Skocz do zawartości

Okna/drzwi balkonowe otwierane z zewnątrz


Recommended Posts

Witam. Jestem nowa na tym forum i zarejestrowałam się tutaj, ponieważ poszukuję od jakiegoś czasu okien/drzwi balkonowych, które będę mogła otworzyć i zamknąć zarówno od środka, jak i z zewnątrz. Oczywiście zamykanie z klamką, na klucz ;)
Chciałabym, aby moje psiaki miały po prostu bezpośrednie wyjście z pokoju na swoją część podwórka, a ja żebym miała przy okazji osobne wejście, oprócz głównych drzwi. Najbardziej "urządzają" mnie drewniane drzwi/okna dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem. Nie mam zbytnio czasu na jeżdżenie po marketach z racji mojego zawodu, w domu jestem co 2-3tygodnie na 2-3 dni tylko, ale za to w internecie mogę siedzieć duużo czasu. Znacie może producentów takich "wynalazków"? Przeszukałam allegro i albo źle patrzę, albo wszystkie są otwierane jedynie od środka...
Link do komentarza
Wybacz, ale Twój post akurat wiele mi nie wniósł do tematu konkretnej firmy, która owe okna produkuje. A wiem, że w Anglii coś takiego można dostać bez problemu. Ludzie jakoś mają tarasy, balkony, drzwi i żyją. Jak będą chcieli, to obrobią tak czy siak. W każdym razie przy 5 psach może wybiorą inne mieszkanie, gdzie nie będą musieli się "użerać" z pozbyciem takiej ilości czworonogów.
Link do komentarza
To może na przykład zrobić na wzór amerykański taka dziurę prostokątną w drzwiach aby czworonogi wychodziły i wchodziły kiedy im się zachce bez otwierania i zamykania drzwi.
Link do komentarza
A ja też się mam tamtędy przeciskać, jeżeli chcę mieć osobne wyjście na taras na swojej części podwórka?

Myślałam, ze tu mi ktoś udzieli fachowej odpowiedzi, ale widzę, ze co jeden to lepszy. Proszę, jeżeli chcesz odpisać o czymś innym niż zapytałam - to daruj sobie drogi kolejny użytkowniku... Chcę mieć drzwi zamykane i otwierane z obu stron, na klucz, przez które mogę sobie wejść do mojej części mieszkania, przez które mogę wyjść na moje podwórko i poopalać się na moim tarasie, który chcę tam zrobić. JAK MAM TO ZROBIĆ przez właz dla psa?
Link do komentarza
Cytat

A ja też się mam tamtędy przeciskać, jeżeli chcę mieć osobne wyjście na taras na swojej części podwórka?

Myślałam, ze tu mi ktoś udzieli fachowej odpowiedzi, ale widzę, ze co jeden to lepszy. Proszę, jeżeli chcesz odpisać o czymś innym niż zapytałam - to daruj sobie drogi kolejny użytkowniku... Chcę mieć drzwi zamykane i otwierane z obu stron, na klucz, przez które mogę sobie wejść do mojej części mieszkania, przez które mogę wyjść na moje podwórko i poopalać się na moim tarasie, który chcę tam zrobić. JAK MAM TO ZROBIĆ przez właz dla psa?


Źle szukasz. Raczej nie allegro, bo tam są zwykle typowe rzeczy i w dodatku tylko te, które się dobrze sprzedają.

Drzwi balkonowe otwierane, z obustronną klamką nie są problemem w drewnie. W przypadku mojego dostawyc wymagją jedynie "grubszego: słupka i zamka (by można było je zamknąć tak jak drzwi wejściowe).
W pcw też to możliwe, ale na ogół wymaga profili drzwiowych (więc mocno drogich).

Na Twoim miejscu poszukałbym w okolicy swojej budowy 2-3 lepszych firm okiennych i wysłał konkretne zapytanie, wraz z podaniem wymiarów. Czasem szukanie poprzez internet to droga daleca okrężna icon_smile.gif
Ps. nie ma sensu podawania marek, bo to żadna nadzwyczajna robota i poradzi sobie pierwszy lepszy
Link do komentarza
Cytat

A ja też się mam tamtędy przeciskać, jeżeli chcę mieć osobne wyjście na taras na swojej części podwórka?

Myślałam, ze tu mi ktoś udzieli fachowej odpowiedzi, ale widzę, ze co jeden to lepszy. Proszę, jeżeli chcesz odpisać o czymś innym niż zapytałam - to daruj sobie drogi kolejny użytkowniku... Chcę mieć drzwi zamykane i otwierane z obu stron, na klucz, przez które mogę sobie wejść do mojej części mieszkania, przez które mogę wyjść na moje podwórko i poopalać się na moim tarasie, który chcę tam zrobić. JAK MAM TO ZROBIĆ przez właz dla psa?



