Skocz do zawartości

Kamień w muszli ustępowej


Recommended Posts

Witam, mam taki problem. W zbiorniku na wodę w muszli ustępowej (w kiblu) zebrał się kamień, w związku z czym woda źle się spłukuje - wolniej spływa, spływa bardziej od strony przedniej a nie tej która wymaga intensywniejszego płukania, napełnia się wolniej cały zbiornik. Zajrzałem do środka, a wnętrze, dosłownie wszystko w środku jest rdzawo brązowe od kamienia.

I teraz moje pytanie: co zrobić z tym kamieniem? Czy wlać do zbiornika jakiejś chemii? jak pozbyć się kamienia nie uszkadzając plastikowych części?
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam taki problem. W zbiorniku na wodę w muszli ustępowej (w kiblu) zebrał się kamień, w związku z czym woda źle się spłukuje - wolniej spływa, spływa bardziej od strony przedniej a nie tej która wymaga intensywniejszego płukania, napełnia się wolniej cały zbiornik. Zajrzałem do środka, a wnętrze, dosłownie wszystko w środku jest rdzawo brązowe od kamienia.

I teraz moje pytanie: co zrobić z tym kamieniem? Czy wlać do zbiornika jakiejś chemii? jak pozbyć się kamienia nie uszkadzając plastikowych części?



polecam ocet, doskonale oczyszcza muszle z kamienia, lepiej niz wszytkie inne super srodki. Przy czyszceniu spluczki oderwany kamien moze wejsc pod uszczelke dlatego trzeba sprawdzac czy nie bedzie woda ciekla.
Muszle doskaonale czysci 0,25l 10% octu (przez noc), gore tzeba by wytestowac, mozna zaczac od tej ilosci.
pozd., Artur
Link do komentarza
Cytat

po pierwsze to forum i ludzie szukają pomocy
po drugie dobrze ci doradziłem
a po trzecie widać że jesteś leniwy więc chyba tylko tyłek trujesz
po czwarte twoja uwaga była nie na miejscu
po piąte to za fraki takich leni jak ty to już paru wyrzuciłem



po pierwsze - i co z tego? co twoja wypowiedź wnosi?
po drugie - nic mi nie doradziłeś
po trzecie nie leniwy, tylko pragmatyk i realista.
po czwarte - nie przejmuję się nazbyt konwenansami, taki charakter.
po piąte - aby zachować resztki uprzejmości, popijając drinka wypraszam Cię z tego wątku.


"drutem zeskrob..." doradca od siedmiu boleści. Edytowano przez racer (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

"drutem zeskrob..." doradca od siedmiu boleści.


Wrzucę małe sprostowanie jak mogę i jak nie dostanę za nie po nosie icon_biggrin.gif otóż ghost666 pisał o dłucie a nie o drucie icon_lol.gif tak na marginesie to jedno i drugie metalowe.
Link do komentarza
Cytat

Wrzucę małe sprostowanie jak mogę i jak nie dostanę za nie po nosie icon_biggrin.gif otóż ghost666 pisał o dłucie a nie o drucie icon_lol.gif tak na marginesie to jedno i drugie metalowe.



jest okazja, żebym wrzucił dowcip:

"Wracałem sobie z imprezy, noc późna. Doganiam powoli jakąś dziewczynę. Ona przyspiesza. Ja też. Ona zaczęła biec. Ja też. Ona przyspieszyła. Ja też. Ona zaczęła krzyczeć. Ja też.
Do tej pory nie wiem, przed czym uciekaliśmy."
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Sześć Kudłaty icon_wink.gif

Jak tam spłuczka?Nadal nie spłukuje i wiadrem chlustasz w kibel???
icon_razz.gif
A tak na serio na takie trudne osady Cilit "kamień i rdza".Tylko trzeba czasem pozmieniać uszczelki, bo robią się nieszczelne po tym zabiegu.

Ps.Dawno mnie nie było, nie wiedziałam że masz sobowtóra na Forum icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...