Skocz do zawartości

Natalia 3 z MG Projekt - czy ktoś już mieszka?


Recommended Posts

Witam, z tysięcy dostępnych projektów urzekł nas projekt Natalia 3 z pracowni MG Projekt. Szukałem na forum ale nie znalazłem nigdzie nic o tym projekcie. Czyżbyśmy tylko my wybrali ten dom?
Może jednak jest ktoś kto ma taki domek, podzieliłby się uwagami przed budową?

My projekt już zakupiliśmy zmieniliśmy nieco bazując na doświadczeniach z aktualnego domu i mamy pozwolenie na budowę. Chętnie porozmawiam z kimś kto mieszka już w takim domu. Edytowano przez kdd (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam
Ja również przymierzam się do zakupu projektu, mam dwie opcje Natalia lub agatka z tej samej pracownni, fajnie ze zalożyłes dziennik budowy bede podglądał Twoje zmagania z budową, na pewno mi pomoże Twoje doświadczenie. Szukam jeszcze fotek wiesz moze gdzie mozna znaleść?



Cześć sorry że dopiero się odzywam ale wyjechany byłem trochę.

Na stronie MG Projektu masz galerię zdjęć i tam znajdziesz kilka fotek tego domku w budowie. Kiedyś szperając w necie natrafiłem na bodajże 2 domy z opisem i zdjęciami z realizacji i wykończonego domu ale już nie pamiętam gdzie to było. Jak znajdę to tutaj wrzucę.

http://www.mgprojekt.com.pl/zdjecia-z-realizacji
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Hej dzięki wielkie za info o fotkach! Zaraz tam zajrzę, na pewno sie przydadzą. Czytam właśnie Twojego bloga, fajnie, że wykonaleś własny kosztorys.



Teraz walczę z materiałami tzn. co się opłaca zrobić a co nie w zakresie materiałów i jakie to przynosi efekty w postaci oszczędności.

Dom z gazobetonu + styropian, strop drewniany ocieplony wełną, fundamenty ocieplone 10 cm styropianu, podłoga na gruncie 20 cm styro, rekuperacja, okna PVC i tyle wspólnych elementów. Powierzchnia 161 m2. Sprawność wentylacji z rekuperacją 50%. Obliczenia wskazują że zmiana materiałów na lepsze i dużo droższe wcale nie musi być opłacalna nawet jeżeli robi się to kompleksowo. Zakładam że w obu przypadkach uzyskuję taką samą jakość wykonania.

Wariant I - standard
- ściany 20 cm styro U=0,04
- strop 35 cm wełny U=0,052
- okna U=1,0

Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania 8147 kWh
Wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło 50,6 kWh/m2

Wariant II - lepsze materiały
- ściany 20 cm styro U=0,031
- strop 40 cm wełny U=0,052
- okna U=0,8

Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania 7536 kWh
Wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło 46,8 kWh/m2

Roczna różnica w zapotrzebowaniu na ciepło to 611 kWh czyli dla gazu ziemnego to oznacza dodatkowo ok 62 m3 i koszt ok 124 zł rocznie!

Koszty materiałów każdy sam sobie może policzyć ale sam styropian to ok 2 tys zł więcej. Teraz ciekawostka - otóż gdy polepszę współczynnik sprawności rekuperacji do 90% (a taki wynik podają producenci) to robi się dom pasywny bo wówczas:

Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania wynosi 4440 kWh
Wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło 27,6 kWh/m2

Co to oznacza? Otóż nie spotkałem się z nikim kto miałby współczynnik sprawności rekuperacji powyżej 75%, a po drugie warto zainwestować w dobry odzysk ciepła z wentylacji nawet kosztem jakości materiałów ociepleniowych. Przy dobrej rekuperacji można sporo oszczędzić. W moim skrajnym przypadku ok 750 zł rocznie w stosunku do wariantu I. Moim zdaniem nie ma co oszczędzać ale trzeba wiedzieć gdzie warto zastosować lepsze materiały. Zadbanie o właściwe wykonawstwo jest tutaj kluczowe.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
DO KDD. Witam, razem z mężem też chcemy zacząć budowę wg projektu Natalia 3 i chcielibyśmy zobaczyć" za żywo" ten projekt. Jesteśmy w Torunia, czy moglibyśmy podjechać i obejrzeć go? Proszę o kontakt na mój adres e-mailowy: joanna.majewska@poczta.onet.eu. Dziękuje za odpowiedź icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

DO KDD. Witam, razem z mężem też chcemy zacząć budowę wg projektu Natalia 3 i chcielibyśmy zobaczyć" za żywo" ten projekt. Jesteśmy w Torunia, czy moglibyśmy podjechać i obejrzeć go? Proszę o kontakt na mój adres e-mailowy: joanna.majewska@poczta.onet.eu. Dziękuje za odpowiedź icon_smile.gif



Jeszcze nie zacząłem budowy. Na razie przymiarki i ocena co warto a czego nie robić.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Hej!

Jak Ci idzie budowa?

Ja także przymierzam się do zakupu tego projektu ;- )



Niestety cały czas w polu (dosłownie)! Muszę sprzedać poprzedni dom i wówczas biorę się za nowy. Na razie praca koncepcyjna, obliczenia, kosztorysy itp. Mam mnóstwo materiałów i jeszcze więcej pomysłów.
Link do komentarza
Cytat

Niestety cały czas w polu (dosłownie)! Muszę sprzedać poprzedni dom i wówczas biorę się za nowy. Na razie praca koncepcyjna, obliczenia, kosztorysy itp. Mam mnóstwo materiałów i jeszcze więcej pomysłów.





Ale projekt masz już zakupiony, czy tylko w planach? Co do pomysłów, wszystkie zapisuj w notesie. Potem będziesz miał tyle na głowie ze nie bedziesz w stanie sobie przypomniec icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale projekt masz już zakupiony, czy tylko w planach? Co do pomysłów, wszystkie zapisuj w notesie. Potem będziesz miał tyle na głowie ze nie bedziesz w stanie sobie przypomniec icon_smile.gif


Projekt kupiony, dostosowany do naszych potrzeb, pozwolenie na budowę jest, notes od pomysłów już od dawna puchnie.
Link do komentarza
Cytat

A jakie zmiany planujesz wprowadzić ?


Spójrz na mój blog odnośnie nowego domu. Tam w poście #1 jest plan w postaci PDF zeskanowany.

Tutaj też masz link jakby ciężko było znaleźć https://forum.budujemydom.pl/?act=attach&am...st&id=13750

Generalnie zmiany niewielkie i związane z polepszeniem komfortu w sypialni i rezygnacją z poddasza użytkowego. Poza tym strop z teriva na drewniany. Powiększenie łazienek i to by było na tyle bo reszta nam pasuje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...