Skocz do zawartości

Drzwi wewnętrzne w starym budownictwie


Recommended Posts

Witam
Niedawno wymieniłam drzwi. Niestety to jest stare budownictwo i musiałam je docinać od dołu i z boku tak żeby zawiasy się zmieściły. Teraz nie wygląda to zbyt dobrze. Słyszałam że można kupić coś żeby zamaskować takie niedociągnięcia ale niestety nie wiem nawet jak się to nazywa. Szukałam w sklepach, ale nic takiego nie znalazłam. Może ktoś z was wie jak się to nazywa, albo ma jakiś inny pomysł jak zakryć te zawiasy w załączniku dodaje zdjęcie.
Z góry dziękuje za pomoc.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam
Niedawno wymieniłam drzwi. Niestety to jest stare budownictwo i musiałam je docinać od dołu i z boku tak żeby zawiasy się zmieściły. Teraz nie wygląda to zbyt dobrze. Słyszałam że można kupić coś żeby zamaskować takie niedociągnięcia ale niestety nie wiem nawet jak się to nazywa. Szukałam w sklepach, ale nic takiego nie znalazłam. Może ktoś z was wie jak się to nazywa, albo ma jakiś inny pomysł jak zakryć te zawiasy w załączniku dodaje zdjęcie.
Z góry dziękuje za pomoc.


Wydaje mi się, że nie dogadałeś się ze sprzedawcą i kupiłeś nieodpowiednie skrzydło icon_rolleyes.gif chyba bardziej pasowałyby drzwi bezprzylgowe, wtedy inny układ zawiasów nie wymagałby wycinania tego "pięknego" podcięcia na zawiasy... Ze zdjęcia widzę, że zawiasy są "od zawsze"(zamalowane icon_confused.gif ), przy nich nic nie robiłeś - chyba - są przymocowane (pewnie przyspawane do ościeżnicy) na samej krawędzi "światła" tej ościeżnicy. Do drzwi z przylgą - a takie zamontowałeś - oś zawiasu na ościeżnicy oddalona jest od krawędzi felcu o ok. 15 - 25 mm.
Teraz to pozostało tylko maskowanie tych "cudnych" nacięć - może kawałkiem płyty hdf ze wzorem jaki jest na drzwiach - jeśli zostały Ci gdzieś te odcięte kawałki, weź je do jakiegoś składu, czy marketu budowlanego, może uda Ci się dobrać zbliżony kolor i wzór, dotną Ci prostokąciki, zamalujesz kanty tych prostokącików i je przykleisz. Można rozmawiać ze sprzedawcą drzwi, może jemu uda się sprowadzić od producenta drzwi jakieś kawałki płyty ze wzorem Twoich drzwi. Spróbuj zadzwonić do działu handlowego czy technicznego producenta drzwi, czasami można trafić na kontaktownego i chcącego pomóc człowieka - kilka razy uzyskałem pomoc u różnych producentów różnych rzeczy icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...