Skocz do zawartości

Poprawki po malowaniu


cis3k

Recommended Posts

Witam.
Pomalowałem ściany na różne kolory icon_smile.gif niestety okazało się że są ubytki gładzi na ścianach i nierówności (za dużo białej farby). Jak się teraz tego pozbyć? Zeskrobać, zagruntować położyć gładź zagruntować i pomalować?

Druga sprawa jak dobrze odcinać na ścianie dwa kolory od siebie i narożniki?
Link do komentarza
Cytat

zaptyam to jak szpachlowałeś że sa ubytki , a przy szlifowaniu chyba widaćć że coś nietak i że brakuje?



Nie ja szpachlowałem ... Tynki kładzione były maszynowo. Szlifować też nie szlifowałem, to co widziałem to od razu poprawiłem, a teraz przy malowaniu widzę jeszcze więcej ...

Cytat

obecnie odcina się za pomocą naklejonej taśmy(są różne rodzaje),są też specjalne wałki i packi do odcinania,dawniej odcinało się liniałem i specjalnym pędzlem



Zrobię na taśmę mam nadzieję że mi farby nie oderwie ...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam.
Pomalowałem ściany na różne kolory icon_smile.gif niestety okazało się że są ubytki gładzi na ścianach i nierówności (za dużo białej farby). Jak się teraz tego pozbyć? Zeskrobać, zagruntować położyć gładź zagruntować i pomalować?

Druga sprawa jak dobrze odcinać na ścianie dwa kolory od siebie i narożniki?



Nadwyżki białej farby należy zeszlifować, a ubytki wypełnić wykorzystując do tego wykończeniową masę szpachlową ACRYL-PUTZ® FINISZ lub masę naprawczą ACRYL-PUTZ® LIGHT. Po wyschnięciu, powinien Pan zeszlifować, odpylić i pomalować ścianę. Na miejsca świeżo szpachlowane, w celu wzmocnienia podłoża, można zastosować Grunt Polimerowy Uniwersalny ACRYL-PUTZ® (należy go stosować oszczędnie, tak żeby nie powodował zacieków).
Jeśli chodzi o odcinanie kolorów, to zarówno w przypadku ściany, jak i narożników najlepszą metodą jest zastosowanie taśmy malarskiej. Dobrym sposobem na uniknięcie podciekania farby pod taśmę - co dosyć często zdarza się, szczególnie na chropowatych ścianach – jest zamalowanie krawędzi taśmy farbą, tak żeby uszczelnić łączenie między ścianą a taśmą. Do pomalowania krawędzi należy oczywiście użyć jaśniejszego koloru –np. jeśli malujemy ścianę na biało i czerwono, to najpierw należy pomalować powierzchnię kolorem białym, następnie tym samym kolorem zabezpieczyć krawędź taśmy i później pokryć resztę ściany czerwoną farbą. Taśmę najlepiej delikatnie usunąć od razu po lekkim wyschnięciu farby – dłuższe oczekiwanie może bowiem doprowadzić do zerwania powłoki malarskiej przy odklejaniu taśmy.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...