Skocz do zawartości

Piekarnik nad zmywarką ?


dazon

Recommended Posts

Czy są jakieś przeciwskazania aby piekarnik elektyrczny znajdował się bezpośrednio nad zmywarką?
Może ktoś z Was ma już wdrożone takie rozwiązanie w swoim domu?
Identyczna sytuacja z piekarnikiem umiejscowionym obok lodowki ... czy ciepło bedzie przechodzić? Może należałoby zastosować folię termiczną?

Dzięki za odpowiedzi,
N
Link do komentarza
Cytat

Czy są jakieś przeciwskazania aby piekarnik elektyrczny znajdował się bezpośrednio nad zmywarką?
Może ktoś z Was ma już wdrożone takie rozwiązanie w swoim domu?
Identyczna sytuacja z piekarnikiem umiejscowionym obok lodowki ... czy ciepło bedzie przechodzić? Może należałoby zastosować folię termiczną?

Dzięki za odpowiedzi,
N


Mam lodówkę bezpośrednio przy piekarniku i nie ma z tym żadego problemu. Pewnie i zmywarka nie będzie przeszkadzać, ale trzeba się liczyć, że ze zmywarki wydobywa se bardzo dużo pary jak ją otworzysz po skończonym zmywaniu.
Link do komentarza
Cytat

Czy są jakieś przeciwskazania aby piekarnik elektyrczny znajdował się bezpośrednio nad zmywarką?
Może ktoś z Was ma już wdrożone takie rozwiązanie w swoim domu?
Identyczna sytuacja z piekarnikiem umiejscowionym obok lodowki ... czy ciepło bedzie przechodzić? Może należałoby zastosować folię termiczną?

Dzięki za odpowiedzi,
N



Sprzęty do zabudowy, takie jak lodówki i piekarniki mają teraz takie izolacje, że bezpośrednie sąsiedztwo im nie szkodzi. Piekarniki mają drzwiczki nienagrzewające się, podczas stygnięcia wentylator pracuje i wyprowadza ciepło wprost do kuchni - powinno się jedynie ograniczać otwieranie lodówki, czy zamrażarki w momencie studzenia piekarnika, a tak jak pisze retrofood, piekarnika używa się nie tak często.
Link do komentarza
Naczytałem się trochę przez te parę ostatnim godzin ... i opinie są jednak różne.
lodowka ktorą zakupiłem ma wyświetlacz LCD i masę czujników które m.in reagują na nagłe i nie tylko zmiany temperatury i tu trochę boje się że włączę piekarnik, nagrzeje się do 300 stopni a lodowka zaczne mi piszcześć i świrować alarmując o nieprawidłowościach. Dodatkowo na jakimś forum znalazłem opinie innych osób że np.
1. Jednej panienece lodówka padła po kilku miesiącach,
2. Drugiej woda skraplala się na dole lodówki bo ta nie wyrabiała z utrzymaniem w niej odpowiedniej temperatury, piekarnika używała dość często.

W związku z powyzszym i innymi opiniami sklaniam się ku takiemu rozwiazaniu:

http://i2.pinger.pl/pgr301/14baf10a002c1bff4dfd0805/cg.jpg


Szafka pomiedzy lodówką a słupkiem z mikrofalą zmywarką i piekarnikiem... co Wy na to ?

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Czy są jakieś przeciwskazania aby piekarnik elektyrczny znajdował się bezpośrednio nad zmywarką?
Może ktoś z Was ma już wdrożone takie rozwiązanie w swoim domu?
Identyczna sytuacja z piekarnikiem umiejscowionym obok lodowki ... czy ciepło bedzie przechodzić? Może należałoby zastosować folię termiczną?

Dzięki za odpowiedzi,
N




Można zastosować takie rozwiązanie, w małym kuchniach sprzęty bardzo często stoją obok siebie ze względu na brak innych możliwości, i nic się nie dzieje.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...