Skocz do zawartości

Montaż TV na ścianie


tdmc

Recommended Posts

Witam ponownie. Ponawiam temat, lecz trochy różniący się.

Do tej pory jeszcze się powstrzymałem z zawieszeniem TV 37".

Proszę, poradźcie jakie rozwiązanie powinienem wybrać i jak powinienem się do tego zabrać.
Otóż: Ściana składa się z Płyty karton-gips oraz z pustaków z tą różnicą, że między płytą karton-gips a pustakami jest około 1 cm przestrzeni. Byłem pewien, że płyta jest przyklejona do pustaków lecz tak nie jest i o dziwo dowiedziałem się że nie ma tam również stelaży - nie wiem jak się ta płyta trzyma, ale jest stabilna. Wraz z grubością płyty KG do pustaków jest 3,5 cm (wyciągnąłem puszkę z gniazdkiem i tego się dowiedziałem).
I teraz, nie wiem czy mam montować na tych podłożach co mam i jakie użyć kołki rozporowe ( chodzi mi o długość, np. 10 cm czy to nie za dużo, całkowita grubość ściany z KG to 23 cm). Czy może wyciąć prostokąt w płycie KG i przymocować bez pośrednio na pustakach?
Telewizor waży 9,2 kg.

Nie wiem, może jednak był zamocował na jednym i drugim - takie dodatkowe zabezpieczenie.
Dziękuję za porady.
Pozdrawiam Edytowano przez tdmc (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja myśle, że powinieneś zakupić kołki rozporowe do pustych ścian. Ostatnio wieszałem szafkę kuchenną i miałem podobny problem. Tam jednak z racji ściany nośnej (w bloku) mogłem zastosować długi kołek rozporowy. U ciebie proponuje nie wycinać ścianki KG. Kołek do pustych ścian odpowiedniej długości powinien załatwić sprawę - zwłaszcza, że sam telewizor nie jest zbyt ciężki.


Zastosuj kilka kołków, by siły działające na ściankę rozproszyły się.
Link do komentarza
Jeśli masz pustkę miedzy płytą g-k, a pustakami wyciąłbym jednak płytę i stelaż przymocowałbym bezpośrednio do pustaków. 10cm kołka nie będzie za dużo i jak pisze poprzednik kołki powinny być przystosowane do pustaków.

Może zdarzyć się (u mnie tak było), że mimo zastosowania specjalnych kołków część z nich "objeżdżała". Musiałem wtedy poszerzyć otwory, wstawić tulejki (koszyczki) na klej do kotew i kołki wkleić.
Link do komentarza
Trochę Was poniosło.
Do K-G w przypadku ścianek działowych można mocować przedmioty o wadze do 15kg, więc TV na pewno nie odpadnie, tym bardziej że nie będzie wisiał na jednym punkcie.
Nie ma potrzeby stosowania jakiś długich kołków żeby je osadzić w ścianie nośnej.
Wystarczy zastosować kołek Molly lub dyble UX

Brak obrazka

Link do komentarza
Niekoniecznie poniosło icon_smile.gif
Telewizory zwykle wiszą na wysięgniku. Mój wysięgnik ma ramię około 1m. Wtedy siła działa poprzez ramię i obciążenia są duużo większe.
Jeśli wcale nie ma wysięgnika, to nawet obracając ekranem obciążenia inaczej się rozkładają niż dla wiszącej półki.
Link do komentarza
Witam. Właśnie zamontowałem uchwyt do TV, biorąc wasze sugestie.
Jednak zdecydowałem, że zakupie sobie kołki rozporowe 16cm ( bo w zestawie były 6cm kołki) i przymocuję na 6 kołkach, nie wycinając otworu w płycie K-G.

Wszystko poszło bez problemu, uchwyt jest stabilny.
A mój uchwyt pozwala na obracanie w pionie i poziomie oraz jest wysięgnik, który może osiągnąć 50 cm. Jednak, mam blisko ściany aby nie obracać nim nie potrzebnie oraz ustawiłem tak aby siły mniej więcej były rozłożone jednakowo na kołkach.

Za porady bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Link do komentarza
@dekoratorka

Nie przejmuj się, nie każdy musi umieć wszystko. Ja także miałem obawy przed montażem, a w żadnym wypadku specem nie jestem - ja bym się określił jako niedowiarek, że coś jednak samemu potrafię zrobić.

Troszku odbiegnę od tematu. Pod koniec ubiegłego roku ułożyłem sobie panele podłogowe, także nie wiedziałem czy sobie z tym poradzę. Mam sąsiada który ma firmę budowlaną i tak kiedyś zagadnąłem ile by kosztowało ułożenie paneli w pomieszczeniu 16m2 -odpowiedź brzmiała prawie 900 zł.
Więc sam ułożyłem i powiem że to naprawdę bardzo łatwa przyjemna praca. A rok wcześniej ułożyłem sobie płytki w łazience lecz tutaj było już więcej zabawy ale warto było. Tylko trzeba mieć więcej wiary w siebie icon_smile.gif.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość stach
Cytat

[...] Mam sąsiada który ma firmę budowlaną i tak kiedyś zagadnąłem ile by kosztowało ułożenie paneli w pomieszczeniu 16m2 -odpowiedź brzmiała prawie 900 zł.
[...]


to ponad 56 PLN za metr icon_eek.gif
icon_idea.gif Ten sąsiad najwyraźniej nie miał ochoty u Ciebie układać tych paneli, bo podał cenę ZAPOROWĄ, taką abyś się odczepił icon_confused.gif icon_idea.gif
Albo podał cenę razem z materiałem - panelami, podkładem, a Ty źle zrozumiałeś icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Z relacji zaprzyjaźnionego serwisanta sprzętu RTV.

Ciekawsze uszkodzenia matryc:
- mucha siedziała, więc ją szmatką (tv miał 7 dni od zakupu)
- choinka wpadła (tv miał 2 dni)
- "w instrukcji było napisane, żeby pozrywać folie ochronne, więc zdarłam" - zerwany polaryzator
- i z ostatniego miesiąca: "Czy wykonują państwo usługę montażu TV na ścianie? Bo już dwa potłukłem i czwartego w ciągu jednego dnia nie chcę kupować" Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam.

Ten mój sąsiad podał mi taką cenę za ułożenie paneli, kiedy wiedział że ja już sobie sam zakupiłem. Z tego co się dowiedziałem to ogólnie jest drogi i to bardzo. Zapytałem się o mój pokój, lecz nadmieniłem, że mam jeszcze 4 pomieszczenia do ułożenia paneli, więc nie wiem czy celowo zawyżył czy po prostu tyle zdziera od ludzi.

Kupując TV sprzedawca zaproponował mi co prawda montaż na ścianie za ( chyba za 50zł ), lecz jak mi powiedział że muszę zapłacić to wolałem sam pokombinować i czego nie żałuję. A jeżeli bym się zdecydował aby mi powiesili to musiał bym kupić uchwyt ( jak to sprzedawca powiedział ) specjalnie do tego modelu przeznaczony za jedyne 350zł. Osobiście od razu pomyślałem, że szuka "inaczej myślących klientów". Uchwyt kupiłem na Allegro za 180zł.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...