Skocz do zawartości

Kurczę małe


Recommended Posts

Ale te z targu to takie czasem wyziebione, że nie specjalnie się później chowają. Z resztą za wcześnie wiosną i za późno na jesień też nie dobrze brać. Gorzej rosną, padają, a przy tym paszy żrą tak samo.

Teściowa wzięła na jesieni kole70szt brojlerów na mięsko i było o jakieś 2tyg za późno /zimno/ słabo rosły, jak podrosły /zeżarły co miały/ to padały, dogrzać ich nie szło i dużo później dochodziły do swojej wagi... Szwagierka kupiła o te 2 tyg szybciej i miała już wszystkie pobite, a u Teściowej jeszcze 1,5 miesiąca karmienia było...o kosztach nie wspomnę...a miało być taniej...nie wiem czy nie wyszło drożej...i to chyba dużo drożej...
Link do komentarza
We wylęgarniach kurcząt icon_mrgreen.gif , niekiedy na jakimś bazarku gospodynie sprzedają kurczątka, które "wysiedziała" kwoka ( ok. 3 tyg. kura musi poświęcić by z jajek wykluły się młode ptaki )
We wsiach za często na wiosnę tzw. "zapisy" gdzie zainteresowani zgłaszają u jakiegoś lokalnego hurtownika zajmującego się tą branżą by zamówić określoną ilość piskląt, podaje się wtedy nawet płeć którą się chce zamówić.
Możliwości jest multum, by nabyć kurczątka
Link do komentarza
Cytat


We wsiach za często na wiosnę tzw. "zapisy"
gdzie zainteresowani zgłaszają u jakiegoś lokalnego hurtownika zajmującego się tą branżą by zamówić określoną ilość piskląt, podaje się wtedy nawet płeć którą się chce zamówić.
Możliwości jest multum, by nabyć kurczątka


To ja właśnie o takiej kobicie z KGW mówiłam
Link do komentarza
Cytat

z kozami bym uważał, to jest wszystkożerne (dosłownie), kolegi ojciec ma to się trochę nasłuchałem.



Mam wyżlice która też jest wszystkożerna -począwszy od reklamówek foliowych na pampersach kończąc.

To jaki jest najlepszy okres by zapisywać się na kury ?Mi na jajkach zależy:)
i permkulturze icon_smile.gif
Brak obrazka
Link do komentarza
Powiem Ci jak teściową dorwę...ale dobrze, gdy jest już ciepło. Aaa i musisz powiedzieć, że chcesz kury nioski czy jak to u Was mawiają. Nie na mięsko tylko na jajka. Trza zaznaczyć dla pewności. No i musisz mieć lampę "kwokę", chyba, że będziesz trzymał je gdzieś...hmm...w domu...na podłogówce...
Link do komentarza
Pierwsze kurczątka ludzie już kupują, ale tak jak mówiła Afrodytaa, musisz mieć pomieszczenie ciepłe dla nich i żarówkę tzw. kwoke ( bez tego ani rusz ), a taka żarówa kwoka ma ok. 200 - 300 wat i musi grzać 24 na dobe.
Jest jeszcze możliwość,że zakupisz od jakiejś gospodyni/gospodarza kwoke z młodymi pisklętami - takie stadko chowa się najlepiej i oszczędzasz na ogrzewaniu piskląt, młode są zdrowsze, bez genetycznych ulepszeń i masz pewność, że będą to w przyszłości kury nośne.
A co do kozy, poobserwuj na wiosne gdzie takie kózki pasą sie w obejściu i podpytaj .... zapewne ktoś Cię gdzieś do kogoś nakieruje
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...