Skocz do zawartości

Kocioł turbo czy kondensat(mieszkanie)?wybór marki ...


Recommended Posts

Kocioł kondensacyjny czy turbo(mieszkanie)?Wybór marki?



Witam serdecznie,

stoję aktualnie przed takim oto wyborem,w mieszkaniu (nowym, dobrze ocieplonym) o powierzchni 70m2 (6 grzejników plus drabinka) ma zostać zamontowany kocioł 2-funkcyjny wiszący firmy Saunier Duval THEMACLASSIC F 21 E.Ponieważ,jeszcze mogę to zmienić,zastanawiam się,czy ten akurat kocioł to dobry wybór czy może lepiej zmienić go na coś innego np. na kondensata i teraz przeglądając fuego.pl w cenie podobnej do w/w kotła są nastepujące atrakcje:

1) IMMERGAS VICTRIX 26 2 I (dosyć dobre warunki gwarancji 60 miesięcy,nie dłużej jak 66 miesięcy od daty produkcji-na plus)
2) BERETTA Conica Sinthesi 25 esi
3) ARISTON CLAS PREMIUM 24 FF
4) FERROLI DOMIcondens F 28

Co sądzicie o w/w propozycjach,czy warto iść w kondensata,jeśli tak to w którego iść lub może zostać przy tym turbo z Sauniera,ew.może jego zamienić na innego turbo?

dzieki i pozdrawiam
Michał
Link do komentarza
Gość adiqq
w kondensata ma sens iść jak masz podłogówkę lub grzejniki przystosowane do temperatury max 40C.
Jak masz grzejniki przystosowane na wyższe temperatury to daruj sobie kondensata, bo przy tych wyższych temperaturach kondensacja nie zachodzi...
Link do komentarza
Gość adiqq
nie wiem, nie jestem ekspertem od kotłów gazowych - na mieszkaniu trochę większym niż twoje, kiepsko ocieplonym - kilka lat temu montowałem Berette zwykłą dwufunkcyjną..(to był wtedy tani kocioł - nie wiem jak to teraz wygląda...)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...