Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cytat

icon_redface.gif Namieszałem - mogę to usprawiedliwić : kopaniem, zmęczeniem czy meczem icon_wink.gif Ważne że się wszyscy rozumiemy icon_biggrin.gif



kachna jestem zaszokowana tymi twoimi wycenami icon_redface.gif

nas dach wyjdzie około 36 tys juz z robocizną - owszem prostszy jeszcze niz wasz i troche mniejszy no ale chyba nie na 50 % az icon_cool.gif

dachowka ceramiczna craton premion - 12000 a gdyby roben piemont to 9375 zł
więżba i pdbitka 8500
kominy 800
robocinza 10000
rynny 1700
dodatki typu folie i inne 2700

skąd jesteście moze ci wyslę do mojego dostawcy o wycene bo mi sie troche w głowie nie mieści icon_confused.gif

A z Opola juz dojrzałam 130 km od nas :( troche daleko
Link do komentarza
dobrze Sorbek pisze, do mnie będziesz miała tyle samo kilometrów i też na pewno będziesz miała ten dach taniej nawet z transportem icon_biggrin.gif

do Robena (bo taką masz mieć dachówkę) też masz 130km bo to Środa Śląska więc szukaj przedstawiciela najbliżej nich a powinno być taniej, a jak nie to wrzuć skan swojego dachu na maila to ja u siebie zrobię Ci wycenę i porównamy
pozdrawiam
Link do komentarza
Nie załamujcie mnie, bo dach już się robi:(.Naprawdę sprawdzałam wyceny w wielu miejscach(hurtownie plus tartaki) i wszędzie wychodziło właśnie w tych ramach. Wiem, że robociznę moglibyśmy znaleźć tańszą niż 16 tys.(chociaż było też sporo droższych) jednak zdecydowalismy się na sprawdzoną , solidną ekipę. Załamały mnie ceny materiałów ale te sprawdziłam naprawdę w wielu miejscach i wychodziło podobnie albo drożej:(. Szczerze powiem, że mam w tym temacie spory problem niestety nie zdołałam w naszym województwie znaleźć lepszej wyceny materiałów i naprawdę nie wiem, w czym tkwi błąd:(. Tysia wyślę Ci skan,może akurat coś pomożesz:(bo w sumie robi się tylko więźba póki co.Dzięki za pomoc, chociaż zrobiło mi się jakoś gorzej:(
Link do komentarza
Cytat

Pozwoliłam sobie podglądnąć Twój dziennik i pierwse co to mi się rzuciło, że okolice jak u moich dziadków. Czytam dalej i okauje się, że to prawda:) mam rodzinę w okolicy Ostrzeszowa, dlatego tak znajomo wyglądają tereny. Tym bardziej kibicuję i życzę dalszych postępów!!


To kochana, jak będziesz w okolicy o zapraszam icon_biggrin.gif

Cytat

dzięki za tak skrupulatny opis:), nie powiem żebym od razu pojęła o co chodzi;). Finalnie wyszło, że samej tarcicy potrzebujemy 13 m3,pierwsza wycena tylko za ten element to 12 350:(,szukam dalej ale cos mie widzę światełka w tym ciemnym tunelu:(


Sporo...może jednak przywiezienie z daleka będzie tańsze niż na miejscu?
Podeślij mi też skan papierówi, sprawdzę u nas. Zawsze to tylko 90km

Cytat

Pamiętaj że dzięki montażowi masz 15%vat na okna i może tak być że jak weżmiesz bez montażu to vat będzie cały - niekiedy montaż się opłaca icon_wink.gif .

