Skocz do zawartości

Gucio ,Gucio II / Dominanta


Maniek

Recommended Posts

Szukam ludzi budujących według porojektu Gucio lub Gucio II pracowni projektowej Dominanta . Interesuja mnie wszelkie informacje na temat tego domu.Chetnie zobaczył bym zdjecia z realizacji i czlego domu. Bardzo przydały by mi sie tez koszty budowy bo te w kosztorysach wegług mnie odbiegaja od realnych.Proszę o kontaky maniutekm@op.pl
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 7 miesiące temu...
Rozpoczynam właśnie budowę Gucia w odbiciu lustrzanym. Myślę że w tym roku skończy się tylko na fundamencie (długo trwały formalności z pozwoleniem na budowę, poza tym może pod koniec roku ceny materiałów trochę spadną)

Chętnie obejrzałbym zdjęcia z budowy jeśli ktoś mógłby udostępnić. Interesują mnie też koszty budowy oraz zużycie MAXów (288/188/188)i betonu na ławy fundamentowe

Interesuje mnie również witryna w jadalni – czy zamówić taką jak w projekcie czy może ktoś wprowadził ciekawe zmiany w tym zakresie?

Nie będę ogrzewał domu gazem, czy ktoś też rozwiązał ten problem. Zaadoptowałem łazienkę na kotłownie (ekogroszek) z wejściem z zewnątrz ale piec razem z opałem w 6m2 raczej się nie zmieści. Zastanawiam się nad poszerzeniem łazienki (kotłowni) o 0,8 m kosztem sypialni na parterze ale trzeba by też niestety przesunąć fundament.

Moja kierownik budowy zaakceptowała następujące zmiany
- zmniejszenie szerokość ław fundamentowych z 0,6m na 0,5m. Ławy fundamentowe zrobię też wyższe na 0,8m i resztę z bloczków.
- strop z akermanów (podobno lżejszy i cieplejszy ale wyższy)
- pokrycie dachu z blachodachówki,
- wyśrodkowanie okien w jadalni i pokoju na parterze, likwidacja jednego okna w kuchni (tego z boku elewacji)

Dodatkowo działka jest z górki i pomiędzy przodem a tyłem domu mam 48 cm różnicy terenu , zastanawiam się czy nasypać ziemi czy zrobić więcej schodów z tarasu, może ktos borykał się z problemem różnicy w poziomie terenu.
Link do komentarza
Witam
tez zamierzamy budowac ten dom ale ja od razu rezygnuje z tej witryny i zastepuje ja zwyklym oknem. Witryna z tego co wiem bedzie sporo kosztowac i mysle ze jest malo praktyczna.
I jeszcze bedziemy probowac przeprojektowac tak aby zmiescic gdzies kominek. CO do pomieszczeia gospodarczego na piec to ja myslalem o powiekszeniu garazu i odzieleniu kilku metrow wlasnie w tym celu, moze porozmawiaj o tym z projektantem.
Pozdrawiam



Witam
Czy posiada ktos zestawienie materialowo kosztowe do projjektu Gucio 2 i moze wyslac je meilem.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam
nolimit1@op.pl
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 9 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...