Skocz do zawartości

Dołączono wózkownie do powieszchni mieszkannia


Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić mieszkanie - jedno wpadło mi w oko . Lecz problem jest taki iz jakoś 30 lat temu dołączono do powierzchni mieszkania 5m2 tzw wózkownie. Otwór wejściowy został zamurowany i zrobiony pokój przejściowy. Moje pytanie do Państwa jest takie czy i jak mogę wykuć otwor wejściowy do pokoju tzw wózkowni. Otwór został 30 lat temu zamurowany lecz ja chciałbym mieć oddzielne wejście do pokoju z holu i wykuć otwor drzwiowy jak było kiedys - w otworze jaki został zamurowany. Wiem troche zakręcone lecz wiecie o co mi chodzi. Gdzie sie udac i czy bede miał problemy z pozwoleniem na wykucie tego otworu gdzie kiedyś były drzwi. Jakie pozwolenie musze miec i czy duzo z tym zachodu.
Link do komentarza
chciałbym ten pokój wynająć i jeszcze jedno pyt. chciałbym w tym pokoju zrobic- wydzielić WC i pociągnąć prąd i wodę z sąsiedniej przynależącej do mieszkania kuchni tez mam zgłaszać i pozwolenia jakieś mieć na to. Przepraszam ze pytam mieszkam w domu wolno stojącym i zamierzam kupić mieszkanie nie wiem jakie w blokach panują rytuały czy prawo
Link do komentarza
To wszystkie moje potrzeby . Wszedłem na forum prosić państwa o narzędzia prawne . Nie o sposób techniczny wydziobania dziury w ścianie- czy to dynamit czy widelec i nóż - czy molto-wiertarka . Chcę to zrobić wszystko prawnie dlatego mój wpis na Prawie. Dziękuje za pomoc i cenne podpowiedzi. Jeśli może ktoś udzielić mi fachowej porady BARDZO PROSZĘ. Do zjadania przez ludzi jestem raczej ciężkostrawny. Proszę o narzędzia prawne lub o podpowiedz może ktoś miał taki przypadek lub sytuację.
Link do komentarza
Wydaje mi się, że tutaj możesz liczyć na jakies podpowiedzi - np. wyjaśnij w SM, rozmawiaj z administratorem budynku, itp. - nie licz, że ktoś tu wyciągnie "narzędzia prawne"- z takiego "wyciągania" ludzie żyją, prawnicy zarabiają i za to się płaci icon_confused.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeśli może ktoś udzielić mi fachowej porady BARDZO PROSZĘ.



Do udzielania bardziej fachowych odpowiedzi potrzebne są DOKUMENTY, które się trzyma w rękach. Nawet jak pójdziesz do adwokata, bez takich dokumentów to usłyszysz tylko gładkie słowa. A to dlatego, że bez nich NIE ISTNIEJE inny sposób odpowiadania w wykonaniu ludzi, którzy nie chcą kogoś wprowadzać w błąd.

Ty nawet nie jesteś właścicielem, chcesz dopiero kupić. I co, mamy Ci wróżyć? Nie znamy stanu prawnego, nie wiemy jakie zapisy są w księgach wieczystych, nie wiemy nic, oprócz tego, że Ty masz chęć. Nie wiemy, czy ta dziura istniała naprawdę, czy ktoś wprowadza Ciebie w błąd, chcąc sprzedać badziewie.
Link do komentarza
I właśnie moimi wpisami chciałem rozpocząć dyskusję jaka dobiega chyba końca. Wywnioskowałem ze najpierw - wpisy w księgach wieczystych potem stan faktyczny czyli projekt budynku / oglądać / czy ta wózkownia była i czy był otwór w ścianie. Potem dopiero płacić za lokal - czyli go kupić. Cena i lokalizacja lokalu jest na tyle dobra ze nawet jak nie było wózkowni i nie będzie możliwości przebicia ściany to jednak w dużych miastach liczy się lokalizacja powierzchnia i cena.
Dziękuje wszystkim w szczególności retrofood - bo w sposób dzikusowy wyjawił się kim jest. Pozytywnie oczywiście.
Posprawdzam czy jest na to plan i co było wcześniej. Prosze o esencje postępowania przed zakupem tego lokalu to chyba nie jest drogie jeśli chodzi o życie adwokackiej braci. Edytowano przez caytols (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...