Skocz do zawartości

Pustaki, a może jakaś alternatywa?


Recommended Posts

Jestem ciekaw czy na rynku pojawił się jakiś materiał alternatywny pod względem cenowym oraz wytrzymałościowym. Zdaje sobie sprawę, że dom można postawić z drewna, cegły lub pustaka. Jednak czy pojawia się w składach budowlanych coś co byłoby i wytrzymałe i posiadało odpowiednio wysoką jakość w pozostałych względach.

Podkreślam, że nie jestem specjalistą, ale wkrótce budowa będzie zagadnieniem, które będzie dotyczyło mnie bezpośrednio. Chciałbym się zwyczajnie zorientować zanim stanę się "bywalcem" hurtowni i składów budowlanych.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;)
Link do komentarza
To ja pozwolę sobie Twoją ciekawość zaspokoić, jest cała masa materiałów o których piszesz tylko masz na myśli pisząc "materiał alternatywny pod względem cenowym oraz wytrzymałościowym." .
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Chodziło mi o pewnego rodzaju złoty środek. Alternatywa na przykład dla pustaka ceramicznego. Domyślam się również, że nieustannie pojawiają się produkty które są co raz lepsze tyle tylko, że zaraz po wejściu na rynek ich ceny powalają na kolana (jak to z nowościami) Styropian? A jest taki, z którego można zbudować dom??


Złoty środek zależy od Ciebie icon_smile.gif
1.Jeśli wierzysz w legendy o niezniszczalnej ceramice,którą buduje się od wieków,co jest błędnym rozumowaniem-porotherm z jego licznymi wadami
2.Jeśli wierzysz,że ściana konstrukcyjna a nie izolacja ma na celu izolować termicznie-beton komórkowy,który ma najniższy współczynnik przenikania ciepła
3.Jeśli nie wierzysz,że ściana konstrukcyjna a nie izolacja ma na celu izolować termicznie-silikat,który jest bardzo twardym materiałem a przy tym z uwagi na dużą masę własną jest dobrym akumulatorem ciepła.
4.Jeśli nie wierzysz,że ściany "oddychają" bo od "oddychania" jest poprawna wentylacja-bloczki styropianowe z linka z postu powyżej.
5.Keramzyt-także wg mnie bardzo dobry budulec.

Ja wybrałem pkt.3 icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Złoty środek zależy od Ciebie icon_smile.gif
1.Jeśli wierzysz w legendy o niezniszczalnej ceramice,którą buduje się od wieków,co jest błędnym rozumowaniem-porotherm z jego licznymi wadami
2.Jeśli wierzysz,że ściana konstrukcyjna a nie izolacja ma na celu izolować termicznie-beton komórkowy,który ma najniższy współczynnik przenikania ciepła
3.Jeśli nie wierzysz,że ściana konstrukcyjna a nie izolacja ma na celu izolować termicznie-silikat,który jest bardzo twardym materiałem a przy tym z uwagi na dużą masę własną jest dobrym akumulatorem ciepła.
4.Jeśli nie wierzysz,że ściany "oddychają" bo od "oddychania" jest poprawna wentylacja-bloczki styropianowe z linka z postu powyżej.
5.Keramzyt-także wg mnie bardzo dobry budulec.

Ja wybrałem pkt.3 icon_smile.gif



Dziękuje za dość szeroką odpowiedź na moje pytanie. Myślę, że jeszcze parę miesięcy i będę wiedział jaką decyzję podjąć w temacie materiału budowlanego dla mojego domu icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Chodziło mi o pewnego rodzaju złoty środek. Alternatywa na przykład dla pustaka ceramicznego. Domyślam się również, że nieustannie pojawiają się produkty które są co raz lepsze tyle tylko, że zaraz po wejściu na rynek ich ceny powalają na kolana (jak to z nowościami) Styropian? A jest taki, z którego można zbudować dom??




TUTAJ znalazłem chyba wszystkich dostępnych w necie producentów klocków
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Cytat

Każdy swoje będzie chwalić :P Taka ludzka natura. Keramzyt ma swoje plusy i minusy, tak samo jak silikat czy porotherm. Mimo wszystko ciągle inwestorzy w Polsce najczęściej wybierają ceramikę. Zresztą w Niemczech i Czechach też.


Kolego, miałem okazję pojeździć trochę po Niemczech i wiem z czego budują. Najwięcej domów stawianych jest z Ytonga, a w Polsce bk powiedziałbym, że jest na pierwszym miejscu a na drugim ceramika.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Kolego, miałem okazję pojeździć trochę po Niemczech i wiem z czego budują. Najwięcej domów stawianych jest z Ytonga, a w Polsce bk powiedziałbym, że jest na pierwszym miejscu a na drugim ceramika.



W Polsce ciągle się buduje głównie z Porothermu i jego klonów. Wystarczy zobaczyć w biurach architektonicznych jak dużo jest projektów przygotowanych tym materiałem. To nie przypadek, tylko efekt realnego zapotrzebowania klientów...
Link do komentarza
Cytat

W Polsce ciągle się buduje głównie z Porothermu i jego klonów. Wystarczy zobaczyć w biurach architektonicznych jak dużo jest projektów przygotowanych tym materiałem. To nie przypadek, tylko efekt realnego zapotrzebowania klientów...


Bzdury. To że biura zalecają w swoich projektach porotherm nie oznacza, że z tego ludzie budują domy.
A prawda jest taka, że ośmielę się stwierdzić że więcej domów stawia się z bk niż ceramiki, choć relacja tych dwóch materiałów jest pół/pół z lekką przewagą bk.
Link do komentarza
Cytat

Bzdury. To że biura zalecają w swoich projektach porotherm nie oznacza, że z tego ludzie budują domy.
A prawda jest taka, że ośmielę się stwierdzić że więcej domów stawia się z bk niż ceramiki, choć relacja tych dwóch materiałów jest pół/pół z lekką przewagą bk.



To dlaczego zalecają akurat ten materiał? Spisek?! icon_smile.gif Jeśli chodzi o proporcje sprzedaży, to gdzieś czytałem, że ceramika ma % w rynku w granicach 50%, bk 30, potem silka i na szarym końcu technologie tzw. innowacyjne. Nie wiem na ile aktualne są te dane, ale pewnie tak się to od lat utrzymuje...
Link do komentarza
Cytat

To dlaczego zalecają akurat ten materiał? Spisek?! icon_smile.gif Jeśli chodzi o proporcje sprzedaży, to gdzieś czytałem, że ceramika ma % w rynku w granicach 50%, bk 30, potem silka i na szarym końcu technologie tzw. innowacyjne. Nie wiem na ile aktualne są te dane, ale pewnie tak się to od lat utrzymuje...


To, że zalecają nie oznacza że tak musi być w praktyce. Lekarz tez zaleca leżeć a większość pacjentów chodzi icon_smile.gif
Poczytaj sobie TU
Przy czym pozycje 1 i 2 czy bk i ceramika często zamieniają się miejscami.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...