Skocz do zawartości

Nadproża ceramiczne i betonowe


Recommended Posts

Cytat

Witam
Jestem na etapie budowy parteru (ściany pustak ceramiczny). Budowlaniec kazał zamówić nadproża. Tam gdzie będą rolety stwierdził, że lepsze będą nadproża ceramiczne, a tam gdzie rolet nie będzie betonowe. Proszę o wyjaśnienie różnicy.



To nie mogłeś spytać swojego fachmana budowlańca .Pewnie chodzi mu o coś takiego :
IMG_6139.JPG





Są też nadproża gotowe :

Brak obrazka Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
No nie wiem.
RKS-y i owszem są wygodne, ale tworzą mostek termiczny przy rewizji.
Tu jest dużo niewiadomych.
Jaki typ muru (1W; 2W; czy 3W)?
Jak gruba będzie izolacja cieplna?
Jaki typ montażu okna przewidziano?
Jak duże to maja być okna?
Inaczej to trochę wróżenie z fusów.
Może się okazać że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o właściwości termiczne będzie cofnięte nadproże betonowe i roleta Integro.
Link do komentarza
okna i rolety jeszcze nie wybrane, nie sądziłam, że na etapie stawiania ścian ma to aż takie znaczenie:) cóż codziennie dowiaduję się czegoś nowego.
Ściany są z pustaka 25 kozłowice ocieplone wełną lub styropianem (tu ciągle się zastanawiamy) 12-15cm.

większość okien ma wymiary 150x150. i rzeczywiście sprawdzam budowlańca:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ja nie widzę większego związku między lepszym doborem nadproży, trzeba dowiedzieć się, co murarz miał na myśli. Faktem jest, że nadproża strunobetonowe mają największą wytrzymałość.

Pozdrawiam


Kolego albo zapomniałeś albo nie wiesz o kilku sprawach przy wyborze nadproży, sądzę że zapomniałeś icon_smile.gif Krótko dwa przykłady: przy ścianie 2W nadproża mogą być strunobetonowe bo i taj je będziesz ocieplał natomiast nie wyobrażam sobie przy ścianie 1W dawać nadproży strunobetonowych ,chodzi o mostki termiczne.
Link do komentarza
Cytat

eee tam
wyobraź sobie "cofnięte" nadproże "strunobetonowe" + styro
i raczej nie masz mostków, choć rozwiązanie ma jakieś wady(?)


Wiem,że tak robią .Nieraz widziałem. Ale jak to mówią jak poszła krowa to i niech ciele tez idzie icon_biggrin.gif Jak się buduje w danym systemie ścianę 1W to najlepszym rozwiązaniem jest stosować elementy danego systemu ,aczkolwiek wiem że to drogie rozwiązanie bo np nadproża z Ytonga kosztują oj joj i taniej jest zastosować U-bloki a nawet strunobetonowe.
Link do komentarza
Cytat

co Ty z tym strunobetonem?
to są elementy sprężane?


icon_biggrin.gif
Specjalnie trochę z ironią akcentuje te strunobetonowe bo defakto nie ma strunobetonowych.
Strunobetonowe to np są podkłady kolejowe gdzie jest przed zalaniem naciąganych kilka skręconych stalowych "plecionek" z drutu stalowego we formie i zalane to jest betonem i to bardzo dobrym betonem może nawet B40 (nie wiem tak se napisałem icon_smile.gif ) i to jest strunobeton a nadproża ? może i są ale ja się nie spotkałem chyba za krótko żyję na tym świecie icon_lol.gif
Miłego weekendu Arturo icon_smile.gif Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jestem bezpośrednim producentem nadproży ceramicznych do rolet zewnętrznych (RKS). Aby rozwiać Państwa wątpliwości apropo różnic między nadprożami ceramicznymi a betonowymi, postanowiłem napisać.

a) Ceramiczne docieplone są od środka styropianem, betonowe nie
b) Ceramiczne posiadają system zamknięcia styropianem dodatkowym od spodu
c) Nadproża ceramiczne mogą osiągać rozpiętość do 5 metrów, betonowe zdaje się że tylko do 2,5 - 3 m
d) Dodatkowo wykończone są od dołu listwami aluminiowymi
- Zewnętrzna listwa odsadza pancerz żeby rolety się nie rysowały o wewnętrzną ścianę nadproża
- Wewnętrzna listwa ułatwia montaż klapy rewizyjnej
- Obie listy ułatwiają docieplenie i otynkowanie

Poniżej przedstawiam przekrój nadproża

Pozdrawiam
Jacek Parulski

przekroj.jpg

Link do komentarza
Cytat

Specjalnie trochę z ironią akcentuje te strunobetonowe bo defakto nie ma strunobetonowych.
Strunobetonowe to np są podkłady kolejowe gdzie jest przed zalaniem naciąganych kilka skręconych stalowych "plecionek" z drutu stalowego we formie i zalane to jest betonem i to bardzo dobrym betonem może nawet B40 (nie wiem tak se napisałem icon_smile.gif ) i to jest strunobeton a nadproża ? może i są ale ja się nie spotkałem chyba za krótko żyję na tym świecie


Dziwne. A mnie się wydaje, że takie cudo kupowałem. I nazwę miało oficjalnie odpowiednią. Na końcach widać taką właśnie "plecionkę", jakby pęk drutów w dolnej części nadproża. I pęk musi być naciągnięty, bo delikatnie wygina nadproże w łuk. Ale ostatnio takiego nadproża w okolicy szukałem i nie było. Kupiłem więc inne nadproże zazbrojone pojedynczym cienkim drutem, w postaci belki wylanej z betonu w czymś w rodzaju szalunku z ceramiki. Tym razem bez śladów łukowatości. I nikt nie twierdził, że to inne nadproże jest strunobetonowe.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...