Skocz do zawartości

Sufit podwieszany...własnoręcznie???


Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się czy nie spróbować (przy pomocy braci) zamontować sufitu podwieszanego karton gips na stelazu,. Jest to poddasze użytkowe , 3 pokoje i łazienka. kombinuje tak b o fundusze na zlecenie takiej pracy to spory koszt a ja niestety juz mam finanse na wykonczeniu;). Jak rozmawiałem z fachowcem to cenił swą prace 40zł za metr2 . Licząc 80m2 to gdzieś ponad 3tyś. Troszkę problem jest że położyłem juz wełne i przymocowałem folję. Wiem że większośc uchwytów stelaży mocowana jest do wewnętrznej częci krokwi a nie do czoła...

Teraz powstaje pytanie czy musze tą folję zerwać aby przymocować uchwyty czy szukac takich do czoła....czy pożyczyć pieniądze i zostawić to specjaliscie...???
Link do komentarza
Cytat

Witam. Zastanawiam się czy nie spróbować (przy pomocy braci) zamontować sufitu podwieszanego karton gips na stelazu,. Jest to poddasze użytkowe , 3 pokoje i łazienka. kombinuje tak b o fundusze na zlecenie takiej pracy to spory koszt a ja niestety juz mam finanse na wykonczeniu;). Jak rozmawiałem z fachowcem to cenił swą prace 40zł za metr2 . Licząc 80m2 to gdzieś ponad 3tyś. Troszkę problem jest że położyłem juz wełne i przymocowałem folję. Wiem że większośc uchwytów stelaży mocowana jest do wewnętrznej częci krokwi a nie do czoła...

Teraz powstaje pytanie czy musze tą folję zerwać aby przymocować uchwyty czy szukac takich do czoła....czy pożyczyć pieniądze i zostawić to specjaliscie...???


Dasz radę sam to znaczy tak nie do końca bo dwie osoby muszą być do mocowania profili. Tylko ile chcesz obniżyć ten sufit? Jeżeli tak do 8 cm to wystarczyłby Ci tzw wieszak do poddaszy ,przykręcasz go czołowo do krokwi na dwa wkręty . Tylko ,że jego używa się do skosów bo do sufitów są inne np wieszak ES 60/75 płaski tzw grzybek albo wieszak obrotowy ze sprężyną jeżeli chcesz dużo obniżyć sufit.W przypadku zastosowania wieszaków przeznaczonych do podwieszania to niestety ale folie będziesz musiał ściągnąć.A co do foli to nie jest to dużo koszt bo żółtą kupisz już od 1 zł za m2. A jak weźmiesz fachowca to on tez cudów nie zrobi i folię będzie ściągał.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...