Skocz do zawartości

Odkurzacz przemysłowy do 1200 złotych


DawidC

Recommended Posts

Witam, poszukuje jakiegoś w miare przyzwoitego odkurzacza do sprzątania po robocie, tj. sprzątanie pyłu po szlifowaniu gipsu, zbieranie trocin z elektronarzedzi, czy pyłu z wiercenia itp. Oglądałem Karchera WD 3500 ale ma on worki papierowe które kosztują 50 złotych za 5 sztuk, a na odkurzenie pyłu po szlifowaniu niewielkiego domku (80m2) poszło takich worków 15. Z szybkiego przeliczenia wychodzi że po trzech takich domkach wartość worków przekroczy wartość odkurzacza. Czy są w tej cenie jakieś odkurzacze bezworkowe godne polecenia? Spodobał mi się odkurzacz Milwaukee AS 250 ECP, ale nie wiem czy działa on w technologii bezworkowej. Może moglibyście polecić coś półprofeslonalnego?

Link do komentarza
Proponuje poszukać bardziej profesjonalnych firm które zajmują się tylko i wyłacznie sprzętem do sprzątania.
Polecam CLEANFIX.
Jest to szwajcarska firma która zajmujesię nie tylko odkurzaczami ,a worki można dokupić od polskiego producenta, z dużo niższymi cenami.
Sam posiadam model SW 20 i od 14 lat nawet nie jęknął ,a raz czy dwa spadł ze schodów.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Również polecam Cleanfix, występujące również pod marką Ghibli. Co do worków, to praktycznie żaden nie nadaje się do odkurzania pyłów pogipsowych i budowlanych. Obecnie pojawiają się worki z mikrowłókniny (jednorazowe), które wytrzymują do 40% więcej od papierowych. Cudów nie ma, każdy materiał filtracyjny zapycha się podczas odkurzania. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w doborze worków to proszę pisać, ponieważ zajmuję się tym zawodowo - pracuję w firmie produkującej worki do odkurzaczy.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jeśli polecono go do użytku domowego, to jest to jeden z najbardziej wdzięcznych odkurzaczy Philipsa. Z doświadczenia wiem, że seria Triathlon i Athena to jedne z lepszych odkurzaczy tej firmy. Jeśli chodzi o budowę, to od razu uprzedzam, że wydasz majątek na worki, żeby nie uszkodzić tego odkurzacza - 5-15 min odkurzania pyłu budowlanego i worek do wyrzucenia - brak wymiany worka w tym czasie równa się pęknięciu worka i potencjalnej naprawie odkurzacza. Odkurzacz jak najbardziej tak, ale nie na budowę - zresztą w instrukcji prawie każdego odkurzacza napisane jest, że pyły budowlane równają się utracie gwarancji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...