Ja bym z montażem brała...zawsze masz pewność, że nie wymigają się słowami "gwarancji nie ma, bo źle było zamontowane"
Link do komentarza
Póki co postanowiłam nie zajmować się dachem, bo szkoda zdrowia i nerwów. Póki co więźba leży już na działce ( okazała się być tańsza o 3 tys niż miała być-nie będziemy narzekać;), jak tak dalej pójdzie to może nasz dach nie będzie jednak najdroższy w kraju;).Spływają kolejne wyceny okien i powoli wyłania się faworyt. W Sierpniu mamy nadzieję uzyskać stan surowy zamknięty
( oby). Mamy od wczoraj zgodę na wycinkę drzew( wyszło tego 50 szt icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif ), serce mi krwawi ale bez tego nie ma w domu światła, miejsca na działce i nie da się podciągnąć wody. Pocieszają mnie wszyscy, że i tak las dokoła że sobie posadzę inne według uznania itd. No niechaj tak będzie ( kompromisy są chyba wpisane w budowę jak się jest biedakiem icon_evil.gif ) . Nie zmienia to faktu, że roboty ziemne na naszej działce do najłatwiejszych nie należą. Teraz myślimy, kto by się nadał do drużyny drwali;).We wtorek mają ruszyć z więźbą(oj już nie mogę się doczekać). Wczoraj zniknęły stemple z budowy, zrobiło się przestronniej i jaśniej!

na chwilę obecną domek wygląda tak:

DSC01446.jpg



w sobotę małżonek położy bednarkę i zacznie się zasypywanie.

Pytanko poboczne:zna ktoś może jakieś miejsce,, gdzie można zamówić nietypowe drzwi? .Chodzi mi o drzwi niekoniecznie w standardowych wymiarach-wymysliłam sobie nieco mniejsze drewniane drzwi do piwnicy (najlepiej z jakimis takimi fajnymi okuciami;)-może niezbyt to malowniczy opis , ale co zrobić jak se baba coś wymyśli;).
Link do komentarza
Sprawdź opinie o profilach, jakie dany producent daje zbrojenie (czy pełne i jaka grubość), rodzaj okuć , szyby, uszczelki itp. Na koniec poczytaj o samej przenikalności bo większość okien ma podobną. Do okien 3 szybowych polecam profile 6 komorowe - w 5 też się da ale moim zdaniem szyby 3 są za ciężkie.
Pogooglaj o opłacalności i jak długo ta różnica się "zwraca" - jest tego sporo więc na pewno znajdziesz coś pod siebie (ocieplenie domu, rodzaj paliwa, wentylacja itp). U mnie wyszło że 15-20 lat icon_eek.gif - moim zdaniem po tylu latach będzie tak samo wiało z okna 3 szybowego jak i 2 , uszczelki powiedzą pa pa.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
W końcu ruszyła robota na górze:) i jak to bywa u naszej ekipy, jak już zaczęli to idą jak burza(słowo ostatnio bardzo na czasie;). Z dzisiejszej wizytacji na budowie:

u nas zrobić zdjęcie z większzej perspektywy to nieco szpiegowska misja;) wszędzie szanowne drzewa:)

DSC01446.jpg




DSC01446.jpg




DSC01446.jpg



[attachment=14078:DSC04675.JPG]

DSC01446.jpg

Edytowano przez kachna_30 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Właśnie robię trzecie podejście do napisania kilku słów, jak tylko kończę coś kliknę nie tak i wszzystko znika. Widać jestem ograniczona bardziej niż myślałam!!!Wklejanie zdjęć również nie sprawi, iż wygram konkurs na najbardziej zmyślnego forumowicza! Pojawiły się np. jakieś owiane kosmiczną ( bo na pewno nie moją własną) ingerencją miniatury. Pomimo wykorzystania wieloletniego doświadczenia( czyt. wytnij, kopiuj , wklej) niestety nic się nie zmieniło. Trudno się mówi, są gorsze tragedyje...
Dziękuję dziewczęta za dobre słowa. Ekipie strasznie współczuję , naprawdę walczą dzielnie( pociesza fakt, że nie za darmo;).
Powoli poznajemy okoliczną faunę i florę. W ten oto sposób nową laską w ekipie została Panna Sojka:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

idąc 12 min(sprawdzone obliczone:) leśną drogą od naszej działki,docieramy do całkiem miłego miejsca, gdzie rozpoczął się sezon i pojawiły się aktywne człowieki;)

