Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Piec zgazowujący drewno

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Tydzień temu rozpoczęliśmy rozbudowę naszego domu. Wszystko idzie pięknie i gładko oprócz... Oprócz piec do ogrzewania. Zaplanowaliśmy, że postawimy piec zgazowujący drewno firmy ATMOS. No i pojawił się problem. Nigdzie nie mogę kupić pieca. Przedstawiciel tej czeskiej firmy lekceważy mnie totalnie. Nie odpowiada na maile, a jak już odbierze telefon słyszę, że nie ma czasu przygotować szczegółowej oferty.
Czy ktoś wie, gdzie jeszcze oprócz firmy ATMOS POLSKA we Wrocławiu mogę kupić ten piec? A może w jego miejsce będę zmuszona postawić inny piec. Tylko jakiej firmy?

serdecznie pozdrawiam

Agnieszka spod Opola
Cytat

Dziękuję za podpowiedź.
Właśnie nie chcę kupować we Wrocławiu. Mi chodzi o ten piec, albo o taki piec. I szukam właśnie innej firmy

A co to tylko atmos produkuje takie kotły? Jak nie można kupić atmosa teraz ,a w przypadku potrzeby serwisu zimą porażka.

Proszę kupić piec zgazowujący drewno firmy -Vigas, lub Viessmann produkują b.dobre kotły zgazowujące drewno .Do kotłów zgazowujących drewno potrzebny jest bufor zwiększa żywotność kotła i komina ,mniejsze zużycie paliwa.
http://www.vigas.pl/kotly.htm
http://www.salonviessmann.pl/oferta.php?bo...75&graf=tak Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość nmnnrn
      Niestety ale najbrzydsze to są czarne dachy i to jeszcze błyszczące (niczym z domu pogrzebowego), które teraz zalały polski krajobraz i szpecą polską przyrodę. Ile ładniejsze są czerwone albo chociaż rdzawe lub jasno szare ale matowe. Po co w internecie na serwisach lokalnych gazet, ale też Budujemy Dom promują te czarne dachy? Nawet Blachy Pruszyński, albo portale jak Budujemy Dom. Przez to nawet w PSB dziś trudno dostać klasyczną czerwoną dachówkę. Chore te mody. Moda potrafi zniszczyć krajobraz, a w Polsce brak jest mądrej ustawy krajobrazowej i zagospodarowania przestrzeni. Szczególnie np. w regionach drewnianych zabytków albo na Warmii i Mazurach czy np. w Kujawsko-Pomorskim lub w górach. Brak też ochrony historycznych miejscowości!
    • Chyba tak miało być...  
    • Mam jeszcze pytanie o wylewkę,   Odkryliśmy wylewkę mniej więcej na przełomie 13/14 dnia. Po 2 dniach od odkrycia w miejscu dylatacji pojawiły się pęknięcia ,ale to nie nimi się przejmuje.   Trochę nurtuje mnie temat przejścia dylatacji do łazienki. Ponieważ poprosiłem podczas układania betonu żeby obniżyli mi poziom w łazience o 1 cm. Podczas stanięcia w okolicy progu ( albo na próg ) słuchać ewidentne chrobotanie. Po puknięciu w okolice progu 5/7 cm wzdłuż słychać tak jakby pustkę. Wydaje mi się ze dylatacja w tym miejscu poszła pod skosem lub odspaja się część progu. Co z tym fantem zrobić ? 
    • 1. Panie szanowny, prawo zobowiązujące budowniczych i całą resztę) do wykonywania instalacji w której nie stosuje się zerowania, a więc nie mierzy się go i nie sprawdza, obowiązuje co najmniej od XII 1994 roku (albo 1995). Elektrykowi wypadałoby to wiedzieć. Mówię tu o nowych obiektach, bo w starych pomiar skuteczności zerowania wciąż jest wykonywany.    Z Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Dz.U. 1995 nr 10 poz. 46     A sprawdzenia instalacji elektrycznych w lokalach mieszkalnych wykonuje się co 5 lat. Taki przynajmniej jest obowiązek prawny. 
    • Gość ELEKTRYK!
      hahahah przepisy i normy są aż z 1999 roku i 2004 o prawie budowlanym na temat skuteczności zerowania gniazdek elektrycznych. Co 2/3 lata jest obowiązkiem każdego lokum! Są do dziś obowiązkowe dla kierownika budowy
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...