Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
kuba0117

co muszę przyłącze czy sieć

Recommended Posts

Przecież pisze w piśmie jak byk ,że przyłącze.A tak wg mnie to architekta co obchodzi co będzie, ma narysować gdzie co będzie i tyle a projektant jest od tego bo on robi rysunek i uzgadnia przyłącze z wodociągami.
  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o jakim hydrancie piszesz?Na rozmieszczenie i postawienie hydrantów to już kto inny ma wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na warunkach przyłączenia w ostatnim punkcie napisali "należy uwzględnić zabezpieczenie p. ppoż" a budynek od najbliższego hydrantu będzie usytuowany ok 79 mb a ponoć przepis mówi ze musi być 75 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

na warunkach przyłączenia w ostatnim punkcie napisali "należy uwzględnić zabezpieczenie p. ppoż" a budynek od najbliższego hydrantu będzie usytuowany ok 79 mb a ponoć przepis mówi ze musi być 75 mb



Bo on ci głupoty pisze ,musisz wybudować sieć żeby można postawić na niej hydrant ,od tej sieci możesz zrobić przyłącze .Po co ? dla twojego bezpieczeństwa jak się chałupa zajmie to strażacy będą mieli za krótkie węże albo ciśnienie spadnie i polecą do sklepu po kiełbaski żeby sobie chociaż upiec.


Sieć różni się od przyłącza tym że ma większą średnicę rury a to skutkuje większą ilością wody l/min

właśnie do celów ppoż. oraz inni może będą mogli przyłączyć się do niej z sąsiedniej działki . Z przyłącza to można gasić psią budę .




6. Hydranty zewnętrzne umieszcza się wzdłuż dróg i ulic oraz przy ich skrzyżowaniach, przy zachowaniu odległości:
1) między hydrantami - do 150 m;
2) od zewnętrznej krawędzi jezdni drogi lub ulicy - do 15 m;
3) najbliższego hydrantu od chronionego obiektu budowlanego - do 75 m;
4) innych niż wymienione w pkt 3 hydrantów wymaganych do ochrony obiektu budowlanego - do 150 m;
5) od ściany chronionego budynku - co najmniej 5 m.
7. Poza obszarami miejskimi odległość między hydrantami powinna być dostosowana do gęstości istniejącej i planowanej zabudowy.
7. Poza obszarami miejskimi odległość między hydrantami powinna być dostosowana do gęstości istniejącej i planowanej zabudowy.
8. Wydajność nominalna hydrantu zewnętrznego, przy ciśnieniu nominalnym 0,2 MPa mierzonym na zaworze hydrantowym podczas poboru wody, w zależności od jego średnicy nominalnej (DN), nie może być mniejsza niż:
1) dla hydrantu nadziemnego DN 80 - 10 dm3/s;
2) dla hydrantu nadziemnego DN 100 - 15 dm3/s;
3) dla hydrantu podziemnego DN 80 - 10 dm3/s;
4) dla hydrantu nadziemnego DN 80 na sieci, o której mowa w § 9 ust. 2 - 5 dm3/s.

http://www.arslege.pl/hydranty-zewnetrzne/k348/a29874/ Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

na warunkach przyłączenia w ostatnim punkcie napisali "należy uwzględnić zabezpieczenie p. ppoż" a budynek od najbliższego hydrantu będzie usytuowany ok 79 mb a ponoć przepis mówi ze musi być 75 mb


Tak naprawdę liczy się projekt budowy przyłącza wodociągowego i jeżeli zostanie zatwierdzony przez odpowiednie urzędy można wtedy się "zamartwiać" icon_smile.gif
A co do Twoich warunków technicznych to jak dla mnie pisze tam Punkt Nr1 i Nr2 wyraźnie o przyłączu. Jeżeli chodzi o ten hydrant to już w projekcie będziesz miał go uwzględnionego albo i nie.Natomiast nigdzie nie doczytałem o musowym wykonaniu przez Ciebie sieci wodociągowej.
Nie sugeruj się nagłówkiem "Urząd Gminy ..... uzgadnia wstępnie wykonanie sieci wodociągowej,przyłączy wodociągowych i dostawę wody do obiektów do działki ..." bo ważniejsze jest co piszą poniżej ,a poniżej nic o sieci nie wspominają.
Dla przykładu ja robiłem tylko przyłącze a w warunkach miałem też o budowie sieci i przyłącza, najważniejszy jest projekt i na jego podstawie będzie można coś konkretnie powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Tak naprawdę liczy się projekt budowy przyłącza wodociągowego i jeżeli zostanie zatwierdzony przez odpowiednie urzędy można wtedy się "zamartwiać" Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">
A co do Twoich warunków technicznych to jak dla mnie pisze tam Punkt Nr1 i Nr2 wyraźnie o przyłączu. Jeżeli chodzi o ten hydrant to już w projekcie będziesz miał go uwzględnionego albo i nie.Natomiast nigdzie nie doczytałem o musowym wykonaniu przez Ciebie sieci wodociągowej.
Nie sugeruj się nagłówkiem "Urząd Gminy ..... uzgadnia wstępnie wykonanie sieci wodociągowej,przyłączy wodociągowych i dostawę wody do obiektów do działki ..." bo ważniejsze jest co piszą poniżej ,a poniżej nic o sieci nie wspominają.
Dla przykładu ja robiłem tylko przyłącze a w warunkach miałem też o budowie sieci i przyłącza, najważniejszy jest projekt i na jego podstawie będzie można coś konkretnie powiedzieć.



