Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
kris127

Proszę o poradę w sprawie WZ

Recommended Posts

Witam. Proszę o poradę czy możliwa jest zmiana usytuowania budynku garażowo gospodarczego względem domu.
Dzisiaj dostałem WZ i okazuje się że garaż ma być cofnięty aż 3 metry za tylną ścianę domu. Chciałem aby budynki były tak usytuowane ( foto 1 ). Niestety urbanista stwierdził że jest to niezgdne z przepisami tymczasem widze nowo zabudowywane działki i sporo budynków jest właśnie tak umiejscowionych jak ja chciałem zrobić. Czy dla mojej działki możliwa jest zmiana tego zapisu ? Na zdjęciu nr 2 widoczne są działki sąsiednie (moja to 74/2) które były obszarem analizownym.

Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuje i pozdrawiam.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na sąsiednich działkach jest zgodnie z wydanym WZ(?) - prawdopodobnie nic nie wskórasz
ale możesz się odwołać od WZ, tylko przygotuj sobie porządne uzasadnienie

ale do analizy można wziąć większy obszar, daje to jakieś szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na sąsiednich działkach jest stara zabudowa niestety. Na zdjęciu jest cały obszar analizowany. Jak musiałbym argumentować swoje odwołanie bo za bardzo nie wiem jak je napisac.

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na działce po lewej masz zabudowania. Twój budynek musi być odsunięty na 8 m od tego z sąsiedniej działki (niezależnie od tego, gdzie przebiega granica). Sprawdź, gdzie Ci wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem o co chodzi z tymi 8 metrami. Mi chdzi o mój budynek gospodarczy który ma stać 3 metry w głąb działki od tylnej sciany domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Nie rozumiem o co chodzi z tymi 8 metrami.Przecież napisałem. Odległość budynku projektowanego od istniejącego (u sąsiada) nie może (w Twoim przypadku) być mniejsza niż 8 metrów. I chociażby dlatego Twój budynek gospodarczy nie może być tam gdzie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Dział II Rozdział I
miłej lektury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7. Budynek inwentarski, budynek gospodarczy ze ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi nie mogą być
sytuowane w odległości mniejszej niŜ 8 m od ściany istniejącego budynku mieszkalnego, budynku
zamieszkania zbiorowego albo budynku uŜyteczności publicznej, dla których wydano decyzję o pozwoleniu na
budowę na sąsiedniej działce.

A budynek z którym miałby graniczyć mój garaż to nie budynek mieszkalny tylko również garaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już ma być te 8 metrów od granicy obojętnie której z lewej czy prawej strony to patrząc na prostą grafikę którą nakreśliłem to też nie byłby problem więc dlaczego ten garaż musi być z tyłu?? Chyba że ja dalej czegoś nie rozumiem:(

DSC01446.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Masz wyznaczoną obowiązującą linię zabudowy, czyli garaż może (powinien) być usytuowany w tej linii, tak jak na działce po lewej stronie.
2. Obszar analizowany, to 3 krotna szerokość frontu Twojej działki, ale i tak jeśli linia tworzy uskok, a taki tworzy budynek na działce po prawej, to ustala się ją (linię zabudowy) w odległości takiej, w jakiej jest najdalej odsunięty od drogi budynek – czyli takiej jak na działce po lewej.


Biorąc to wszystko pod uwagę możesz (musisz) postawić budynki w tej wyznaczonej linii, zachowując przepisowe odległości od granicy i od istniejących na sąsiednich działkach budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Musisz te rośliny jakoś odseparować, poczytaj w sieci jak to zrobić, sama nie wiem, bo szczerze powiedziawszy, nie miałam nigdy takiego problemu, co do pomalowania to poradziłabym Ci pomalować impregnatem luxdecor NJORD ,on pięknie tworzy powłokę satynową, podkreślającą rysunek słojów. Pamiętaj też o tym,żeby ładnie odtłuścić powierzchnię i oszlifuj ja zanim zaczniesz impregnować.
  • Czy wiesz, że od tego roku wszystkie polowania zbiorowe muszą być przez myśliwych zgłoszone do urzędu gminy i co najmniej 9 dni przed datą polowania miejsce oraz termin jego rozpoczęcia i zakończenia muszą być podane w formie obwieszczenia na stronie internetowej urzędu gminy? Czy wiesz, że każdy właściciel, posiadacz lub zarządca gruntu, na którym będzie odbywać się takie polowanie, może zgłosić do wójta sprzeciw wobec tego polowania, jeśli miałoby ono zagrażać bezpieczeństwu lub życiu ludzi, np. pracujących w polu, zbierających grzyby albo spacerujących po lesie? Czy wiesz, że organizator polowania obowiązany jest oznakować obszar tego polowania tablicami ostrzegawczymi? ➊ SPRAWDŹ czy w Twojej gminie w najbliższym czasie odbędą się jakieś polowania zbiorowe. Jeśli nie możesz znaleźć obwieszczenia na stronie urzędu gminy, ZADAJ to pytanie emailem.
   ➋ ZGŁOŚ SPRZECIW wobec zaplanowanego na Twoim terenie polowania zbiorowego.
   ➌ POWIADOM POLICJĘ jeśli polowanie nie jest oznakowane tablicami ostrzegawczymi lub odbywa się w odległości mniejszej niż 500 m od trwającego zebrania publicznego lub w odległości mniejszej niż 150m od zabudowań mieszkalnych lub jest wykonywane w obecności dzieci do 18 roku życia (np. dzieci biorą udział w nagance).    
  • Obecnie na rynku najlepszym rozwiązaniem wydają się być markizy zewnętrzne Fakro. Temat dość stary, ale warto by nie skupiać się tylko na samych roletach, bo to rozwiązanie kompletnie odbierające dostęp w domu do światła. A markizy mają tę zaletę, że światło wpuszczają. I są łatwe w samodzielnym montażu.
  • Zwróć uwagę, że ta sypialnia/pokój ma dodatkowo garderobę więc po co większa ma być ta sypialnia. Otwarta komunikacja sprawia optycznie że pomieszczenia są większe bo nie ograniczają  ich żadne ścianki działowe. Tam masz podaną p.u. i powierzchnię po podłodze, pokoje mają po podłodze prawie 45 m2 a p.u. prawie 15 m2. Co do wysokości  to wokół obrysu dachu biegnie linia przerywana oznacza ona ściankę (tzw ślepą ściankę kolankową) a przy niej łóżka tak więc wysokość musi być coś około 1 m więc wystarczająca aby nie kolidowało z łóżkiem. Natomiast co do łazienki to tam jest wanna narożna a nie prysznic.
 • Popularne tematy

×