Kobito, chcesz coś, nie udzielając żadnych początkowych informacji, a wróżki się uchlały w święta i śpią. Napisałaś "balkonowe".
To ja się zapytam, przez balkon chcesz z pieskami wychodzić? A potem po drabince?
Rzucasz żalami i pretensjami, a może spojrzysz w lusterko? Jakie informacje podałaś? Jakich udzieliłaś? Czy ktoś siedzi w Twojej głowie, żeby wiedział o czym myślisz?
Ale nie, od razu żale i pretensje, ze towarzystwo nie padło do nóg....

Życzę Ci wiele szczęścia!
Link do komentarza
Cytat

Kobito, chcesz coś, nie udzielając żadnych początkowych informacji, a wróżki się uchlały w święta i śpią. Napisałaś "balkonowe".
To ja się zapytam, przez balkon chcesz z pieskami wychodzić? A potem po drabince?
Rzucasz żalami i pretensjami, a może spojrzysz w lusterko? Jakie informacje podałaś? Jakich udzieliłaś? Czy ktoś siedzi w Twojej głowie, żeby wiedział o czym myślisz?
Ale nie, od razu żale i pretensje, ze towarzystwo nie padło do nóg....

Życzę Ci wiele szczęścia!



No i wreszcie zaczynasz gadać jak człowiek, wnosząc coś do tematu - mój błąd, nie znam się na oknach/drzwiach tarasowych/balkonowych i ich rodzajach, natomiast podałam do czego mają służyć już w pierwszym poście, a potem to tylko powtórzyłam ( vide informacja o osobnym wejściu dla mnie oprócz głównych drzwi i wypuszczanie psów), więc do kogo pretensje o złe podawanie i udzielanie informacji? Po to jest forum, żeby pytać. A jak z całego posta zauważyłeś tylko słowo "balkonowe" to wybacz, ale to nie moja wina ;) Żale i pretensje - tylko o zbędne robienie zagadnienia z całkiem osobnego tematu włamań.


Finlandia, dzięki.
Chyba się bez spaceru po okolicznych sklepach nie obejdzie, myślałam, ze może chociaż na jakiejś stronie producenta podpatrzę ewentualne modele/wymiary/ceny.

Afrodytaa - u mnie "problem" polega na tym, że mamy sporą działkę, część jest mojej mamy, a część moja. Na swojej części robię teraz osobny wybieg dla psów, żeby nie biegały przy bramie szczekając co kawałek, a przy okazji jeszcze nie muszę ich wołać do domu za każdym razem, gdy chcę wyjechać autem z podwórka. Mieszkanie już stoi ładnych parę lat, wejście jest od frontu, a z mojego pokoju istnieje możliwość wstawienia dodatkowego okna/drzwi z szybą - raz, że w pokoju jaśniej (bo normalne okno mam od północy, w dodatku wokół są budynki), a dwa, że mam osobne i niekrępujące mnie wyjście na moją część działki. Inaczej musiałabym wybiegać głównymi drzwiami, biegać naokoło budynku, zrobić dodatkową furtkę do wchodzenia na moją część posesji i jeszcze zaganiać tam całe towarzystwo ;) Dlatego wolę ładne "drzwi z szybą" niż zwykłe drzwi wejściowe w pokoju ;) Minusem tego otworu w drzwiach jest właśnie też to, że wchodzą i wychodzą kiedy chcą - pewnie da się to jakoś zablokować, żeby nie wychodziły, ale generalnie to biegają cały dzień po podwórku (z przerwami na wyjazd auta, przyjazd gości etc. albo jak za głośno już szczekają) i śpią u mnie. Edytowano przez Guciek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No dobrze, to idzmy dalej:
Raczej nie od razu do salonów, bo tam raczej nie zobaczysz takich "rzeczy" a i sprzedawcy nie muszą od razu wiedzieć. Jestem już siódmy rok jako salon z oknami i nie miałem okazji tego robić - temat znam z czasów pracy w fabryce, bo pytania były.
Na początek wystarczą małe maile z zapytaniem:
- "okno balkonowe z obustronną klamką i zamkiem " - o to konkretnie bym pytał. Często jeszcze występuje to w pakiecie z niskim progiem. Podaj kolor (biały czy drewnopodobny?)
Wymiarówka jest niemal dowolna (jak każde okno balkonowe). Jeśli chcesz przerobić zwykłe okno na takie balkonowe to najprostsze będzie zrobienie go szerokości obecnego okna. Ile ono ma szerokości ? 150cm?180? Nie ma problemu. Zmierz miarką od ściany do ściany. Dołóż do tego wysokość - od górnego "glifu" do podłogi - masz już potrzebny wymiar...
Jeśli potwierdzisz, że to taka przeróbka jak myślę to podam Ci kolejene uwagi natury "remontowej"...

