Skocz do zawartości

Remont Podłogi Teren Górniczy!! Jak podejść do tematu


Recommended Posts

Podłoga drewniana oparta na legarach na parterze domu zapadła się pod ciężarem. okazało się że pod podłogą jest wolna przestrzeń ok 50 cm! Zapadła się ona przy ścianie nośnej. Sąsiadujące z tą dziurą legary są przegniłe.

Konieczne jest zerwanie całej podłogi...

Zagadką dla mnie pozostaje UBYTEK GRUNTU!! Dom stoi na terenie górniczym ale też miejsce zapadnięcia zbiega się z położoną rurą kanalizacyjną podejrzewam jej nieszczelność i podmywanie gruntu. Ale to wyjaśni się dopiero po rozebraniu starej podłogi.

Czym uzupełnić ubytek i jak zabezpieczyć podłogę przed wilgocią? W ogóle jak zabrać się do tematu? Jakich konkretnie materiałów użyć??

Niestety dla mnie to całkiem nowy temat i nie wiem jak do tego dobrze podejść

Proszę o pomoc
Link do komentarza
Cytat

Podłoga drewniana oparta na legarach na parterze domu zapadła się pod ciężarem. okazało się że pod podłogą jest wolna przestrzeń ok 50 cm! Zapadła się ona przy ścianie nośnej. Sąsiadujące z tą dziurą legary są przegniłe.

Konieczne jest zerwanie całej podłogi...

Zagadką dla mnie pozostaje UBYTEK GRUNTU!! Dom stoi na terenie górniczym ale też miejsce zapadnięcia zbiega się z położoną rurą kanalizacyjną podejrzewam jej nieszczelność i podmywanie gruntu. Ale to wyjaśni się dopiero po rozebraniu starej podłogi.

Czym uzupełnić ubytek i jak zabezpieczyć podłogę przed wilgocią? W ogóle jak zabrać się do tematu? Jakich konkretnie materiałów użyć??

Niestety dla mnie to całkiem nowy temat i nie wiem jak do tego dobrze podejść

Proszę o pomoc



To normalne że jest wolna przestrzeń pod podłogą tak się budowało .
Brak obrazka

Podłoga zgniła ze starości lub z braku wentylacji pod podłogą -po to była ta wolna przestrzeń .
Stare podłogi drewniane, układane na legarach, zwykle były wentylowane - powietrze dostawało się pod podłogę albo przez kratki wentylacyjne w ścianie fundamentowej albo umieszczone wewnątrz pomieszczenia, tuż powyżej listwy przypodłogowej.

Bywa, że przestrzeń podpodłogowa łączy się przy tym z kominem wentylacyjnym w pomieszczeniu, co usprawnia wymianę powietrza. Musimy uważać, by przy remoncie nie zablokować tych otworów wentylacyjnych, bo ich niedrożność grozi wzrostem wilgotności i gniciem podłogi. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...