Skocz do zawartości

Drzwi zewnętrzne dębowe czy meranti?


Recommended Posts

Czy ktoś z Was potrafi powiedzieć jak jest różnica między Meranti a drewnem dębowym i które jest lepsze na drzwi zewnętrzne.

Producent ma w ofercie jedno i drugie ale poleca Meranti.

Jeżeli chodzi o cenę to Meranti jest sporo tańsze.

Producent sprzedaje drzwi z meranti i sosnowe w tej samej cenie.
Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś z Was potrafi powiedzieć jak jest różnica między Meranti a drewnem dębowym i które jest lepsze na drzwi zewnętrzne.

Producent ma w ofercie jedno i drugie ale poleca Meranti.

Jeżeli chodzi o cenę to Meranti jest sporo tańsze.

Producent sprzedaje drzwi z meranti i sosnowe w tej samej cenie.


Nie widzę tu chętnych do odpowiedzi...
Szkoda, bo całkiem fajne to forum:).
Nie wiem co to za producent - jeśli w tej samej cenie, to:
- albo to drzwi robione na sklejce
- albo meranti jest tanie i dlatego w tej samej cenie co sosna..
Jeśli nie masz możliwości pomacania ich drewna, wbicia paznokcia.. to.. sam nie wiem:)

A co Ci się bardziej podoba w usłojeniu? Bo u mnie sosnę wybierają Ci co szukają ceny i CI, którzy lubią jej sloje i gladkość..
Link do komentarza
Cytat

Nie widzę tu chętnych do odpowiedzi...
Szkoda, bo całkiem fajne to forum:).
Nie wiem co to za producent - jeśli w tej samej cenie, to:
- albo to drzwi robione na sklejce
- albo meranti jest tanie i dlatego w tej samej cenie co sosna..
Jeśli nie masz możliwości pomacania ich drewna, wbicia paznokcia.. to.. sam nie wiem:)

A co Ci się bardziej podoba w usłojeniu? Bo u mnie sosnę wybierają Ci co szukają ceny i CI, którzy lubią jej sloje i gladkość..




Producentem jest firma Firma Korzekwa

Miałeś styczność może z drzwiami tej firmy?

Meranti jest cenie sosny. nie wiem tylko jaka jest cena sosny w tej firmie icon_smile.gif




Link do komentarza
Cytat

Czy ktoś z Was potrafi powiedzieć jak jest różnica między Meranti a drewnem dębowym i które jest lepsze na drzwi zewnętrzne.

Producent ma w ofercie jedno i drugie ale poleca Meranti.

Jeżeli chodzi o cenę to Meranti jest sporo tańsze.

Producent sprzedaje drzwi z meranti i sosnowe w tej samej cenie.


Widzę ze nikt to może ja .
Kiedyś miałem robić okna z meranti więc się trochę interesowałem i też dziwiło mnie że bodaj Urzędowski trzaskał okna z sosny i meranti w tej samej cenie , alle ostatecznie zrezygnowałem ,bo okazało się ze odmian meranti jest sporo te pospolite mają małą twardość 300 kg/m3 i są tanie a są takie że dochodzi do 1050 kg/m3 ale drewno drogie .

Meranti ma mniejszą kurczliwość od sosony nie pracuje tak, a obróbka obu gatunków jest raczej łatwa.

Dąb to bardzo dobre twarde drewno 750 kg/m3 , jednak obróbka nie jest łatwa . Ktoś kto nie potrafi odpowiednio wysuszyć drewna , następnie pokleić poukładać słojami żeby zrównoważyć naprężenia i polakierować to niech się za to nie bierze potem są problemy.
Ostatecznie "zrobiłem" drzwi z dębu jak chcesz frotę wstawię drzwi są już ponad 10 lat nic się nie dzieje ale sam materiał kosztował wtedy na nie 4 tysiaki . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Widzę ze nikt to może ja .
Kiedyś miałem robić okna z meranti więc się trochę interesowałem i też dziwiło mnie że bodaj Urzędowski trzaskał okna z sosny i meranti w tej samej cenie , alle ostatecznie zrezygnowałem ,bo okazało się ze odmian meranti jest sporo te pospolite mają małą twardość 300 kg/m3 i są tanie a są takie że dochodzi do 1050 kg/m3 ale drewno drogie .

Meranti ma mniejszą kurczliwość od sosony nie pracuje tak, a obróbka obu gatunków jest raczej łatwa.

Dąb to bardzo dobre twarde drewno 750 kg/m3 , jednak obróbka nie jest łatwa . Ktoś kto nie potrafi odpowiednio wysuszyć drewna , następnie pokleić poukładać słojami żeby zrównoważyć naprężenia i polakierować to niech się za to nie bierze potem są problemy.
Ostatecznie "zrobiłem" drzwi z dębu jak chcesz frotę wstawię drzwi są już ponad 10 lat nic się nie dzieje ale sam materiał kosztował wtedy na nie 4 tysiaki .



Pewnie że chce dawaj fotę


Edytowano przez odaro (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
ja z doświadczenia.....
Kupiłem stalowe - pod kolor okien - "złoty dąb" w okleinie
I chyba takie proponuję.
Drewniane czy to meranti czy dąb - jak nie będą w przedsionku zadaszonym - na słońcu długotrwałym stracą urok i kolor.
Pewne jak w banku.
Może i te moje też by urok straciły.
Ale osłonięte od wiatru, śniegu i słońca - to chyba bez różnicy jakie wybierzesz....
Najlepiej z zamkami dobrymi i z montażem w cenie - ja tak wybrałem
Nie żałuję do dzisiaj
Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...