Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem wodnym


Recommended Posts

Cytat

Witam icon_smile.gif Mam zamiar zainstalować w swojej chołpce z płaza - bala icon_wink.gif kominek z płaszczem wodnym. Czy ktoś mógłby polecić mi producenta takiefo sprzęta icon_biggrin.gif ? Z górki piknie dziękuję icon_smile.gif



Nasampierw zajrzyj no we swoj purales i obac jak z dutkami u ciebie,a potem do montera i sukoj sukoj az wrescie znajdzies

Cytat

Witam icon_smile.gif Mam zamiar zainstalować w swojej chołpce z płaza - bala icon_wink.gif kominek z płaszczem wodnym. Czy ktoś mógłby polecić mi producenta takiefo sprzęta icon_biggrin.gif ? Z górki piknie dziękuję icon_smile.gif



Nasampierw zajrzyj no we swoj purales i obac jak z dutkami u ciebie,a potem do montera i sukoj sukoj az wrescie znajdzies
Link do komentarza
Cytat

Jestem świadoma swojego wyboru rozwiązania. A informację czerpię z różnych źródeł, wszędzie.


ok.ok.dzien dobry,tak tylko sie przekomarzalem,ja mam kominek z plaszczem wodnym uzywany juz minionej zimy ale tylko do przepalania,producentem jest Makroterm,spostrzezenia:super automatyczne dzialanie i przelaczanie dzieki ich patentowi(taki sprytny mieszalnik),latwosc obslugi dzieki sterownikowi na scianie,pobor powietrza z zewnatrz,cholernie brudzaca szyba(pewnie wina drzewa),wydajny ale czy oszczedny nie odpowiem bo tylko przepalalem w ocieplonym co prawda domu z ocieplonym poddaszem.ogolnie jestem zadowolony.
Link do komentarza
Cytat

ok.ok.dzien dobry,tak tylko sie przekomarzalem,ja mam kominek z plaszczem wodnym uzywany juz minionej zimy ale tylko do przepalania,producentem jest Makroterm,spostrzezenia:super automatyczne dzialanie i przelaczanie dzieki ich patentowi(taki sprytny mieszalnik),latwosc obslugi dzieki sterownikowi na scianie,pobor powietrza z zewnatrz,cholernie brudzaca szyba(pewnie wina drzewa),wydajny ale czy oszczedny nie odpowiem bo tylko przepalalem w ocieplonym co prawda domu z ocieplonym poddaszem.ogolnie jestem zadowolony.


Piknie dziekujem icon_smile.gif Ważna dla mnie informacja związana z automatyką. Dżinks i miłego dzionka icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

...cholernie brudzaca szyba(pewnie wina drzewa)


Oj, coś się obawiam że w przypadku Makroterma nie jest to wina drewna.
Łatwo w sieci znaleźć opinie o tym kominku, a co do szyby opinie są na ogół negatywne.

sefora
jeśli stawiasz kominek po to żeby pracował przez większą część sezonu (no może znacznie częściej niż okazojonalnie icon_wink.gif ), to warto zainwestować w dobry produkt.
Jednym z najlepszych wkładów, z PW, jeśli nie najlepszym jest Varia H2O firmy Spartherm.
Niestety jest to górna półka w każdej kategorii... i użytkowej, i cenowej

Jotul robi bardzo dobre kominki, a jako system grzania wody stosuje nakładki odbierające ciepło znad deflektora i rury dymowej.

Romotop to czeska firma robiąca dobre wkłady Dynamic. Moim zdaniem warto się jej przyjrzeć choćby ze względu na design.

Westa Lazara jest kominkiem ze średniej półki cenowej, nie mniej cieszy się bardzo dobrą opinią użytkowników.
Powiem tak, jej wartość użytkowa znacznie przewyższa klasyfikację w skali cenowej.

Jest jeszcze inne rozwiązanie, polegające na zakupie dobrej klasy wkładu powietrznego i zainstalowaniu na czopuchu nakładki wodnej, coś na wzór rozwiązania stosowanego przez Jotula.
Taki system podgrzewania wody może być zdecydowanie bezpieczniejszy w przypadku wkładów "średnich", bo pozwala na utrzymanie wysokiej temperatury w komorze spalania, przez co następuje całkowite spalenie i dopalenia produktów lotnych.
To z kolei przekłada się małą bezopsługowość, czyt. czysta szyba, mało popiołu.
Minusem tego rozwiązania może być niższa moc przekazywana do obiegu wodnego, ale za to wyższa sprawność całkowita wkładu dzięki obniżeniu temperatury spalin, czyli tego co się nazywa strata kominową.
Link do komentarza
[quote name='Jani_63' date='31.03.2012, 16:18 ' post='280489']
Oj, coś się obawiam że w przypadku Makroterma nie jest to wina drewna.
Łatwo w sieci znaleźć opinie o tym kominku, a co do szyby opinie są na ogół negatywne.

ok.w takim razie dalem ciala ale przynajmniej mialem fachowa obsluge montazowa( montazysta kominka po wszelkich ich szkoleniach i z pelnym serwisem pomontazowym-czyt.pogwarancyjnym),i nie ukrywam ze to przekonalo mnie ostatecznie do takiego nie innego wyboru,oczywiscie czas zweryfikuje jego slusznosc.pozdrawiam

Ps.kolejne etapy naszego budowania to takie kolejne "dachy",przy daszeniu domu dekarz powiedzial mi pierwsze pol roku bedzie pan zwracal uwage na niego a pozniej po prostu uzytkowal...
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Trudno jednoznacznie powiedzieć,bo jeżeli komuś zależy tylko na "prestiżu",to taki kominek z płaszczem wodnym będzie się bardzo fajnie prezentował i spokojnie w zależności od jego mocy- ogrzeje jeden pokój.



Widziałeś kiedyś taki kominek ?
Widziałeś jak się w nim pali drewno ? Widziałeś szybę po paleniu ?
To nie pisz o "prestiżu" icon_smile.gif
Link do komentarza
Właśnie, kominek z płaszczem jeśli ma podgrzewać do np 70-80st. to wymaga intensywnego grzania to fakt, ale jeśli jest spięty z piecem gazowym a jeszcze dotatkowo z podłogówką to nie musi osiągac takich temperatur - woda nagrzana do 4-50 st spokojnie starczy. Szyba? jak to szyba w kominku, zawsze się osmali icon_smile.gif - chyba że masz biokominek :P
Link do komentarza
A skąd u Ciebie nagle na zaworze mieszającym 60 oC?

Cytat

Właśnie, kominek z płaszczem jeśli ma podgrzewać do np 70-80st. to wymaga intensywnego grzania to fakt, ale jeśli jest spięty z piecem gazowym a jeszcze dotatkowo z podłogówką to nie musi osiągac takich temperatur - woda nagrzana do 4-50 st spokojnie starczy.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...