No nie w warunkach technicznych pisze :

Punkt 1. do sieci wodociągowej fi 200 PCV (przyłącze musi być o większej średnicy na hydrant punkt 4 i może inni z niego skorzystają budując się dalej za tobą rekompensując ci poniesione nakłady w jakiejś części ).
Punkt 2.wpięcie do sieci działka nr. 116
Punkt 4. Hydrant

Z mapy wynika że musisz wykonać około 54 mb przyłącza wodociągowego większej średnicy na hydrant
Oraz około 10 mb przyłącza Pe 40
zaworo opaska , hydrant, studzienka wodomierzowa
Do tej sieci oraz tego przyłącza może będą podłączone następne działki po lewej i prawej stronie tej drogi oraz musi być ten hydrant więc Urząd Gminy nie pozwoli dziurawić istniejącego rurociągu pojedynczymi przyłączami. Gdybyś miał działkę tą przy sieci wodociągowe 45/1 to może przeszło by przyłącze o średnicy Pe 40 . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Warunki techniczne określają tylko i wyłącznie, warunki wykonania przyłącza wodociągowego.
2. Luźna adnotacja o ochronie p.poż, nie jest jednoznaczna z obowiązkiem wykonania takowej instalacji, bo nie jest to decyzja, ani nie określono warunków do wykonania takowej. Ta uwaga (informacja) jest dla projektanta przyłącza
3. Co najważniejsze – ten budynek (jeśli jest mieszkalnym lub innym o powierzchni nie większej niż 1.000m2) jest w ramach jednostki osadniczej zabezpieczany p.poż, i nie podlega „indywidualnej” ochronie p.poż, co wynika z par.3 przywołanego przez Ciebie rozporządzenia.
4. W gestii inwestora, właściciela nieruchomości, jest tylko i wyłącznie zabezpieczenie i spełnienie wymagań p.poż w ramach własnej nieruchomości, a hydrant jest elementem sieci wodociągowej przeciwpożarowej.
5. Jeśli jednak z jakiś innych przyczyn, będzie konieczność wybudowania hydrantu, to zostanie on wybudowany na istniejącej sieci (na której już jeden stoi) w odległości wymaganej dla tego obszaru.
  • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

No nie w warunkach technicznych pisze :

Punkt 1. do sieci wodociągowej fi 200 PCV (przyłącze musi być o większej średnicy na hydrant punkt 4 i może inni z niego skorzystają budując się dalej za tobą rekompensując ci poniesione nakłady w jakiejś części ).
Punkt 2.wpięcie do sieci działka nr. 116
Punkt 4. Hydrant

Z mapy wynika że musisz wykonać około 54 mb przyłącza wodociągowego większej średnicy na hydrant
Oraz około 10 mb przyłącza Pe 40
zaworo opaska , hydrant, studzienka wodomierzowa
Do tej sieci oraz tego przyłącza może będą podłączone następne działki po lewej i prawej stronie tej drogi oraz musi być ten hydrant więc Urząd Gminy nie pozwoli dziurawić istniejącego rurociągu pojedynczymi przyłączami. Gdybyś miał działkę tą przy sieci wodociągowe 45/1 to może przeszło by przyłącze o średnicy Pe 40 .


Ja odczytuję to tak:
Punkt1. sieć wodociągowa średnicy 200 pcv do której można zrobić przyłącze wodociągowe informuje nas o tym jakiej nawiertki należy użyć aby zrobić owe przyłącze.
Punkt2. nie mam nic do dodania icon_biggrin.gif
Punkt4. Czy hydrant tego nie wiadomo bo może być coś innego lub nie będzie nic (najbliższy hydrant jest 79 m czyli 4 m za daleko ,być może urzędnicy przymrużą na te 4 m oko icon_smile.gif )

Co do dalszej części wypowiedzi możesz mieć rację całościowo lub częściowo bo na to wszystko odpowie projekt i jego wytyczne. Dziwi mnie jedynie dlaczego chcesz przyłączem iść pod drogą i następnie wzdłuż niej, przecież możesz to ominąć skracając przy tym o kilka metrów rurę 40.
I na zakończenie dodam ,że i tak całe przyłącze przejdzie na własność wodociągów gminnych, więc przy projektowaniu tego przyłącza oni biedą mieli najwięcej do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...