Skocz do zawartości

Odległość od działki rolnej?


Mintoy

Recommended Posts

Witam Was Serdecznie.

Przekopałem internet i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

1.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. określa dopuszczalne odległości budynków od granicy z sąsiednią działką budowlaną. W moim przypadku działka sąsiaduje z dwóch stron z pasem drogowym a z jeden z działką rolną o klasie IVa. Jaka odległość powinna być budynku od działki rolnej?

2.W granicy działki biegnie gazociąg średniego ciśnienia. Jaka powinna być minimalna odległość budynku/fundamentów od rury?.Jaki zapis o tym mówi?

3. W granicy działki biegnie "eSN" kabel średniego napięcia w ziemi?. Jaka powinna być minimalna odległość budynku/fundamentów od kabla? Jaki zapis o tym mówi?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Kolego wszystko jest opisane czarno na biały.Jak ja szukałem tych informacji (oprócz gazu) to bez większego wysiłku te dane odnalazłem, więc dziwie się że masz z tym tak wielkie problemy.Szukaj dobrze bo jak mówią kto szuka ten znajdzie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Kolego wszystko jest opisane czarno na biały.Jak ja szukałem tych informacji (oprócz gazu) to bez większego wysiłku te dane odnalazłem, więc dziwie się że masz z tym tak wielkie problemy.Szukaj dobrze bo jak mówią kto szuka ten znajdzie icon_biggrin.gif


Kolego jak by było napisane to na pewno był znalazł taką informację. Nie znalazłem dlatego pytam. w zapisie MINISTRA INFRASTRUKTURY sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
(Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 r.)

§ 12. 1.Przy usytuowaniu budynku na działce budowlanej powinny być zachowane odległości między budynkami i urządzeniami terenowymi oraz odległości budynku i urządzeń terenowych od granic działki i od zabudowy na sąsiednich działkach budowlanych, określone w rozporządzeniu, a także w przepisach odrębnych, w tym higienicznosanitarnych, o bezpieczeństwie i higienie pracy, o ochronie przeciwpożarowej oraz o drogach publicznych.
2.W zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej nie ustala się wymagań w zakresie zachowania odległości między budynkami w granicach jednej działki budowlanej, z zastrzeżeniem przepisów, o których mowa w ust. 1 oraz § 13, 23, 60 i 273.
3.Jeżeli z warunków, o których mowa w ust. 1 oraz w § 13, 60 i 271, nie wynikają inne wymagania, odległości zabudowy od granicy działki budowlanej powinny wynosić co najmniej:
1) przy równoległym do granicy sytuowaniu ściany budynku:
a) z otworami okiennymi lub drzwiowymi - 4 m,
b) bez otworów okiennych lub drzwiowych - 3 m,

Jak am widzisz wszedzie mowa o działce sąsiedniej budowlanej.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Pod wieczór coś napiszę tylko poszperam ,teraz nie mam czasu a z głowy nie chce pisać bo nie jestem pewien na 100% a nie chcę nikogo wprowadzać w błąd.Ja dwa lata temu szukałem tych informacji więc za bardzo nie jestem pewien czy dobrze pamiętam odległości.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam Was Serdecznie.

Przekopałem internet i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

1.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. określa dopuszczalne odległości budynków od granicy z sąsiednią działką budowlaną. W moim przypadku działka sąsiaduje z dwóch stron z pasem drogowym a z jeden z działką rolną o klasie IVa. Jaka odległość powinna być budynku od działki rolnej?

2.W granicy działki biegnie gazociąg średniego ciśnienia. Jaka powinna być minimalna odległość budynku/fundamentów od rury?.Jaki zapis o tym mówi?

3. W granicy działki biegnie "eSN" kabel średniego napięcia w ziemi?. Jaka powinna być minimalna odległość budynku/fundamentów od kabla? Jaki zapis o tym mówi?


Nie doczytałem do końca ,sorki . Na pytanie Nr 1 to nie ma znaczenia ,że sąsiednia działką jest rolna ,odległości obowiązują takie jak w przepisach.
Link do komentarza
Cytat

A wynka to bezpośrednio z par. 272.2, przywołanego w par. 12.


Dziękuje, rzeczywiście zapis ten odnosi się do wszystkich działek.
Mam w takim razie drugie pytanie czy z zapisu:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, art. § 12 ust. 7, pkt. 1.”
7.Dopuszcza się sytuowanie budynku, z zastrzeżeniem § 271 ust. 12 pkt 1, w odległości mniejszej niż 3 m od granicy działki budowlanej, lecz nie mniejszej niż 1,5 m, jeżeli:
1) wynika to z ustaleń decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu bądź

można przez to rozumieć że za zgodą organu wydającego ZW jest możliwość sytuowania budynku ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowym w odległości 1.5m od granicy działki?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Szukałem ,ale nie mogę odnaleźć w swoim bałaganie icon_smile.gif przepisów odnoszących się do odległości, znalazłem jedynie mapkę (a w zasadzie ksero)sytuacyjną gdzie jest 0,8 m od przewodu energetycznego zasilającego budynek oraz 1 m od rurociągu wodnego. Jak dobrze pamiętam to są minimalne odległości. Może ktoś Ci jeszcze potwierdzi to co napisałem.
Link do komentarza
Cytat

Witam Was Serdecznie.

Przekopałem internet i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

1.Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. określa dopuszczalne odległości budynków od granicy z sąsiednią działką budowlaną. W moim przypadku działka sąsiaduje z dwóch stron z pasem drogowym a z jeden z działką rolną o klasie IVa. Jaka odległość powinna być budynku od działki rolnej?

2.W granicy działki biegnie gazociąg średniego ciśnienia. Jaka powinna być minimalna odległość budynku/fundamentów od rury?.Jaki zapis o tym mówi?

3. W granicy działki biegnie "eSN" kabel średniego napięcia w ziemi?. Jaka powinna być minimalna odległość budynku/fundamentów od kabla? Jaki zapis o tym mówi?



Wiec to co zostało ustalone

ad 1. kwalifikacja działki jest bez znaczenia zawsze musi to być 3 albo 4 metry od granicy działki bądź można zdobyć odstępstwa od urzędu wydającego WZ do odlegości 1.5m
ad.2 Tutaj w przypadku gazociągu średniego ciśnienia wynosi ona 1 m
ad.3 w przypadku jeśli okaże się że jest do kabel energetyczny odległość wynosi 0.5m.
Mam nadzieje że komuś się to przyda a wam dziękuje za cenne informacje.
Pozdrawiam


Cytat

Przecież dalej piszą:
1)wynika to z ustaleń decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu bądź
2) ściana zewnętrzna bez otworów budynku wznoszonego będzie usytuowana w odległości nie mniejszej
od granicy z sąsiednią działką ...



Nie masz szans na WZ z otworem w ścianie.



Czy są szanse to się okaże, właśnie składam pismo w tej sprawie po zapoznaniu się z analizą. Jak będę dysponował już informacjami w sprawie ZW na pewno was poinformuje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...