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

no bywało gorzej;)

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us
Link do komentarza
Super icon_biggrin.gif Co z izolacją termiczną ścian? - widzę że dachówka dolega bezpośrednio do ściany , a wiem że czasami przy takich obróbkach dekarze specjalnie w tych miejscach doklejają daną grubość styropianu. Nie jestem ekspertem i pytam z czystej ciekawości icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Super icon_biggrin.gif Co z izolacją termiczną ścian? - widzę że dachówka dolega bezpośrednio do ściany , a wiem że czasami przy takich obróbkach dekarze specjalnie w tych miejscach doklejają daną grubość styropianu. Nie jestem ekspertem i pytam z czystej ciekawości icon_wink.gif



To jest bardzo ciekawe pytanie!Jak tylko uzyskam odpowiedź to dam znaćicon_smile.gif
Link do komentarza
Ja u siebie umówiłem się z chłopakami na wolny dzień i tyle. Majster kupił kwiaty (wtedy jeszcze nie rosły) , chłopcy zrobili wianek (wisi do tej pory icon_biggrin.gif ) i posiedzieliśmy sobie przy wódce. Spokojnie bez chamstwa i z poszanowaniem tradycji. Myślę że powinnaś zapytać chłopaków o popołudnie przed weekendem i czy reflektują na wiankowe w tym terminie. Kup piwko, wódkę, przekąski , zrób grilla i cieszcie się razem z powstającego waszego domu.
Link do komentarza
W sumie zapytać nie zaszkodzi!Problem polega na integracji, bo to taka ekipa co robi szybko i bardzo się śpieszy do innych robót tudzież domów. To nie tak, że to jakieś tam chłopaki ziomki tylko normalna firma budowlana. Dlatego się zastanawiam, czy zwyczaj upadł czy co!!!Zrobię jak radzisz, niech się wypowiedzą.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Czas na małą aktualizzację, chociaż czasu niewiele ostatnimi czasy!
Mamy już nasz sławetny super drogi dach:)Wyszedł taniej niż prognozowano, jednak do najtanszych na pewno nie należał(o kosztach nie będę pisała, bo staram się je wypędzić z pamięci;). Ze spokojem mogę powiedzieć, że przynajmniej bardzo nam się podoba a ostateczny efekt przerósł wcześniejse wyobrażenia. O ile wybór dachówki był szybki to nie byliśmy przekonani do kominów ozdobionych tynkiem ( pierwotnie miał być klinkier). Sprawę komplikował fakt ogromnego wyboru, wszyscy doradzali nam do naszej dachówki grafitowy tynk- uparliśmy się jednak na coś zbliżonego do ceglanego i wyszło świetnie! Antracytowe rynny też doskonale pasują. Mamy już tez schody zewnętrzne przed domem, a tydzień temu przybyły okna i rolety:). Teraz przed nami roboty ziemne, nadal czekamy na rozstrzygnięcie castingu na drwala, nie jest to łatwe bo chętny jest tylko jeden za kwotę 1000 zł , czekamy jeszcze na odpowiedź strażaków i w tym tygodniu powinna być decyzja. Cały problem polega na tym, że największe drzewa w bardzo fantazyjny sposób przeplatają się z liniami energetycznymi i nikt nie chce się tego podjąć. Ech no w najgorszym wypadku zapłacimy ten 1000 icon_cry.gif

A to krótka fotorelacja:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

od strony tarasu:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Sprawdź opinie o profilach, jakie dany producent daje zbrojenie (czy pełne i jaka grubość), rodzaj okuć , szyby, uszczelki itp. Na koniec poczytaj o samej przenikalności bo większość okien ma podobną. Do okien 3 szybowych polecam profile 6 komorowe - w 5 też się da ale moim zdaniem szyby 3 są za ciężkie.
Pogooglaj o opłacalności i jak długo ta różnica się "zwraca" - jest tego sporo więc na pewno znajdziesz coś pod siebie (ocieplenie domu, rodzaj paliwa, wentylacja itp). U mnie wyszło że 15-20 lat icon_eek.gif - moim zdaniem po tylu latach będzie tak samo wiało z okna 3 szybowego jak i 2 , uszczelki powiedzą pa pa.




