Skocz do zawartości

Próg w drzwiach wejściowych


Recommended Posts

Jedna z dużych firmy produkujących między innymi drzwi wejściowe stosuje w swoich drzwiach próg montowany na gotowej podłodze np. gres. Innego montażu drzwi ani innego progu wogóle nie uznają.

Sugerując się zaleceniami tej firmy ma już położony gres na podłodze.

Ale okazuje się że inne firmy mają inne rozwiązania progu do drzwi wejściowych.

Mają dwie wersję progu, pierwsza to taka jak wyżej czyli próg aluminiowy montowany na gotowej podłodze drugą to próg drewniany montowany na wylewce betonowej a nie na gotowej podłodze.

Firma poleca druga wersję czyli próg drewniany z aluminiową nakładką argumentując to stabilniejszą konstrukcją ościeżnicy która wtedy przyjeżdża jako całość z progiem.

Niestety taki próg jest wyższy od aluminiowego i nie można go zamontować na gotowej podłodze.

Jak macie wykonany próg w swoich drzwiach? Jakie znaczenie ma rodzaj progu na konstrukcję całych drzwi?

Czy warto teraz zrywać płytki gresowe żeby zamontować próg drewniany, który w najwyższym miejscu ma 6,5cm czyli trzeba nawet trochę podkuwać wylewki żeby obniżyć się z progiem. Docelowo taki próg podobno wystaje 3cm nad gotową podłogę. Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Nie napisałeś jakie to drzwi.. wnioskowalem wcześniej że drewniane, a w tych próg zwykle jest na stałe zamontowany w drzwiach i stanowi część ościeżnicy. Drewniany ma swoje zalety, alumiowy też, ale wszystko zależy od konstrukcji progu, kierunku otwierania drzwi (wewnątrz czy na zewnątrz).
W drzwiach stalowych próg to zwykle kawałem blachy kładzionej na podłodze, czasem są ślepe progi (listwy) kładzione wcześniej by ustawiać odległość ościeżnicy.

Nie ma jednej uniwersalnej zasady, ale w tym miejcu powiem: UWAŻAM ŻE zanim położy się podłogę (nawet zrobi wylewkę) to wypadałoby już mieć drzwi. Przynajemniej wybrane i jasno określone preferencje.
Link do komentarza
Cytat

Nie napisałeś jakie to drzwi.. wnioskowalem wcześniej że drewniane, a w tych próg zwykle jest na stałe zamontowany w drzwiach i stanowi część ościeżnicy. Drewniany ma swoje zalety, alumiowy też, ale wszystko zależy od konstrukcji progu, kierunku otwierania drzwi (wewnątrz czy na zewnątrz).
W drzwiach stalowych próg to zwykle kawałem blachy kładzionej na podłodze, czasem są ślepe progi (listwy) kładzione wcześniej by ustawiać odległość ościeżnicy.

Nie ma jednej uniwersalnej zasady, ale w tym miejcu powiem: UWAŻAM ŻE zanim położy się podłogę (nawet zrobi wylewkę) to wypadałoby już mieć drzwi. Przynajemniej wybrane i jasno określone preferencje.




Łatwo powiedzieć gorzej zrealizować jak widać nie ma standardów montażu drzwi a gusta inwestorów też się zmieniają.

Swego czasu moje preferencje to była firma CAL która nie chciała wogóle słyszeć o jakich kogokolwiek pomiarach dopóki nie będzie gotowej podłogi.

Ale firma CAL oferuje tylko jeden rodzaj progu --- aluminiowy.

Jak widać drzwi drewniane mają zazwyczaj próg aluminiowy ;)


Nie napisałem ale chodzi o drzwi drewniane otwierane na zewnątrz.

Napisz może jakie są zalety i wady każdego progu. Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Drewniany - ciepły, ale może łatwo ulegać zniszczeniu (piach, buty itp)
Aluminiowy - zwykle firmy montują zimny (ale jak najbardziej w lepszych markach ciepły bywa w standardzie!) - minus że jest zwykle w kolorze szarym/aluminiowym / czarnym




A jak rozpoznać czy ten aluminiowy próg to próg ciepły. Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

WIesz.. ja się nie znam, ale to wygląda na.. przerost formy na treścią.
Jeśli dobrze pamiętam, to wg przepisów próg w drzwiach wejsciowych powinien mieć max 2cm.
Próg z ciepłego alu ma przekładkę termiczną, czyli coś w rodzaju doklejki z tworzywa. W sumie.. to coś w rodzaju alu/drewno icon_smile.gif




No jak to montujesz stolarka otworową i się nie znasz icon_smile.gif

Ta przekładka termiczna jest jest z PCV wypełnionego powietrzem.


