Skocz do zawartości

Wyrównanie działki - kiedy ?


mlab

Recommended Posts

Witam,
pacjent to działka 6cio arowa, która po skoszeniu wszelkiego zielska ukazała trochę nierówności. Generalnie wygląda na to że ktoś sobie 'pożyczył' trochę ziemi z mojej działki i tak powstała mała różnica pomiędzy moją działką a sąsiada (ok. 20-30cm tak na połowie działki) . Moje pytanie jest takie:
1. czy przed budową domu nawieźć ziemi żeby to wyrównać czy może poczekać do budowy domu i po wybudowaniu dosypać ziemi w okół domu ?
2. Jaki rodzaj ziemi warto dać na wyrównanie takiej ziemi ? Słyszałem że glina czy ił to zło wcielone, problem w tym że z inną ziemią 'za darmo' jest problem.

Dom chciałbym 'podstawić' na podwyższonym o 50 cm płycie fundamentowej, tak żeby dom był nieco wyżej dlatego zacząłem się zastanawiać czy nawieźć tę ziemię już żeby było na czym podwyższać ten fundament icon_smile.gif


Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Jeśli ta działka jest działką budowlaną, to przed uzyskaniem pozwolenia na budowę, żadnych prac wykonywać nie wolno.
Tak więc ten problem, masz póki co z głowy.


Działka budowlana z aktualnym pozwoleniem na budowę, trwają urzędowe boje aby projekt domu zmienić na inny, problem jednak nie jest z głowy ;)
Link do komentarza
20-30 cm to jaka różnica ,żadna normalka. Najprostszym sposobem na wyrównanie będzie całość zaorać a potem dobrze wybronować lub agregatem przejechać po całości, na pewno się wyrówna.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...