Dokąłdnie to samo wyliczylismy i zdecydowalismy sie na okna 2 szybowe ale ciepły montaż

kachna - ale juz super to wszystko wygląda icon_smile.gif - w ogóle masz domek w super okolicy tak praktycznie w lesie - rewelacja icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Trochę mnie nie było , ale czasu brak i chęci chyba też...Już dosyć dawno pożegnaliśmy się z nasą cudną ekipą i zaczęliśmy sami toczyć tą nierówną walkę. Działka nasza, piękna i cudna jest niestety bardzo wymagająca i od jakis dwóch miesięcy wydaje mi się, że właściwie cały czas coś kopiemy. Najpierw porządkowaliśmy drewno, które zostało po budowie (duże wyzwanie), łatwo nie było ale jakoś poszło. Następne w kolejce były różnego rodzaju odpady budowalane, po próbach segregowania i stopniowego wywożenia zamówiliśmy kontener, wyszło 780 kg!Jak już jakoś to wyglądało nastał czas wycinki,52 powalone drzewa przykryły nam działke i wyglądało to jakby przeszło tornado! Zaczęło się cięcie, porządkowanie , układanie. Jak już drzewa były w miarę ogarnięte zostało nam 52 korzenie do usunięcia(walka trwa nadal). W międzyczasie podjelismy się misji wykopu pod kanalizację i wodę. Bardzo ambitnie -rów 2,5 metra głębokości przez całą długość domu (koparka z róznych przyczyn nie mogła tam wjechać a wodociągi zaśpiewały sporoooo za wykop). Kopanie trwalo 2 tygodnie, trudna, niebezpieczna i męcząca praca ale się udało. Około 6 tysięcy zostało w kieszeni. Rów już zakopany, dłubiemy dalej. Mimo codziennej pracy efekty wyłaniają się powoli za to ogrom pracy przed nami zdaje się powiększać. Otuchy dodają krótkie wypady do otaczającego lasu i zbiory grzybów:). Wie to pewno każdy inwestor, że rózne emocje towarzyszą budowaniu u mnie ostatnio tendencja dekadencka ale oby nie na długo. Przed nami wybór kominka-chyba w przyszłym tygodniu.
Kilka fotek:

było tak:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us


jest tak:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

było:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

jest:
Brak obrazka
drewno wniesione do domu, na poddasze gdzie stanie pilarka i będziemy produkować i wykorzystywaćicon_smile.gif

Uploaded with ImageShack.us

było tak:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

potem tak:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

a teraz jest tak:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

To pewno będzie nam się śniło jeszcze długo:
Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us


Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us


tadam:)

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us


i juz prawie zasypany:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us
test szklanki zrobiony, woda przepływa prawidłowo znaczy dobry kąt nachylenia, dobra rura dobry wykop;)


piwnica ocieplona, otynkowana i izolacyjna papka jest;)widać także nasz schowek pod schodami.

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

prezentacja okna tarasowego , jednak trzy szyby (bardzo dobra oferta cenowa) kolor złoty dąb!

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
http://imageshack.us/a/img213/3742/dsc05156u.jpg

A tu w pierwszym skojarzeniu pomyślałem na czym oparty jest ten słup ?? Co to za pręt...
Potem dopiero zauważyłem ze to łopata.

