Skocz do zawartości

ocieplenie poddasza


Recommended Posts

Witam
mam pytanko jeśli temat już był z góry przepraszam za zawracanie głowy
zaczynam ocieplac poddasze, pierwsza warstwa wełny to isover uni mata flex 15 cm (39) którą już zakupiłem i będzie położona między krokwiami. Drugą warstwę chciałem dac isover uni mata 10 (39) ale mam problem ponieważ nie mogę jej dostac a jeśli jest to cena za nią jest nie do przyjęcia. Czy wystarczające będzie jeśli wyżej wymienioną wełnę 10 (39) zastąpię super matą o grubości 5 cm o współczynniku przenikalności o wiele mniejszym (33)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam
mam pytanko jeśli temat już był z góry przepraszam za zawracanie głowy
zaczynam ocieplac poddasze, pierwsza warstwa wełny to isover uni mata flex 15 cm (39) którą już zakupiłem i będzie położona między krokwiami. Drugą warstwę chciałem dac isover uni mata 10 (39) ale mam problem ponieważ nie mogę jej dostac a jeśli jest to cena za nią jest nie do przyjęcia. Czy wystarczające będzie jeśli wyżej wymienioną wełnę 10 (39) zastąpię super matą o grubości 5 cm o współczynniku przenikalności o wiele mniejszym (33)
Pozdrawiam


Niestety w przypadku zastosowania wełny mineralnej (33) mniejszej grubości (w twoim przypadku 5cm) nie otrzymasz jednakowych parametrów termicznych jak w przypadku wełny mineralnej (39) o większej grubości. Możesz zastosować produkt o nazwie ROCKMIN którego deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła jest równy 0,039 W/mK bądź też SUPERROCK (0,035W/mK). Oba produkty są dość popularne na rynku, a jednocześnie są w przystępnej cenie. Ponad to są sprężyste co pozwala na uzyskanie szczelnej i ciągłej warstwy izolacji.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

No tak wkońcu zamówiłem wełne SCHWENKA i zamiast 25-28-30(isover,rockwool) dam 35cm przy tych samych parametrach i myslę że to dobra inwestycja.


I zapewne o wiele taniej wyszło Ci ze Schwenkem.
Link do komentarza
Powiem ci że znalazłem urse i wychodziła na około 1000m2 300zł taniej na całości. Biorę tyle m2 bo na dwa domy zamawiam.
Jednak cena była z hurtowni i za każdą palete zażyczyli sobie 230zł za transport, od producenta juz było drożej. Więc zdecydowałem się na schwenka - naprawdę dobra cena. Zreszta napisze ile płacę za m2:

-10cm - 8,45zł brutto
-15cm - 12,25zł brutto
-20cm - 16,80zł brutto

Zamówione, zapłacone i czekam za dostawąicon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Brak obrazka


zbrojenie + beton gr. 15 cm + 15 cm zwykłego styropianu + 5 cm wylewki aby dociążyć styropian. Na to dopiero jest zrobiona więżba dachowa

Taka metoda ocieplenia poddasza jest bardzo popularna w moim rejonie


Brak obrazka


zbrojenie + beton gr. 15 cm + 15 cm zwykłego styropianu + 5 cm wylewki aby dociążyć styropian. Na to dopiero jest zrobiona więżba dachowa

Taka metoda ocieplenia poddasza jest bardzo popularna w moim rejonie
Link do komentarza
Cytat

zbrojenie + beton gr. 15 cm + 15 cm zwykłego styropianu + 5 cm wylewki aby dociążyć styropian. Na to dopiero jest zrobiona więżba dachowa

Taka metoda ocieplenia poddasza jest bardzo popularna w moim rejonie


Wiem,że tak się robi i nie tylko u Ciebie jest to popularne ale zwróć uwagę na pierwszy post - mowa o wełnie.
Tu na forum też ktoś tak budował i zamieścił fotki tylko teraz nie pamiętam u kogo to widziałem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...