Link do komentarza
Ech.. co Wy macie z tymi piankami itp.. Przeciętne okno z wypełnieniem pianką ma może U lepsze o 0,1 przy niewspółmiernej cenie i potencjalnie słabszym parametrom wytrzymałościowym. Więc to złudne oszczędności.
W cipełym aluminium chodzi o to, by nie było ciągłości metalu w przekroju zewnątrz/wewnątrz i po to są przekładki tworzywowe. Główny ich cel to ten, by skrzydło nie przymarzało do uszczelki.
Przykład takiego progu jest na tej stronei (sory za reklamę):
przykład progu z ciepłego aluminium
lub tu:
http://www.oknonet.pl/drzwi/drzwi_zewnetrz...,gallery,0.html
Link do komentarza
Cytat

Swego czasu moje preferencje to była firma CAL która nie chciała wogóle słyszeć o jakich kogokolwiek pomiarach dopóki nie będzie gotowej podłogi.
Ale firma CAL oferuje tylko jeden rodzaj progu --- aluminiowy.
Jak widać drzwi drewniane mają zazwyczaj próg aluminiowy ;)


Mam drzwi Cal z aluminiowym progiem. Montażyści osadzali je przed położeniem płytek, nie było to dla nich problemem.
W zimie nie zauważyłem żeby próg jakoś szczególnie przenosił chłód.
Link do komentarza
Cytat

Ech.. co Wy macie z tymi piankami itp.. Przeciętne okno z wypełnieniem pianką ma może U lepsze o 0,1 przy niewspółmiernej cenie i potencjalnie słabszym parametrom wytrzymałościowym. Więc to złudne oszczędności.
W cipełym aluminium chodzi o to, by nie było ciągłości metalu w przekroju zewnątrz/wewnątrz i po to są przekładki tworzywowe. Główny ich cel to ten, by skrzydło nie przymarzało do uszczelki.
Przykład takiego progu jest na tej stronei (sory za reklamę):
przykład progu z ciepłego aluminium
lub tu:
http://www.oknonet.pl/drzwi/drzwi_zewnetrz...,gallery,0.html




A czy próg drzwiowy ATD 76 do drzwi otwieranych na zewnątrz jest ciepłym progiem czy nie?

Próg drzwiowy ATD 76 firmy Aluron




Cytat

Mam drzwi Cal z aluminiowym progiem. Montażyści osadzali je przed położeniem płytek, nie było to dla nich problemem.
W zimie nie zauważyłem żeby próg jakoś szczególnie przenosił chłód.



Czyli masz próg zamontowany na wylewce betonowej czy tak?

A masz zamontowany próg razem z profilem poszerzającym czy nie?

I to jest właśnie cała firma CAL w ciągu 18 miesięcy całkowicie zmieniły się zasady montażu drzwi.

Jeszcze 1,5 roku temu firma CAL nie chciała do mnie przyjechać na pomiary dopóki nie będę miał zrobionej na gotowo podłogi bo próg aluminiowy montują na gotową podłogę.

Jak widać u Ciebie zrobili bez podłogi.

Jeszcze 1,5 roku firma CAL prosiła o przesłanie wymiarów nietypowych drzwi do wysokich 229cm to zrobią wycenę.

Dzisiaj nikt w firmie nie jest zainteresowany takim zapytaniem.

Finlandia jak powinien być prawidłowo zamontowany próg aluminiowy na gotowej podłodze czy na wylewce betonowej?

Jak patrzę na rysunki techniczne firmy Aluron to próg jest poniżej poziomu Zero.



Link do komentarza
ATD 76 wg mnie jest "mniej ciepły" niż ATD 75, w którym w każdej wersji widać przekładkę tworzywową. W A76 tylko taka mała doklejka od wewnątrz.. To nie jest tak, że przez ten próg stracisz majątek. Tak jak wspomniałem - podstawową kwestią jest ta, że do takiego progu może przymarznąć uszczelka, ale musiało by zajść jeszcze kilka warunków - np. bardzo wilgotny przedpokój. W praktyce ja nigdy nie spotkałem się z tym zjawiskiem.

Odaro, na Twoje pytanie dotyczące progów nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnego progu, dzwi, domu. Osobiście dążę do tego, bo ustawiać tak drzwi by próg był jak najniższy, czyli w praktyce brak podłogi mi nie przeszkadza.

Odnośnie Cala - chyba stosujesz typowo klienckie myślenie - kontaktowałeś się pewnie nie z fabryką, a jakimś jej dealerem..
Też mam w ofercie tą firmę i gdyby zadzwonił do mnie Klient, to nie wyobrażam sobie, by go odsyłać do czasu po wylewkach. Owszem, one są wskazane jeśli drzwi miałyby być na 100% nietypowe, ale bez przesady, bo pewne wielkości można przewidzieć.
O braku możliwości wykonania drzwi na 229 cm lepszy dealer wiedziałby od razu..


Link do komentarza
Cytat

Odaro, na Twoje pytanie dotyczące progów nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od konkretnego progu, dzwi, domu. Osobiście dążę do tego, bo ustawiać tak drzwi by próg był jak najniższy, czyli w praktyce brak podłogi mi nie przeszkadza.



No dobrze a co myślisz o tym drewnianym progu z aluminiową nakładką.

Ma jakieś znacznie ale dla konstrukcji drzwi rodzaj progu czyli aluminiowy montowany oddzielnie z ościeżnicą czy drewniany który stanowi część ramy drzwiowej.

Cytat

Odnośnie Cala - chyba stosujesz typowo klienckie myślenie - kontaktowałeś się pewnie nie z fabryką, a jakimś jej dealerem..
Też mam w ofercie tą firmę i gdyby zadzwonił do mnie Klient, to nie wyobrażam sobie, by go odsyłać do czasu po wylewkach. Owszem, one są wskazane jeśli drzwi miałyby być na 100% nietypowe, ale bez przesady, bo pewne wielkości można przewidzieć.
O braku możliwości wykonania drzwi na 229 cm lepszy dealer wiedziałby od razu..




Mógłbym uszczypliwie napisać że montujesz drzwi CAL nie zgodnie z zalecaniami producenta icon_biggrin.gif

Instrukcja montażu drzwi CAL

Bardzo ciekawi mnie jak CAL uszczelnia komory progu pianką jak to jest podane w punkcie 11 instrukcji i uwidoczniono na rysunku obok.


Co firmy CAL to 18 miesięcy temu dzwoniłem bezpośrednio do firmy CAL a nie do dealera.

Szkoda że nie zweryfikowałem tego montażu za gotowej podłodze zalecanego przez firmę CAL u innego producenta.

Link do komentarza
Instrukcje na ogół piszą nieżyciowi technolodzy i jedyne co biorą pod uwagę to tylko sytuację najlepszą dla drzwi.
Czy zgodnie z instrukcją wykończoną podłogę "wyciągacie" na zewnątrz? Kilku punktów tam się można czepiać, ale.. takie podejście jest dla mnie chore.
Ps. Jeśli chodzi o instrukcję CALa to uważam ją za jedną z najlepszych jakie widziałem. Co nie znaczy, że bezkrytycznie do niej podhcodzę .

Rodzaj progu może mieć znaczenie, ale bardziej istotny jest sposob jego mocowania.
Wybacz - jak chcesz się z tego doktoryzować, to ja nie czuję się odpowiednio dokształcony by udzielać wystarczająco kompetentnych odpowiedzi. Edytowano przez finlandia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Instrukcje na ogół piszą nieżyciowi technolodzy i jedyne co biorą pod uwagę to tylko sytuację najlepszą dla drzwi.
Czy zgodnie z instrukcją wykończoną podłogę "wyciągacie" na zewnątrz? Kilku punktów tam się można czepiać, ale.. takie podejście jest dla mnie chore.
Ps. Jeśli chodzi o instrukcję CALa to uważam ją za jedną z najlepszych jakie widziałem. Co nie znaczy, że bezkrytycznie do niej podhcodzę .

Rodzaj progu może mieć znaczenie, ale bardziej istotny jest sposob jego mocowania.
Wybacz - jak chcesz się z tego doktoryzować, to ja nie czuję się odpowiednio dokształcony by udzielać wystarczająco kompetentnych odpowiedzi.




