Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Agrowłóknina czy agrotkanina


Recommended Posts

Witam,

Mam sporo płytek betonowych (40x40), które na wierzchu mają przyklejoną nitro mozaikę, w kolorze zielonej. Chciałbym te płytki wyłożyć od schodów aż do furtki. Pytanie co lepsze do podłożenia pod płytki agrowłóknina czy agrotkanina, aby nie wyrastały między płytkami chwasty.
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
Cytat

Agrotkanina jest bardziej wytrzymała i trwalsza od agrowłókniny, jest niestety droższa. Wybór zależy więc od zasobności portfela. Mimo wszystko polecałbym agrowłókninę przeciwko chwastom P-50 (50 gram/m2) czarną lub brązową.

Pozdrawiam
Paweł RomanowskiA pod kamienie ozdobne, takie drobne, które mam przy krzewach to co będzie lepsze, bo wiadomo, że musi wodę przepuszczać.
Link to postu
 • 2 miesiące temu...
Cytat

Agrotkanina, bez porównania. I im grubsza tym lepsza, nie będą przerastały chwasty:) Ja robiłam ostatnio rabatę i też użyłam agrotkaniny, która jest dużo bardziej wytrzymała od agrowłókniny.a co lepiej lepiej przepuszcza wodę ? Moje bukszpany są małe ok. 20 cm (chcę żeby były max 40-50 cm). Napewno na którąś się zdecyduję, jednak martwię się o podlewanie, bo skoro nie przepuszczają wody to czy wystarczy wycięcie, przez które wsadzam roślinkę ?
Link to postu
To nie jest tak, że one nie przepuszczają wody, bo tak to nie miałoby to sensu. Jak by roślinki rosły? Muszą mieć wodę. Agrotkanina jest mocna w dotyku, gruba i bardzo dobrze przepuszcza wodę, ale nie pozwala chwastom przedostać się na powierzchnię. Dziura wycięta na roślinkę wystarczy. Ja najpierw założyłam agrotkaninę na całą powierzchnię, a dopiero potem nacinałam krzyżyk na niej, rozchylałam i kopałam otwór. Potem posadziłam roślinkę i zakryłam ten otwór tkaniną. Mam to sprawdzone, w zeszłym roku, posadziłam tak i wszystko się przyjęło. Do tego rośliny płożące bez problemów się rozrastają. Bukszpan również. Tak więc bez problemu możesz zrobić tak jak ja lub zostawić otwór wokół krzaczka, a urośnie i się rozrośnie, zobaczysz:)) Agrotkanina oprócz, że zapewnia ochronę przed chwastami, to długo trzyma wilgoć, wodę, więc roślinka nie wyschnie, nawet jak będą upały.

DSC01446.jpg

Link to postu
Cytat

To nie jest tak, że one nie przepuszczają wody, bo tak to nie miałoby to sensu. Jak by roślinki rosły? Muszą mieć wodę. Agrotkanina jest mocna w dotyku, gruba i bardzo dobrze przepuszcza wodę, ale nie pozwala chwastom przedostać się na powierzchnię. Dziura wycięta na roślinkę wystarczy. Ja najpierw założyłam agrotkaninę na całą powierzchnię, a dopiero potem nacinałam krzyżyk na niej, rozchylałam i kopałam otwór. Potem posadziłam roślinkę i zakryłam ten otwór tkaniną. Mam to sprawdzone, w zeszłym roku, posadziłam tak i wszystko się przyjęło. Do tego rośliny płożące bez problemów się rozrastają. Bukszpan również. Tak więc bez problemu możesz zrobić tak jak ja lub zostawić otwór wokół krzaczka, a urośnie i się rozrośnie, zobaczysz:)) Agrotkanina oprócz, że zapewnia ochronę przed chwastami, to długo trzyma wilgoć, wodę, więc roślinka nie wyschnie, nawet jak będą upały.To mi w zupełności wystarczy. Dzięki za informacje icon_smile.gif
Link to postu
 • 2 tygodnie temu...
 • 1 rok temu...
 • 3 miesiące temu...
 • 2 tygodnie temu...
 • 2 lata temu...
 • 10 miesiące temu...

Ja już mam nauczę i zdecydowanie wolę w rzeczy ogrodnicze się zaopatrzeć w specjalnych sklepach. Kiedyś kupiłem włókninę w markecie i po roku mi się rozleciała, nie było nawet co zbierać. A teraz kupiłem z sklepu ogrodniczego i jakość jest o wiele lepsza. Być może jakaś inna produkcja jest dla nich robiona.

Link to postu
 • 3 tygodnie temu...
 • 4 miesiące temu...

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Akurat ja jako podłoże mam agrowłókninę i sprawdza się bardzo dobrze, możesz spokojnie zamówić jej określony wymiar także w sklepach online, tutaj nic nie stoi na przeszkodzie, na pewno będzie taniej.

Link to postu
 • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
 • Utwórz nowe...