Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
agus

BUDOWA STAWU KĄPIELOWEGO – SZUKAM POMOCY

Recommended Posts

Witam jestem w trakcie poszukiwana działki o powierzchni około 30 arów pod budowę domu i zawsze marzyłam aby koło domu mieć staw kąpielowo-rybny (wstępnie myślę o stawie o wymiarach 10x15 metrów). Pisząc kąpielowo-rybny mam na myśli staw w którym będą w nim pływały takie ryby jak szczupak, karp, okoń itp. oraz będę mogła w nim wraz z rodziną pływać. Chciałabym aby ten staw był samoczyszczący –nie chciałabym używać dużych ilości środków chemicznych do jego czyszczenia aby przypadkiem rodzina podczas pływania nie dostała uczulenia jak również ryby w nim pływające będę czasem konsumować.
Na co muszę zwrócić uwagę podczas zakupu działki aby mieć pewność że da się na niej zrobić staw o jakim marzę.
Czy potrzebne jest pozwolenie budowlane lub jakieś inne na taką budowę stawu?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Cytat

mam na myśli staw w którym będą w nim pływały takie ryby jak szczupak, karp, okoń itp.

To będzie krótko. Szczupak je zeżre.

Cytat

To będzie krótko. Szczupak je zeżre.

Czy to wszystko co ma Pan do powiedzenia na temat który poruszyłam? Będę wdzięczna za pomoc.

pow 30m2 stawu - pozwolenie na budowę.

Radziłbym zrobić 2x do 30m2 (zgłoszenie) i połączyć ze sobą -1 część płytszą zrobić jako biologiczną i tu trzymać ryby.
2 część kąpielowa.
Najlepszy stosunek to minimum 50m2 powierzchni stawu, do tego 2/3 powierzchni biologicznej ( czyszczącej) i 1/3 pow. kąpielowej.

W powierzchni czynnej biologicznie zrobić zagłębienie do1,5m głębokości - by tu zbierały się wszelkie zanieczyszczenia łatwe do wybrania oraz odpowiednia głębokość do przezimowania ryb

więcej info google: staw kąpielowy

Cytat

Witam jestem w trakcie poszukiwana działki o powierzchni około 30 arów pod budowę domu i zawsze marzyłam aby koło domu mieć staw kąpielowo-rybny (wstępnie myślę o stawie o wymiarach 10x15 metrów). Pisząc kąpielowo-rybny mam na myśli staw w którym będą w nim pływały takie ryby jak szczupak, karp, okoń itp. oraz będę mogła w nim wraz z rodziną pływać. Chciałabym aby ten staw był samoczyszczący –nie chciałabym używać dużych ilości środków chemicznych do jego czyszczenia aby przypadkiem rodzina podczas pływania nie dostała uczulenia jak również ryby w nim pływające będę czasem konsumować.
Na co muszę zwrócić uwagę podczas zakupu działki aby mieć pewność że da się na niej zrobić staw o jakim marzę.
Czy potrzebne jest pozwolenie budowlane lub jakieś inne na taką budowę stawu?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam

staw kąpielowy powinien mieć powierzchnię lustra wody min. 200 m2, na budowę takiego stawu potrzebne jest pozwolenie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Coś w tym jest szczególnie biorąc pod uwagę twardość. Też mam jedne taniutkie a twarde jak diabli.          Ja to mam alergię na tzw. pół-polery bo te miejsca niepolerowane potrafią się tak paskudnie brudzić i do tego brud jest bardzo trudno usunąć.  Dobrze wziąć taką kaflę do domu, usmarować czymś brudnym i tłustym i sprawdzić jak brud schodzi. Ostatnio swoje pół-polery czyściłem cifem i szlifierką oscylacyjną.    
    • Do urzędu miasta, bo to tereny miejskie. I nie ma tam MPZP.  Z tego co się zdążyłam zorientować to muszę wystąpic o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. A potem o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej. Tylko zastanawiam się kiedy podzielić ta działkę, bo nie chcemy całej przekształcać, bo mnie podatek od nieruchomości uderzy po kieszeni.    Czy ma znaczenie, czy to są pastwiska czy grunty rolne?
    • Jeżeli będziesz zgłaszał szkodę do ubezpieczyciela ( a warto bo przecież płacisz na ubezpieczenie) to wstrzymaj sie ze stosowaniem tego środka oraz innych prac poprawiających wygląd tego zacieku. Przeciek, jak już pisałem wcześniej nie musi być wizawi śladów w środku, może być oddalony sporo od tego miejsca, bo woda sama sobie znajdzie miejsce aby wyjść w najbardziej dla niej sprzyjającym miejscu. Zapewne jest ten blok ocieplony, więc jedynie co możesz to zrobić oględziny w pobliżu tego przecieku. Czy powyżej tego przecieku u sąsiada z góry jest okno czy drzwi balkonowe? I co jakie pomieszczenie ma sąsiad powyżej tego zacieku? być może jest to kuchnia albo łazienka, wtedy dużo by wyjaśniało.
    • Sąsiad u góry się zmienia bo to mieszkanie pod wynajem, oglądałem ten balkon i trudno było mi okiem amatora coś dostrzec, ale dziękuję za sugestię, postaram się wybrać tam jeszcze raz. Dewelopera molestowałem ponad rok... nie mogłem sobie z nim poradzić, żadne pisma, prośby, częste telefony itd. nie pomogły. Robił co chciał, wilgoć była w dwóch rogach, teraz w jednym jest sucho więc coś zdziałali przez z ten cały czas. W końcu oddałem sprawę do powiatowego urzędu ochrony praw konsumentów, interesują się, piszą pisma, ale deweloper nie specjalnie się tym przejmuje Problem jest na tyle głupi (bo inaczej tego nie da się nazwać), że reklamacjami zajmuje się jedna osoba, która często bierze urlopy więc nie odbiera telefonu i nie ma biura więc nawet nie mam jak osobiście porozmawiać. Przysyłał 'specjalistów' na oględziny, a ci rozkładali ręce bo 'tam nie ma prawa nic przeciekać'. Powiadomienie ubezpieczyciela będzie odpowiednim krokiem, chyba jedynym słusznym. Potem zastosuje preparat od mhtyl i zobaczymy. Najwyżej czeka mnie częste szpachlowanie w najbliższym czasie
    • Ubezpieczyciel naprawdę sporo może... Porozmawiaj z sąsiadem z góry, popatrzcie na obróbkę na jego balkonie, może coś zauważycie, może da się zakleić jakąś dziurkę...   Ale nie zapominaj o molestowaniu dewelopera
  • Popularne tematy