To masz już zapytanie.. wystarczy wyszukać teraz niezłe firmy w Twojej okolicy, a jak nie ma - pytać znanych producentów z dodatkową prośbą o wskazanie polecanego salonu w Twoich stronach.
Ps. Nie jestem pewien czy tu jest priv - jak tak to podaj mi maila - wyślę fotkę takiego okna - nie mogę opublikować, bo to nie moje zdjęcie icon_smile.gif Edytowano przez finlandia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A ja też się mam tamtędy przeciskać, jeżeli chcę mieć osobne wyjście na taras na swojej części podwórka?

Myślałam, ze tu mi ktoś udzieli fachowej odpowiedzi, ale widzę, ze co jeden to lepszy. Proszę, jeżeli chcesz odpisać o czymś innym niż zapytałam - to daruj sobie drogi kolejny użytkowniku... Chcę mieć drzwi zamykane i otwierane z obu stron, na klucz, przez które mogę sobie wejść do mojej części mieszkania, przez które mogę wyjść na moje podwórko i poopalać się na moim tarasie, który chcę tam zrobić. JAK MAM TO ZROBIĆ przez właz dla psa?


Tak się uniosłaś honorem,że nie przeczytałaś do końca mojej wypowiedzi.
Napisałem dziura prostokątna w drzwiach,czyli jak chcesz wejść to otwierasz sobie drzwi a jak pieski chcą to przemykają tym otworem. Nie musisz za każdym pieskom drzwi otwierać. Jakoś Afrodytaa doczytała i zrozumiała moją wypowiedź, a Ty no cóż więcej opanowania w czytaniu i rozumieniu kto co pisze.
I ja też życzę Ci wiele szczęścia w poszukiwaniu wymarzonych drzwi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Finlandia, dzięki icon_smile.gif Okno/drzwi tak naprawdę to obojętne jaki wymiar, bo będzie robione "od postaw". Wiem już chociaż o co dokładnie pytać, zjadę do kraju to poszukam kontaktów do lokalnych firm. W Przytyku coś większego mają o ile pamiętam.

Mthyl - się przeliczyłeś, bo jednak czytam do końca każdy post icon_smile.gif W szybę sobie tego nie wstawię icon_smile.gif Nadal więc twierdzę, że właz dla psiaków w tym przypadku to pomysł do bani, bo w drzwiach/oknie jest rama i szyba ;)
Link do komentarza
Cytat

Mthyl - się przeliczyłeś, bo jednak czytam do końca każdy post icon_smile.gif W szybę sobie tego nie wstawię icon_smile.gif Nadal więc twierdzę, że właz dla psiaków w tym przypadku to pomysł do bani, bo w drzwiach/oknie jest rama i szyba ;)


A kto pisał "JAK MAM TO ZROBIĆ przez właz dla psa?" a mi chodziło ja sama teraz zauważyłaś o skrzydło drzwiowe. Co za problem,zamiast szyby dolnej zamówić u producenta owe drzwiczki. To był tylko pomysł i jak nie pasuje a ma prawo to w czym problem?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

To może na przykład zrobić na wzór amerykański taka dziurę prostokątną w drzwiach aby czworonogi wychodziły i wchodziły kiedy im się zachce bez otwierania i zamykania drzwi.




Cytat

Finlandia, dzięki icon_smile.gif Okno/drzwi tak naprawdę to obojętne jaki wymiar, bo będzie robione "od postaw". Wiem już chociaż o co dokładnie pytać, zjadę do kraju to poszukam kontaktów do lokalnych firm. W Przytyku coś większego mają o ile pamiętam.

Mthyl - się przeliczyłeś, bo jednak czytam do końca każdy post icon_smile.gif W szybę sobie tego nie wstawię icon_smile.gif Nadal więc twierdzę, że właz dla psiaków w tym przypadku to pomysł do bani, bo w drzwiach/oknie jest rama i szyba ;)


Wpadł mi jeszcze jeden pomysł...
Takie drzwi, gdzie oddzielnie się otwiera górę z szybą i oddzielnie dół, który może służyć psom za wejście. Po połączeniu czymś na kształt ruchomego słupka, ma się drzwi pełnowymiarowe. Nie wiem jak to się dokładnie robi, czy nazywa ale myślę o czymś takim jak np. robi się "bramki" dla małych dzieci, żeby nie wchodziły na schody, ale żeby można było to połączyć z górną częścią drzwi balkonowych. Edytowano przez Afrodytaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
    • Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Przecież każdy styropian przepuści wodę. Nie widziałeś nigdy tonącego styropianu? Długo zanurzony w wodzie nasiąknie jak gąbka. Może chodziło o styrodur fundamentowy XPS?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...