Skocz do zawartości

TAŚMA DYLATACYJNA BRZEGOWA


Recommended Posts

witam chciałbym się dowiedzieć jak to jest z taśmą dylatacyjną brzegową,mam juz tynki i chciałbym samemu przygotować posadzkie folią i steropianem i teraz posadzkarze powiedzieli ze są specjalne tasmy które są obłozone 10cm posadzki oraz nachodzi np 10cm na sciane, wyczytałem tez ze są takie z pianki co mam zastosować.
Link do komentarza

wole samemu przygotować pod wylewkie,wiem ze nie sprzątają zbyt dokładnie, dostałem z odzysku trzy rolki takiej pianki która ma 10cm jednak zastanawiam się ile musi nachodzić na sciane a ile na strop będzie troche wąska i naco ją przyklejic tak aby nie przeszkadzała przy wylewce,chodzi oto aby ładnie dolegała do ścian.

iz146a.JPG

Edytowano przez gomesz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość mhtyl
Cytat

juz rozumiem tę pianke daje się tylko na sciane,a mam jeszcze pytanie co dawać pierwsze na srop folie czy steropian posadzkasz powiedział ze pierwsze daje się steropian na góre folie.


A jaką grubą będziesz robił wylewkę?
Tak ta pianka tylko na ścianę,ja u siebie przybiłem ją gwoździami-papiakami co 1-2 m a w narożnika częściej aby lepiej dolegała do ściany.U mnie łatwo się wbijało bo mam ściany z Ytonga.
A po co na stropie folia?Folię daje się na parterze a na poddaszu na stropie wystarczy sam styro. Jak dasz folię to nic złego się nie wydarzy. A wg mnie to powinno najpierw położyć folię a potem styro, chyba że robisz podłogówkę.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
wylewka będzie miała jakiś 6cm na poddaszu w garazu będe kład styrodur 2cm reszta wylewka aby była mocniejsza w planach mam 5cm wylewki, reszta steropian na gotowe 10cm,podłogowe ogrzewanie będe miał w łazience kuchni oraz korytazu ale tam się daje inną folie,te pianke chcę klejic na klej do steropianu ,teraz się tak zastanawiam czy zrobić test szczelnosci hydrauliki przed wylewką mam instalacje z KAN. Edytowano przez gomesz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

juz rozumiem tę pianke daje się tylko na sciane,a mam jeszcze pytanie co dawać pierwsze na srop folie czy steropian posadzkasz powiedział ze pierwsze daje się steropian na góre folie.


Folia stanowi paroizolację i układa się ją pod styropian na parterze, w garażu, kotłowni. Oczywiście jest jeszcze folia, którą układa się pod ogrzewanie podłogowe, ale to już inny produkt.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

wylewka będzie miała jakiś 6cm na poddaszu w garazu będe kład styrodur 2cm reszta wylewka aby była mocniejsza w planach mam 5cm wylewki, reszta steropian na gotowe 10cm,podłogowe ogrzewanie będe miał w łazience kuchni oraz korytazu ale tam się daje inną folie,te pianke chcę klejic na klej do steropianu ,teraz się tak zastanawiam czy zrobić test szczelnosci hydrauliki przed wylewką mam instalacje z KAN.


Na ogrzewaniu podłogowym powinno być minimum 7 cm wylewki a tam gdzie podłogówki nie ma wystarczy 5 cm.Do mieszanki dodaje się włókna PP i plastyfikator ,natomiast do wylewki w garażu proponowałbym włożyć siatkę metalową do zbrojeń.Do podłogówki daje się folię aluminiową z nadrukiem aby łatwiej układało się rurki.A z czego masz ściany? Uważam ,że prościej i szybciej byłoby przybić tą piankę, bo klejąc podejrzewam że ten klej nie jest błyskawiczny i miejscami będziesz musiał czymś docisnąć i pozostawić do wyschnięcia taśmę.

A czemu tego hydraulik nie zrobił icon_eek.gif przecież to normalna procedura. Powiem Ci jeszcze ,że nie tylko szczelności ale również zrób prób działania.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
jestem zdeko załamany gdyz mój hydraulik wyjechał za granice pracować,teraz to musze szukać kogoś innego do połozenia ogrzewania podłogowego gdyz za tydzien juz ekipa wchodzi z posadzkami ,przed tynkami sprawdzał szczelność i wszystko było ok jednak teraz się tak zastanawiam czy ekipa od tynków uwarzała na rurki miałem połozone stare ubrania na rurki oraz wszystko było pokryte folią,na tej podłoguwce będe miał 7cm bo tam daje steropian 3cm i to jest na poddaszu pianke montowałem na klej ala typu pianka z pistoletu który się nie rozpręza smaruje pas zostawiam na dwie minuty i przytulam do sciany i trzyma budynek mam z polotermu,mam jeszcze jedno pytanie czy tą pianke daje się na sciany które są wenątrz typu scianki działowe,na posadzki powiedziano ze będą dawać plastyfikator oraz mikro zbrojenia. Edytowano przez gomesz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Taśma daję się po obwodzie każdej ściany,ścianki ,nawet przejście w otworze drzwiowym .Podłoga w tym i wylewka musi być od dylatowana od każdej przegrody.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

jak dam folie pod steropian i na steropian czy coś się stanie.


Wystarczy jak dasz pod styropian,a na styropian to nie wiem czy to większy sens i czemu by to miało służyć, obyś nie spowodował tym wilgoci.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...