Skocz do zawartości

Gucio ,Gucio II / Dominanta


Maniek

Recommended Posts

Szukam ludzi budujących według porojektu Gucio lub Gucio II pracowni projektowej Dominanta . Interesuja mnie wszelkie informacje na temat tego domu.Chetnie zobaczył bym zdjecia z realizacji i czlego domu. Bardzo przydały by mi sie tez koszty budowy bo te w kosztorysach wegług mnie odbiegaja od realnych.Proszę o kontaky maniutekm@op.pl
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Rozpoczynam właśnie budowę Gucia w odbiciu lustrzanym. Myślę że w tym roku skończy się tylko na fundamencie (długo trwały formalności z pozwoleniem na budowę, poza tym może pod koniec roku ceny materiałów trochę spadną)

Chętnie obejrzałbym zdjęcia z budowy jeśli ktoś mógłby udostępnić. Interesują mnie też koszty budowy oraz zużycie MAXów (288/188/188)i betonu na ławy fundamentowe

Interesuje mnie również witryna w jadalni – czy zamówić taką jak w projekcie czy może ktoś wprowadził ciekawe zmiany w tym zakresie?

Nie będę ogrzewał domu gazem, czy ktoś też rozwiązał ten problem. Zaadoptowałem łazienkę na kotłownie (ekogroszek) z wejściem z zewnątrz ale piec razem z opałem w 6m2 raczej się nie zmieści. Zastanawiam się nad poszerzeniem łazienki (kotłowni) o 0,8 m kosztem sypialni na parterze ale trzeba by też niestety przesunąć fundament.

Moja kierownik budowy zaakceptowała następujące zmiany
- zmniejszenie szerokość ław fundamentowych z 0,6m na 0,5m. Ławy fundamentowe zrobię też wyższe na 0,8m i resztę z bloczków.
- strop z akermanów (podobno lżejszy i cieplejszy ale wyższy)
- pokrycie dachu z blachodachówki,
- wyśrodkowanie okien w jadalni i pokoju na parterze, likwidacja jednego okna w kuchni (tego z boku elewacji)

Dodatkowo działka jest z górki i pomiędzy przodem a tyłem domu mam 48 cm różnicy terenu , zastanawiam się czy nasypać ziemi czy zrobić więcej schodów z tarasu, może ktos borykał się z problemem różnicy w poziomie terenu.
Link do komentarza
Witam
tez zamierzamy budowac ten dom ale ja od razu rezygnuje z tej witryny i zastepuje ja zwyklym oknem. Witryna z tego co wiem bedzie sporo kosztowac i mysle ze jest malo praktyczna.
I jeszcze bedziemy probowac przeprojektowac tak aby zmiescic gdzies kominek. CO do pomieszczeia gospodarczego na piec to ja myslalem o powiekszeniu garazu i odzieleniu kilku metrow wlasnie w tym celu, moze porozmawiaj o tym z projektantem.
Pozdrawiam



Witam
Czy posiada ktos zestawienie materialowo kosztowe do projjektu Gucio 2 i moze wyslac je meilem.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam
nolimit1@op.pl
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...