I przepraszam, że dopiero teraz zaglądam do twojego bloga - ale do tej pory ciągle budowa.
I bardzo tego żałuję, być może mogłem doradzić w sprawie dachu, bo widząc ile masz drzew pewnie by ci się trochę udało wyciąć i obrobić tartakiem obwoźnym na ten dach.
Ja tak u siebie planuję zrobić - przetarcie 1m3 drewna to koszt ok 100 zł - tylko na siłę muszę poczekać bo agregat tych maszyn nie uciągnie. Mi dach wycenili na 50000 zł - sam materiał konstrukcyjny z robocizną bez deskowania i krycia - więc być może nie najdroższy będzie ten twój dach ;)
Link do komentarza
Drogi Dragonie miło, że wpadłeś w końcu i do mnie;). Z tym drewnem to bardzo ciekawy pomysł, nawet pomijając dach( pocieszyłeś mnie bardzo swoją wyceną;). Drzew wycieliśmy ponad 50 siąt, niestety bardzo długo trwało nim znalazł się śmiałek, który stanął z nimi do walki ( dach już dawno stał). Logiczniej byłoby najpierw wyciąć drzewa a potem budowac, jednak pozwolenie na wycinkę trwało długo plus wizyty samych tchórzliwych drwali;) poprzestawiały nam kolejność. Nie zdawałam sobie sprawy z istnienia tartaku obwoźnego i po Twoim poście rychło poszukałam informacji i o dziwo w naszych okolicach nic na ten temat nie znalazłam. Zostało nam kilka drzew( dokładnie 4 ), które nadają się na deski. Podejrzewam, że jest to za mało, by opłacalo się ściągać maszynę ( a wielka szkoda). Póki co myslimy nad wykombinowaniem transportu do tartaku na własną rękę, chociaż nie jest to najłatwiejsze zadanie.

Ojaka witam na moich włościach:) Piękny piesek:) A otoczenie faktycznie mamy turystyczne, brakuje tylko morza i gór;)
Link do komentarza
Z naszych postępów: zakupilismy dzisiaj drzwi zewnętrzne. Z powodu stopniowego popadania w bankructwo ( o wiele wcześniej niż to zakładaliśmy), drzwi obstawiałam stalowe z jakiejś marketowej promocji. Traf chciał, że wioskę obok naszej działki miejscowy stolarz miał jaką wyprzedaż. Zajechaliśmy a tam drzwi z litego drewna, zupełnie klasyczne z 2700 przecenione na 1900, gadka szmatka i zrobiło się 1600 no i je kupiliśmy:). Cena wydaje mi się dobra, skrzydło metrowe plus ościeznica i dwa zamki w komplecie. Bardzo podobne do tych:
http://www.agmar.biz.pl/drzwi-zewnetrzne-melica,150.html

Nie wiem czy to pogoda, czy coś innego ale ostatnio jakoś budowlaną depresję zastąpiłam budowlanym optymizmem. Tak jak pisałam wcześniej nasza ekipa to głównie nasi Ojcowie ( bardzo sprytni Emeryci;), ja i Małżonek dojezdamy, kiedy tylko możemy ( niestety z racji pracu niezbyt często), plus moja Mama i mój Brat. Działka w lesie to sporo prac ziemnych a mamy możliwości finansowe mocno ograniczające, dlatego po SSZ dłubiemy sami. Po ekspresowej super ekipie miałam lekkie podłamanie spowolnieniem prac. Chociaż Ojcom naszym wdzięczna jestem każdego dnia ( i przez sen zapewne też), to popadałam w stan pt. zwątpienie. Jednak wczorajsza moja wizyta na budowie dodała mi otuchy i nowej wiary. Mimo, że nic spektakularnego się nie wydarzyło to widok tego jak zmyslny warsztat powstał na poddaszu (przy wykorzystaniu materiałów i narzędzi często pamiętających burzliwe losy historii;), zmienił moje nastawienie. Mój super Teść zamontował bardzo stylową rozdzielnię (ciekawa jestem, ilu współczesnych inwestorów ma coś tak pięknego;) , jest prąd jest siła. Pilarki chodzą elegancko, uprawiamy recycling drewna wykorzystywanego przy stawianiu murów. Dach przechodzi wlasnie proces podstawoego uszczelnienia. Robi się szalunek pod kominek ( musimy zrobić wylewkę w tym obszarze). Mamy już parapety w piwnicy a dom jest coraz bardziej obsypany -znikają kolejne rowy mariańskie.