Teraz sam widzisz jak to jest. Jak inwestor się dopytuje to jest dla wykonawcy meczący i chce robić doktorat ale jak musiałem wymieniać okna PCV pewnej firmy sam dobrze wiesz której to wtedy była moja wina że nie wiedziałem jak montować prawidłowo okna i nie dołożyłem należytej staranności przy kupnie okien.


Szkoda że w takiej sytuacji nie chcesz się podzielić swoją wiedzą ale za to za każdym razem bronisz firmę CAL i to nie tylko na tym forum.
Link do komentarza
Coś mi świta, że miałeś problem z oknami, ale ja nie mam pamięci do nieswoich problemów - taka przypadłość dająca mi trochę więcej oddechu:)
Cal na moim lokalnym rynku był zawsze dla mnie konkurencją - ale taką, do której zawsze śmiało odsyłalem Klientów, którzy chcieli dalej szukać drzwi ... - moją główną ofertą jest zupełnie inna firma i to jej drzwi uważam za najlepsze z jakimi mam doczynienia (ale młody jeszcze jestem, raczej wierny swoim dostawcom więc zbyt dużo różnych produktów nie widziałem).
Cal - pracują tam bardzo porządni ludzie - przynajmniej ze czterech których mialem okazję poznać .
Link do komentarza
Cytat

Czyli masz próg zamontowany na wylewce betonowej czy tak?
A masz zamontowany próg razem z profilem poszerzającym czy nie?


Próg mam montowany na wylewce, później doklejałem płytki od wewnątrz (od zewnątrz będą za parę dni).
Próg jest ocieplony ale, czy ma poszerzenie, tego nie wiem. Drzwi zakupiłem z wyprzedaży po likwidacji sklepu, za jakieś 75% ich wartości katalogowej (mam je chyba nawet na zdjęciu w dzienniku budowy). Montował mi je mój fachowiec, złota rączka. Wcześniej sprawdzałem koszty u dwóch autoryzowanych montażystów.


Cytat

Szkoda że w takiej sytuacji nie chcesz się podzielić swoją wiedzą ale za to za każdym razem bronisz firmę CAL i to nie tylko na tym forum.


Dziwne te Twoje pretensje do finlandii. Trudno w tym temacie byłoby znaleźć bardziej kompetentnego i bezinteresownego doradcę na forum. I to jeszcze po tym, jak poświęcił Ci tyle czasu ...
Link do komentarza
Dzieki za wstawienie, jeszcze raz przeczytalem swoj post i wyglada mi źle, tzn. mozna odniesc /nieprawdziwe/ wrazenie ze sie obrazam..
Po prostu nie znam sie na progach, tzn. jakbym widzial drzwi, próg i otwór to wiedziałbym co z nim zrobić, ale tu jest zwyczajnie zbyt dużo kombinacji by jednoznacznie, z góry przedstawić recepty na uniknięcie problemów.
Link do komentarza
Cytat

Próg mam montowany na wylewce, później doklejałem płytki od wewnątrz (od zewnątrz będą za parę dni).
Próg jest ocieplony ale, czy ma poszerzenie, tego nie wiem. Drzwi zakupiłem z wyprzedaży po likwidacji sklepu, za jakieś 75% ich wartości katalogowej (mam je chyba nawet na zdjęciu w dzienniku budowy). Montował mi je mój fachowiec, złota rączka. Wcześniej sprawdzałem koszty u dwóch autoryzowanych montażystów.



Dziwne te Twoje pretensje do finlandii. Trudno w tym temacie byłoby znaleźć bardziej kompetentnego i bezinteresownego doradcę na forum. I to jeszcze po tym, jak poświęcił Ci tyle czasu ...



Ale ja wcale nie mam jakiś pretensji do Finlandia znamy się dobrze z innego forum budowlanego icon_smile.gif

Tylko zawsze jest ambasadorem firmy CAL i zawsze na koniec tłumaczy się że w sumie CAL to dla niego konkurencja. icon_smile.gif

Mam nadzieje Finlandia że się obraziłeś?


A co do progu to jak jutro rano przy goleniu nie wymyślę nic nowego to będzie aluminowy ATD 76 bo taki firma oferuje.

Martwi mnie tylko że taki próg będzie miał prawie 4cm wysokości o płytek gresowych ale tego nie da się już zmienić.

