Skocz do zawartości

kolektory słoneczne... prawo, dotacje


Recommended Posts

Gość mhtyl
Z tego co mi wiadomo to dotacje gmina może dać do POŚ, natomiast do kolektorów to już tylko za pośrednictwem banku. Poszukaj dobrze tu na forum a znajdziesz bardzo dużo na temat dotacji.
Link do komentarza
Dotacje do kredytów na kolektory (między innymi artykuł z linka powyżej) możesz sobie z czystym sumieniem darować.
Ale jak pisze Afrodytaa zapytaj w swojej gminie.
Gminy mogą i niektóre nawet potrafią znacznie skuteczniej dotować takie instalacje.

Z ekonomicznego punktu widzenia znacznie lepszym rozwiązaniem na obecna chwilę jest inwestycja w powietrzna pompę ciepła na potrzeby CWU.

Innym rozwiązaniem jest budowa takiej instalacji własnymi rękami z wykonaniem paneli solarnych włącznie, ale to już zupełnie inna bajka
Link do komentarza
Też uważam, że powietrzna pompa ciepła jest idealnym wręcz rozwiązaniem. Myślałem kiedyś o solarach, ale nie zrealizowałem pomysłu ze względu na niedogodności eksploatacji ww. Dokonałem zakupu pompy ciepła i odtąd mam wody tyle ile potrzebuję, bez względu na ilość słońca w okolicy icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam,

Dopłaty do Solarów istnieją z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska,

można uzyskać do 2500 zł do m2 Planelu słonecznego, 45% kosztów kwalifikowanych(doradca w banku powie co się w to wlicza)

Tylko kilka banków to oferuje, szczegółowe informacje http://www.nfosigw.gov.pl/ tam jest pełna lista banków.

Szczególnie osoby, które mają gotówkę na sfinansowanie tej inwestycji, opłaca się dowiedzieć się szczegółów.
Dlaczego? Dobre pytanie prosta odpowiedz:
Jeśli zablokujemy kaucję(110% inwestycji) nie liczymy zdolności, nie ma zaświadczeń, poręczycieli itp.
Bierzemy kredyt, wysyłamy do NFOŚ prośbę o dotację, 1-2M czekamy na dotację. Przychodzą pieniądze zmniejsza się nam zadłużenie, resztę spłacamy z Kaucji, różnica wraca do nas:D

Nawet po odprowadzeniu podatku od dotacji, zapłaceniu prowizji, odsetkach od 2-3 rat zostaje nam ok.2-3 tysięc dotacji.
Czy to jest warte zachodu? Decyzja indywidualna.

Zawsze dotację można potraktować jako miły bonus do odsetek.


Uwaga, aby dostać dotację nie można rozpocząć prac PRZED uzyskaniem kredytu.

Pamiętajmy że firma sprzedająca nam kolektory musi posiadać odpowiednie certyfikaty


Jeśli jest ktoś z Warmińsko mazurskiego to również z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska można uzyskać kredyt preferencyjny na pompę ciepła (bardzo niskie oprocentowanie).


Jeśli ktoś ma jakieś pytania zapraszam na PW.

Link do komentarza
Cytat

Szczególnie osoby, które mają gotówkę na sfinansowanie tej inwestycji, opłaca się dowiedzieć się szczegółów.
Dlaczego? Dobre pytanie prosta odpowiedz:


Dotacje dla osób które mają kasę i tak naprawdę jej nie potrzebują .
Akcja robiona w celu napędzenia kasy bankom , ale uwaga nie wszystkim - tylko tym najbardziej pazernym .
Idea piękna a wykonanie jak zawsze - ciulate , hej .
Link do komentarza
Wg mnie dofinansowanie powinno być czy bierze się za gotówkę czy na kredyt,ale ktoś ma w tym interes i tylko dofinansowanie obowiązuje przy kredycie,czyli nie jest to chęć zarobienia czyimś kosztem?

Cytat

Kwestia gustu,

Jeśli jest potrzeba, kasa i czas to kaucja jest super rozwiązaniem.

Dlatego mówie, czy dotacja jest warta zachodu to kwestia Inwestora i tylko jego opini.


Śmieszne dla mnie bo niby po co kaucja, kaucję się płaci w innym celu.
Co do wyboru to nikt nikomu nie zabroni tak robić,każdy ma rozum po to aby go używać.
Link do komentarza
Cytat

Co do wyboru to nikt nikomu nie zabroni tak robić,każdy ma rozum po to aby go używać.


A banki po to go używają żeby robić ludzi w bambuko .

Cytat

Wg mnie dofinansowanie powinno być czy bierze się za gotówkę czy na kredyt,ale ktoś ma w tym interes


Czym innym jest też interes i zdzierstwo .
Kto ma rozum i nie ma absolutnej konieczności - mija banki szerokim łukiem ......,tak ogólnie rzecz ujmując . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
akurat kolektory mnie nie interesują
dużo bardziej interesują mnie dotacje do ogniw fotowoltaicznych lub hybrydowych(słoneczno-wiatrowych)
ktoś jest zorientowany w temacie?
i czy to się w ogóle opłaca? tak sobie wymyśliłem, że to by się dobrze komponowało z moją PC...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

akurat kolektory mnie nie interesują
dużo bardziej interesują mnie dotacje do ogniw fotowoltaicznych lub hybrydowych(słoneczno-wiatrowych)


To bardzo dobry biznes ale dla producentów w/w , a koszt magazynowania energii jest wyższy od ceny zakupu , której w dodatku masz najwięcej w czasie gdy jej najmniej potrzebujesz . Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...