Rozdzielnia, która nie jedno widziała i jeszcze zobaczy;)plus duża pilarka

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

mała pilarka plus koziołek ( również z recyclingu;)

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

zaczątki uszczelnienia:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us


przygotowania do kominka:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

parapeciki:)
Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us





Link do komentarza
Cytat

dolaczam do grona wszystkich zazdrosnikow. cudowna dzialka, az dech zapiera. w takich okolicznosciach przyrody, budowa powinna przebiegac bezstresowo icon_wink.gif a na ukojenie nerwow podobno pomaga przytulanie drzew (masz w czym wybierac icon_biggrin.gif).




Dziękuję za komplementowanie naszej cudnej działeczki:).Jednak o bezstresowym budowaniu nie ma mowy;)aczkolwiek myślę, że okolica pomaga nam na zwiększenie liczby pomocników, bo jak nie na grzybki to nad wodę można wyskoczyć albo przynajmniej ptaków posłuchać wspartym na łopacie;)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
żeby nie było, iż u nas nic się nie dzieje:

płyta pod kominek zalana i podlewana;)

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

tu wielka chwila-przygotowania do pierwszej działówki w naszym domu, dolna łazienka zaczyna mieć swoje ramy:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Jakoś trzeba się wkupić w łaski okolicznych mieszkańców;)
Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Przywieźliśmy nasze cudne drzwi zewnetrzne:)

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Wstęp do wentylacji w piwnicy:
Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

własna robota:)
Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us


Link do komentarza
Przeczytałam wszystko i jestem pełna podziwu tempa budowy icon_biggrin.gif Działka cudowna!!

Koszt dachu duży, nawet nie wiedziałam że tyle to może kosztować, bo należę do tej grupy szczęśliwców, którym dach zrobił własny mąż i teść, tylko blachodachówkę ekipa nam będzie kładła.

U nas też roboty na budowie śnią się po nocach icon_lol.gif wiem ile kosztuje porządkowanie, kopanie głębokich dołów itd ale oszczędności są całkiem spore icon_razz.gif

Podczytuję dalej i trzymam kciuki aby udało się zrobić jak najwięcej przed mrozami;-)
Kiedy chcecie się wprowadzić, bo gdzieś nie doczytałam?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Trochę mnie nie było, walczymy z czasem wykorzystując piękną pogodę. Staramy się pchnąć zarówno roboty ziemne, jak i te wewnątrz domu. Zaczynając od środka, mamy już ścianki działowe na całym parterze i w piwnicy (góra zostaje warszatem póki co).

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

Uporządkowaliśmy z grubsza drewno, co pozwolilo zalożyć ogrodzenie-póki co w tymczasowej wersji ale jest:)

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

obiekt jest oczywiście monitorowany;)

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

A teraz coś co cieszy mnie najbardziej(zwłaszcza, że niespodziewane). Od dawna sen z powiek spędzał mi temat starych płyt stropowych, które od jakiś 20 lat zalegały na naszej działce oraz gigantycznej góry piasku powstałej przy kopaniu dawnego fundamentu. Jak już chciał, ktoś to przyjąć to koszta transportu nas przerażały. Aż tu nagle, tydzien temu zgłosił się chętny z wioski obok:). Jak powiedział tak zrobił i to w dodatku niemal za darmo:).
Było tak:
Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

potem tak:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

a teraz jest tak:

Brak obrazka

Uploaded with ImageShack.us

W końcu wyłonił się nasz piękny kawałek działki-przeorany itd.ale jakie to cudo:)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...