Mam nadzieje że próg aluminiowy to dobry wybór przypadku jak schody zewnętrzne to będzie kostka betonowa? Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mnie ciężko urazić, więc nawet nie zbliżyłeś się do granicy:)

Cal... hmm... to zdradzę tu pewną tajemnicę - kiedyś najeżdżałem na nich, bo faktycznie biliśmy się o tych samych Klientów. Ale jeden z moich montażystów zawsze mówił o nich nieźle, więc się zainteresowałem drzwiami. A jak znalazł mnie kiedyś ich człowiek i zaraził sympatią.. to już zostało. Musiałbym kogoś mocno niecierpieć, by nie bronić w nieuzasadnionych sytuacjach.

Wracając do Twojego progu: dobrą opcją jest niewydziwianie i kupienie tego, co jest w stałej ofercie. Ja bardzo uznaję swojego Dostawcę, ale nie ryzykuję ze zlecaniem im bardzo nietypowych rzeczy, bo mogliby się wyłożyć.
Może już wspominałem - byli u mnie ostatnio znany mi stolarz- podjął się zrobienia drzwi wg tych, co mam na ekspozycji. Długo sobie mierzył, pisał rysował. Doszedł do progu, bardzo go zaciekawił i już chciał.. ale jak zobaczył, jak musi kombinować, pofrezować drzwi by go zastosować w tej formie, to zrezygnował - za duże ryzyko popełnienia błędu.
Link do komentarza
Cytat

A co do progu to jak jutro rano przy goleniu nie wymyślę nic nowego to będzie aluminowy ATD 76 bo taki firma oferuje.
Martwi mnie tylko że taki próg będzie miał prawie 4cm wysokości o płytek gresowych ale tego nie da się już zmienić.
Mam nadzieje że próg aluminiowy to dobry wybór przypadku jak schody zewnętrzne to będzie kostka betonowa?


Nie musisz mieć 4cm, albo inaczej, ja mam mniej i jestem zadowolony icon_smile.gif
Pstryknę jutro zdjęcie swojego progu, będziesz widział jak wygląda zabudowany od wewnątrz. Na zewnątrz nie jest jeszcze skończony, bo dziś mi zaczęli kłaść klinkier na ganku i kończą dopiero we wtorek.
Link do komentarza
Cytat

Nie musisz mieć 4cm, albo inaczej, ja mam mniej i jestem zadowolony icon_smile.gif
Pstryknę jutro zdjęcie swojego progu, będziesz widział jak wygląda zabudowany od wewnątrz. Na zewnątrz nie jest jeszcze skończony, bo dziś mi zaczęli kłaść klinkier na ganku i kończą dopiero we wtorek.




Chętnie zobaczę jak połączyłeś próg z klinkierem ale kładzież kostkę klinkierową czy płytkę klinkierową?

Pewnie że nie muszę mieć 4cm ale jak skuje płytki gresowe icon_smile.gif Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Heheh. To przecież podstawa, 4cm wydaje mi się za wysoko, wszyscy będą się potykać.
[attachment=13583:2012_04_..._Gliwice.jpg]
Płytki są brudne i drugie zdjęcie jakoś mi nie chce wleźć ...




Masz drzwi otwierane na zewnątrz czy tak?

A to co widać to to jest okapnik progu?
Link do komentarza
Cytat

Drzwi otwierane na zewnątrz. Zdjęcia robione aparatem i do tego wieczorem.
Dołożyłem drugie, robione z zewnątrz. Jak bedziesz chciał, to dorobię jutro dokładniejsze ;) narka



Nie wiem czy się nie mylę ale czy okapnik progu nie powinien być skierowany zawsze na zewnątrz.

Czyli inaczej mówiąc nie każdy próg nadaje się do drzwi otwieranych na zewnątrz. Wg mnie masz próg do drzwi otwieranych do wewnątrz tylko odwrotnie zamontowany.
Link do komentarza
Cytat

To próg, który przez lata był podstawowym w Calu.
Zamontowany jest ok, chociaż faktycznie wygląda jak by był odwrotnie. Po prostu ten typ tak ma.



Ale to nie jest ciepły próg Roto który teraz CAL ma w ofercie.


