Skocz do zawartości

Ściana szczytowa, a docinanie porothermu - prośba o opinię


Recommended Posts

Witam,
mam pytanko do kolegów forumowiczów, czy jest możliwe docięcie porothemu 25 do uzupełnienia (do linii krokiew) ściany szczytowej?

Brak obrazka

Mój wykonawca twierdzi, że to jest nie wykonalne, że trzeba mieć piłę za 15tys zł aby dociąć porotherm w poprzek. W zamian proponuje uzupełnienie "schodów" cegłą pełną (taką do murowania kominów).
Trochę średnio mi się to uśmiecha zwłaszcza że porotherm już kupiony leży na budowie, a cegłę pełną będę musiał dodatkowo kupić. Ponadto z punktu widzenia przenikalności cieplnej cegła pełna przegrywa z porothermem.

Z góry dzięki za opinie.
Pozdrawiam Edytowano przez Grisza_1982 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zwyczajnie im się nie chce. Piłę do betonu komórkowego kupią za kilkadziesiąt złotych. Ale z tym styropianem to niezły pomysł.




ale to nie beton komórkowy - taka piła się nie sprawdzi.
Ja udostępniłem swoją ogromną "kątówkę" z Boscha i kupiłem tarcze do cięcia betonu - pyliło najpierw okrutnie, ale później moczyli pustaki w wodzie - a potem jazda.
Mój "Bosch" po robocie nadawał sie do całkowitego rozebrania i czyszczenia w środku wszystkiego - ale przycięte miałem tak jak chciałem....

kaszanę odwalili straszliwą....
"fachowcy"........
Link do komentarza
Jak ja stawiałem szczyty z porothermu to docinaliśmy go szlifierką kątową 230 mm z tarczą diamentową. Przecina się dookoła, co prawda tarcza jest za krótka żeby przeciąć cały pustak ale reszte docina się bez problemu piłą do suporexu.

Co do docinania szczytu to jedna istotna uwaga. Pomiędzy deskowaniem dachu lub jeśli deskowania nie będzie to pomiędzy górną krawędzią krokwi a szczytem powinna być przerwa 10 cm, którą później przy docieplaniu poddasza wypełnia się wełną a przy docieplaniu ścian zewnętrznych wełna zostaje zakryta styropianem.

Można też kupić piłe np. DeWalt Aligator ; ) ale nie kosztuje ona 15 tysięcy, zapewniam Edytowano przez DawidC (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wykonawca przeprosił, jutro ma to poprawiać. Tylko oczywiście moim kosztem - zmarnowane materiały.
Pozwolę sobie uraczyć Was kolejnym zdjęciem - już po poprawkach.
Ekipa stawia mi dom od podstaw do stanu surowego otwartego. Na każdym kroku musiałem ich pilnować, ale to co teraz odstawili to przechodzi ludzkie pojęcie.
Najprawdopodobniej będę musiał rozstać się tymi budowlańcami przed czasem w mało przyjemnych okolicznościach icon_mad.gif Edytowano przez Grisza_1982 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Poniżej zdjęcie z dzisiaj - ściana została delikatnie przypudrowana. Czekam na efekt końcowy.

Brak obrazka

Cytat

sztuka dla sztuki te docianie, para w gwizdek
możesz zrobić fotkę całej ściany szczytowej?
nie dochodzi do niej żadna działówka?



Od ściany szczytowej będzie szła prostopadle do szczytu (miedzy oknami) ścianka działowa. Sugerujesz że powinna być wpleciona w szczyt?

Jeśli już jesteśmy przy ściankach działowych to czy powinno się je stawiać bezpośrednio na stropie (strop monolityczny) czy na folii budowlanej?
Link do komentarza
Cytat

Jeśli już jesteśmy przy ściankach działowych to czy powinno się je stawiać bezpośrednio na stropie (strop monolityczny) czy na folii budowlanej?


Nie trzeba ,izolację się daje na chudziaku aby nie podciągało wilgoci.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...