Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Mistrz Jan

Odszkodowanie za ogrodzenie

Kolej zabiera mi 30m działki pod ekrany . Jest to ogrodzenie z muru żelbetowego i wysokich 5mb tuj . Jak to wycenić? . Jan.

Cytat

Dobrze, żelbet policzę ale jak wycenić te 20-letnie tuje ?. Jan

Mam taki pomysł,nie wiem czy dobry ale sadzę ,że w miarodajny. Zobacz po ile chodzą sadzonki tui jednoroczne, dwuletnie, trzy letnie albo od wysokości ile kosztuje np 20 cm sadzonka, 50 cm itd. Wylicz różnicę pomiędzy jednym a drugim tzn albo wg wieku albo wg wysokości i wtedy odniesiesz to do swoich tui.

Zmierzyć obwód drzewa na wys. 1,3m . Zastosować „wycenę” taką jak „urzędowa” za wycięcie.

Opłata (na rok 2011, M.P. z 2010 r. nr 76, poz. 954) za wycięcie żywotnika to 82,77 za każdy centymetr obwodu na 1,3m od ziemi.

Ale te kwoty nie są karą, tylko właśnie odtworzeniowe - kara, to x3 te opłaty.

Cytat

Zmierzyć obwód drzewa na wys. 1,3m . Zastosować „wycenę” taką jak „urzędowa” za wycięcie.
Opłata (na rok 2011, M.P. z 2010 r. nr 76, poz. 954) za wycięcie żywotnika to 82,77 za każdy centymetr obwodu na 1,3m od ziemi.

Urzędowe opłaty, to chyba najlepszy punkt odniesienia. W miarę opłacalne, a praktycznie niepodważalne icon_smile.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować