Skocz do zawartości

wycena małego domu sso


Recommended Posts

Witam !
Chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami portalu-witam !
Jako ,że dopiero zaczynam swoją przygodę z budowaniem ,chciałbym zapytać o kilka spraw (mądrzy ludzie mówią,że kto pyta-ten nie błądzi...a co jak co ,ale na budowlance się nie znam)
Dom jest prosty (miał być tani w budowie-na planie prostokąta,parter z poddaszem użytkowym,z dołączonym garażem,dach dwuspadowy prosty,balkon)
Podstawowe wymiary budynku to
Wymiary zewnętrzne bryły budynku 13,16 x 8,48m
Powierzchnia zabudowy 105,40m2
Powierzchnia netto 138,30m2
Powierzchnia użytkowa 96,06m2
Powierzchnia usługowa * 24,97m2
Powierzchnia całkowita 208,70m2
Kubatura 560,00m3
Wysokość budynku 8,25m
Chciałbym się poradzić w sprawie kosztów budowy,wstępnie wybrałem wykonawce,który zrobił mi wycenę-wraz z materiałami wyszło tego 110 tys brutto,natomiast koszt samej robocizny to 36 tys-za stan surowy otwarty,z tym że wykonawca zobowiązał sie do montażu trzech okien dachowych (okna też są w cenie materiałów),materiały to bloczki z prefabetu,stropy wylewane,dom niepodpiwniczony,dachówka z euronitu.
Mieszkam przy południowej granicy ,niedaleko Cieszyna.Dodam ,że wykonawca wcześniej wybudował dwa domy w rodzinie i owe rodziny są zadowolone,na palcu budowy czysto,ściany równe,brak niedoróbek (co wcale nie jest takie oczywiste - przynajmniej tak twierdzi wielu moich znajomych)
Ceny które podał (zarówno na robocizne,jak i materiały) porównywałemz tymi na portalu i wydają się atrakcyjne.
Z góry dziękuję za wszystkie rady/wskazówki/uwagi

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Upewnij się tylko co dokładnie wchodzi w skład jego oferty (np. czy za wylewki schodów nie będziesz musiał dopłacać), nie wiem jak w Twojej okolicy, ale jak na moje okolice (mazowieckie) to wycena wydaje się być ok, tym bardziej jeśli znasz osoby, które miały budowane domy przez tą ekipę.
Link do komentarza
Cytat

Upewnij się tylko co dokładnie wchodzi w skład jego oferty (np. czy za wylewki schodów nie będziesz musiał dopłacać), nie wiem jak w Twojej okolicy, ale jak na moje okolice (mazowieckie) to wycena wydaje się być ok, tym bardziej jeśli znasz osoby, które miały budowane domy przez tą ekipę.


-dziękuję serdecznie za zainteresowanie i odpowiedź,oferta jest dosyć szczegółowa i przy każdej pozycji jest wyszczególniona robocizna i koszt materiału (wylewki schodów są uwzględnione,jedyne co nie było to "bednarka" i kanalizacja pod podłogą,ale wykonawca powiedział że jest to uwzględnione w kosztach robocizny i policzy jedynie materiał)
oczywiście fajnie by było jakby napisał ktoś z "tańszych" rejonów Polski ni Mazowieckie-ale i tak to doceniam
Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...