu to taka ostateczność no chyba, że deski są łączone pióro-wpust.


Zdarza się tez że gont bez podkładu przykleja się do desek ,deski pracują i rwą gonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest bardzo niewiele gontów, które przywierają całą powierzchnią. W Polsce jeden. Mam go na swoim deskowanym dachu już 15 lat i nic. W swojej praktyce nie spotkałem się z takim zjawiskiem aby schnące deski rozerwały gont. Jest to prawie nie możliwe ze względu na sposób obkurczania się desek i wąskie paski gontu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jest bardzo niewiele gontów, które przywierają całą powierzchnią. W Polsce jeden. Mam go na swoim deskowanym dachu już 15 lat i nic. W swojej praktyce nie spotkałem się z takim zjawiskiem aby schnące deski rozerwały gont. Jest to prawie nie możliwe ze względu na sposób obkurczania się desek i wąskie paski gontu. Pozdrawiam.A możesz zdradzić jakiej firmy masz zamontowany u siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wskazane jest, żeby pod gontem położona została papa podkładowa. Nawet gonty pozornie przylegające ściśle do podłoża mogą z czasem ulec przesunięciu, np. na skutek błędów montażowych (gonty przybija się  do podłoża gwoźdźmi i w razie potrzeby podkleja klejem dekarskim). Dlatego dla  zapewnienia trwałej ochrony na wiele lat, warto zainwestować w papę podkładową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Mireczek
   "Czy warto kupować kotły poniżej 5 klasy" ,i proszę tu nie tytułować pozostałego fragmentu i kopciuchy , bo 4 klasa to nie kopciuch , a właśnie bardzo często jest i powinien być to wybór konieczny ze względu chociażby konstrukcję kominów murowanych (bez wkładu ceramicznego) .Czwarta klasa to nie "kopciuch" ,a spełnia chociażby zgodności i możliwości zastosowania dla tego rodzaju konstrukcji kominów , i żadna 5 klasa , ani pseudo nierdzewna rura ,gdzie do nie wszystkich da się ją wcisnąć ze względu np na budowę , (kominy z kanałami skośnymi) ,oraz maksymalną wytrzymałość tego niby nierdzewnego wkładu w porywach do 2-3 lat i kolejny duży wydatek na nowe rury wsadowe. Wiec proszę redaktora o nie pisanie bzdetów i nie wciskanie w ekran rozporządzeń , żadne dotacje tego nie pokryją , a zakup i podpięcie kotła 5 klasy w taki komin skutkuje jego zniszczeniem , i wykwitami na ścianach.Unijne szczekanie
  • ja się do niczego nie mogę z Cm czepić - mało tego: zaklajstropwałem resztkami dziurę na elewacji, gdzie rurka pex wychodzi - do kranika. Ta rurka ciągle jest ruszana w te i we wte, bo wąż, wiesz, podlewanie. I o ile kiedys czym bym nie zapaćkał, to pękało, tak ten szuwaks jest tak elastyczny, że nie pęka. Powiem więcej: jak kleiłem płytki, to upaćkane klejem nogi ciężko było zmyć, bo klej po wyschnięciu nie pękał na skórze, choćby nie wiem co robił.   Z inyymi klejami sądzę - jest podobnie. Jest podobnie. Jest podobnie. To chyba kwestia niewiemczego co kto kupi.
  • Dzięki Pezecie    Fuga: przy płytkach 60x60 planuję dać 3mm. Płytki oczywiście rektyfikowane. W zasadzie kompromis między aspektami technicznymi, a wizualnymi.  Ceresit powiadasz... baaaaaaardzo dużo złych opinii jest o nim w necie. Pomyślę...
  • Bo starej daty maszyny były robione z porządnych materiałów, niekiedy az na wyrost. Teraz robią takie maszyny co ledwo wytrzymują okres gwarancji, dlaczego? ano po to aby firmy miały zbyt na swoje towary. Ja mam z Biedronki, kupiona trzy lata temu, oczywiście mowa o sieciowej, producent daje na nią 3 lata gwarancji, jak narazie hula i ma sie dobrze a dałem za nią 60 zł.
  • Witam. Mam wątpliwości co do zalecenia przez hydraulika zamontowania stycznika. Nie taka jest jego (stycznika) rola. Stycznik służy do "przenoszenia" większych obciążeń przy jednoczesnej możliwości sterowania zdalnego, automatycznego lub innego z zadanym wymuszeniem. Stycznik może być sterowany przez wyłącznik ciśnieniowy, wyłącznik pływakowy wody, wyłącznik czasowy (zegar sterujący) lub tym podobny.   Zachodzi pytanie, o jaki jakiś stycznik tutaj chodzi.  
 • Popularne tematy

×