Skocz do zawartości

Proszę o poradę w sprawie WZ


Recommended Posts

Witam. Proszę o poradę czy możliwa jest zmiana usytuowania budynku garażowo gospodarczego względem domu.
Dzisiaj dostałem WZ i okazuje się że garaż ma być cofnięty aż 3 metry za tylną ścianę domu. Chciałem aby budynki były tak usytuowane ( foto 1 ). Niestety urbanista stwierdził że jest to niezgdne z przepisami tymczasem widze nowo zabudowywane działki i sporo budynków jest właśnie tak umiejscowionych jak ja chciałem zrobić. Czy dla mojej działki możliwa jest zmiana tego zapisu ? Na zdjęciu nr 2 widoczne są działki sąsiednie (moja to 74/2) które były obszarem analizownym.

Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuje i pozdrawiam.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
7. Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być
sytuowane w odległości mniejszej niŜ 8 m od ściany istniejącego budynku mieszkalnego, budynku
zamieszkania zbiorowego albo budynku uŜyteczności publicznej, dla których wydano decyzję o pozwoleniu na
budowę na sąsiedniej działce.

A budynek z którym miałby graniczyć mój garaż to nie budynek mieszkalny tylko również garaż.
Link do komentarza
1. Masz wyznaczoną obowiązującą linię zabudowy, czyli garaż może (powinien) być usytuowany w tej linii, tak jak na działce po lewej stronie.
2. Obszar analizowany, to 3 krotna szerokość frontu Twojej działki, ale i tak jeśli linia tworzy uskok, a taki tworzy budynek na działce po prawej, to ustala się ją (linię zabudowy) w odległości takiej, w jakiej jest najdalej odsunięty od drogi budynek – czyli takiej jak na działce po lewej.


Biorąc to wszystko pod uwagę możesz (musisz) postawić budynki w tej wyznaczonej linii, zachowując przepisowe odległości od granicy i od istniejących na sąsiednich działkach budynków.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...