Jak to jest z tym okapnikem progu bo np. niektóre firmy maję jeden i ten sam próg zarówno dla drzwi otwieranych na zewnątrz jak i do wewnątrz np. Delta Drzwi
Link do komentarza
Tak, to ten stary próg - o ile wiem, nie ma z nim jakiś powszechnych problemów.
Drzwi generalnie mają skutecznie odprowadzac wodę poza obrys drzwi. Zwykle odpowiada za to próg, przynajmniej w części.
Moje ulubione drzwi mają specjalnie wyprofilowany dół skrzydła, który wygląda jak typowy okapnik, budowa całości sprowadza wodę na płytkę zewnętrzną.
Link do komentarza
Cytat

Zatem spokojnie mogę Tobie odaro polecić próg drzwi Cal. Już mój jest ciepły, trwały i dość funkcjonalny. Jeśli ten nowszy miałby być jeszcze lepszy, cieplejszy, to nie ma się nad czym zastanawiać.



Fajnie tylko że firma w której zamówiłem drzwi nie ma progów Roto tylko innej firmy.

Jak u Ciebie został zamontowany próg do wylewki?



Link do komentarza
Cytat

Fajnie tylko że firma w której zamówiłem drzwi nie ma progów Roto tylko innej firmy.

Jak u Ciebie został zamontowany próg do wylewki?


W prawie całym domu miałem wylewki anhydrytowe. Cementowe dałem w pomieszczeniach mokrych (gospodarczy, łazienka i ubikacja) oraz dodatkowo przy progu (tak, że nie musiałem się martwić o wysokość progu). Próg został osadzony na wylewce, a na końcu wykończyłem wyłom przy odrzwiach.
Link do komentarza
Cytat

W prawie całym domu miałem wylewki anhydrytowe. Cementowe dałem w pomieszczeniach mokrych (gospodarczy, łazienka i ubikacja) oraz dodatkowo przy progu (tak, że nie musiałem się martwić o wysokość progu). Próg został osadzony na wylewce, a na końcu wykończyłem wyłom przy odrzwiach.




Nie o to pytałem ale o to jak próg został przymocowany do wylewki betonowej?
Link do komentarza
Cytat

Sorry ale co to znaczy zapianować próg jakoś nie mogę sobie wyobrazić gdzie ta pianka ma być


Zwyczajnie, pod progiem. Dlatego mnie od początku dziwi, że ktoś Ci kazał stawiać drzwi na gotowej podłodze.. Coraz bardziej mam wrażenie, że faktycznie rozmawiałeś z kimś, kto nie miał pojęcia o budowlanej rzeczywistości. Ja przez 8 lat byłem "ekspertem" w firmach w których pracowałem, tylko że taki ekspert moze nauczyć się wszystkich instrukcji, ale nic nie zastąpi praktyki budowlanej.
W takiaj sytuacji (postawienie na gotowych płytkach) użyłbym jakiejś wąskiej taśmy rozprężnej lub silikonu:)
Link do komentarza
Cytat

Zwyczajnie, pod progiem. Dlatego mnie od początku dziwi, że ktoś Ci kazał stawiać drzwi na gotowej podłodze.. Coraz bardziej mam wrażenie, że faktycznie rozmawiałeś z kimś, kto nie miał pojęcia o budowlanej rzeczywistości. Ja przez 8 lat byłem "ekspertem" w firmach w których pracowałem, tylko że taki ekspert moze nauczyć się wszystkich instrukcji, ale nic nie zastąpi praktyki budowlanej.
W takiaj sytuacji (postawienie na gotowych płytkach) użyłbym jakiejś wąskiej taśmy rozprężnej lub silikonu:)




Masz racje praktyki budowlanej połączonej z zdrowym rozumem nic nie zastąpi żadne wytyczne ekspertów.

Ja ostatecznie oba progi dam na wylewce betonowej bo skuje płytki akurat jest niewielki fragment płytki to nie będzie to mocno bolało.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Napisano (edytowany)
Starałem się jak mogłem żeby nie mieć problemów z progiem niektórzy nawet się ze mnie naśmiewali że robię doktorat z progów drzwiowych i nic to nie dało bo nie przewidziałem tego że producent drzwi może odwalić takiego babola.

Pod drzwiami jak widać na zdjęciach mam duża czarną dziurę.

Co tym myślicie ale jak dla mnie wygląda to obrzydliwie.

Brak obrazka

Dla lepszego zobrazowania jak duża jest dziura pod drzwiami wstawiłem na sztorc kawałek terakoty.


Brak obrazka



Brak obrazka



Brak obrazka

Teraz rozumiem czemu próg Roto ma jakby dwie części część zewnętrzną czyli tą z okapnikiem skierowany na zewnątrz i cześć wewnętrzną która powoduje że nie takiej obrzydliwiej dziury pod drzwiami.

Ciepły próg Roto

Producent drzwi który reklamuję się 60 letnia tradycją i jak najwyższą jakością firma Korzekwa jak na razie zwyczajniej mnie olał.


Nie polecam firmy Korzekwa nikomu ponieważ to nie jedyne problemy jakie mam z tymi drzwiami ale o tym jak drzwi nie otwierają się nawet do kąta 90 st oraz o tym że dostałem drzwi inne niż w zamówieniu napiszę w innym wątku.

Link do firmy Korzekwa

FIRMA KORZEKWA Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Pewnie zauważyłeś, że od początku odnoszę się sceptycznie do Twojego "problemu" z progiem do drzwi..
Wychodzę z założenia, że im więcej wiem, tym bardziej będę zawiedziony dostając produkt inny w szczegółach niż zakładany..

W Twoim przypadku czarna przekładka nie pasuje, innych by raziła szara (jak to jest w części drzwi) a jeszcze inni chcieliby próg w kolorze drzwi.
Moim zdaniem przesadzasz. Widzisz ten próg klękając przed drzwiami. W normalnym użytkowaniu można się przyzwyczaić. No chyba że nie znosisz czarnych opon w samochodzie itp. Pewne rzeczy po prostu takie są i tyle.

Oczywiście - można było zrobić skrzydło bardziej dopasowane - tzn. z mniejszym prześwitem w tym miejscu. Ale może ich technologia przewiduje inaczej..
Kurczę - będąc tak drobiazgowym nie odważyłbym się zamówić czegoś bez zobaczenia aktualnego wzorca na żywo. Inaczej to istne ładowanie się w kłopoty :(
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Oczywiście - można było zrobić skrzydło bardziej dopasowane - tzn. z mniejszym prześwitem w tym miejscu. Ale może ich technologia przewiduje inaczej..
Kurczę - będąc tak drobiazgowym nie odważyłbym się zamówić czegoś bez zobaczenia aktualnego wzorca na żywo. Inaczej to istne ładowanie się w kłopoty :(



A myślisz że firma ma takie drzwi do pokazania otóż nie tylko w katalogu.

Za drogie żeby dawać takie na ekspozycje.

Mam 185cm cm wzrostu i wcale nie muszę się schylać żeby było widać jak okropnie to wygląda.

I to nie chodzi o czarną przekładkię ale o to że pod połową grubości skrzydła drzwiowego brakuje progu

Muszę wstawić jeszcze inne zdjęcia ale dzisiaj nie dam rady.


Ale próg jakie się okazuje to najmniejszy babol jaki ta firma potrafi wyprodukować.

Ale o tym napiszę w innym wątku.

Czy producent drzwi, stolarki otworowej musi mieć jakieś dopuszczenie produktu budowlanego?

Czy każdy może produkować nawet drzwi których konstrukcja nie pozwala na to aby się otwierały przynajmniej do 90st. Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Będziesz zawiedziony jak powiem, że to często spotykane rozwiązanie?
Mój dostawca też tak kiedyś robił. Ale poprawił zmieniając konstrukcję drzwi w obrębie progu. Czy stało się to pod wpływem takich ocen jak Twoja - nie wiem.
Ps. W mojej ocenie (na tyle ile widać ze zdjęć) to dałoby się te drzwi zamontować niżej, tak, by po dołożeniu podłogi płytka wewnętrzna doszła do gory progu zasłaniając tą czarną dziurę. Ale nie znam zaleceń producenta i waszych ustaleń, więc mogę być w błędzie.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Będziesz zawiedziony jak powiem, że to często spotykane rozwiązanie?
Mój dostawca też tak kiedyś robił. Ale poprawił zmieniając konstrukcję drzwi w obrębie progu. Czy stało się to pod wpływem takich ocen jak Twoja - nie wiem.
Ps. W mojej ocenie (na tyle ile widać ze zdjęć) to dałoby się te drzwi zamontować niżej, tak, by po dołożeniu podłogi płytka wewnętrzna doszła do gory progu zasłaniając tą czarną dziurę. Ale nie znam zaleceń producenta i waszych ustaleń, więc mogę być w błędzie.



Niestety firma montowała tego typu próg pierwszy raz i nie myślała przy tym co robi.


Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...