Skocz do zawartości

przeswitujace kable elektryczne


Recommended Posts

Kable elektryczne w tynku byly lekko widoczne w 5letnim mieszkaniu. Po starannym przygotowaniu podloza ( lekkie szlifownie i odkurzenie) i 2 warstwach farby po 10 dniach prega na scianie znowu sie pojawila. Nie chce zmieniac typu ani koloru farby. Czy jedynym sposobem aby pokryc prege jest uprzednie grunowanie?
Link do komentarza
Kable nie zostały pokryte odp. grubością tynku, tylko praktycznie są z nim zlicowane. Tynk "żyje" - pobiera i oddaje wilgoć z otoczenia, co ma wpływ na minimalną zmianę intensywności koloru. Jeżeli dotyczy to całych ścian, to jest niezauważalne. "Plastik" (kabel) nie bierze w tym udziału, więc się odznacza. Do tego pewnie jeszcze może dojść większe osiadanie kurzu w pobliżu kabla.
Nie wiem, czy gruntowanie tu pomoże. Myślałeś może o tapecie z włókna szklanego, do malowania? Najlepiej takiej, z grubą fakturą, żeby dobrze rozpraszać światło - powinno pomóc.
Zakładam, że pomysły w stylu: wypruj te kable ze ścian, wkuj głębiej, pokryj ściany dodatkową warstwą tynku nie wchodzą w rachubę... icon_lol.gif
Link do komentarza
Mysle, ze grubosc tynku przykrywajaca kable w calym mieszkaniu jest>2,5cm, ale przekonujacy jest argument plastikowego kabla ktory nie oddycha zmieniajac w pewien sposob wilgotnosc i/lub temperature tynku. Wydaje sie, ze problem ten jest dosc pospolity w Polsce. Tapeta z wlokna szklanego ani kucie sciany w tej chwili jeszcze nie wchodza w rachube. Nasunal mi sie jeszcze inny pomysl aby ta sciane pomalowac podkladowa farba olejna a pozniej 2 warstwami lateksowymi.
A moze ktos z forumiczow ma jakies doswiadczenia w tym temacie?
Link do komentarza
Kable sa pod warstwa tynku ok 2,5 cm, nic nie wystaje. Na scianie jest tylko smuga ktora jest w miejscu gdzie biegna kable. Smuga ta byla widoczna przed malowaniem, wiec pomyslalem, ze po pomalowaniu ona zniknie. Wiem tez, ze problem ten nie jest rzadki, byc moze w Polsce ludzie sie troche do tego przyzwyczaili i to ich nie razi. Jest tez inny problem na ktory chcialbym zdobyc odpowiedz a mianowicie dlaczego na scianach osadza sie czarny nalot szczegolnie w okolicach kontaktow, gniazdek i grzejnikow? Czy to ma to zwiazek z zanieczyszczonym powietrzem?
Link do komentarza
U nas też, po pomalowaniu ścian wyszły trasy kablowe, w niektórych pokojach są bardziej widoczne w innych mniej lub w ogóle się nie pojawiły. Myślę, że jest to związane z grubością tynku. Rok po wprowadzeniu się do domu, tak mnie denerwowały te smugi , że w dwóch pokajach wymalowałam ściany zgodnie z poradami eksperta: http://muratordom.pl/eksperci/pytania/malo...etrznych/20429/, pomalowałam 2x farbą gruntującą+farba wykończeniowa, niestety po trzech miesiącach smugi zaczęły się pojawiać. Chyba będę musiała je polubić - do momentu większego remontu. pozdrawiam Aśka
Link do komentarza
No właśnie, ten problem istnieje, szlaki kablowe pojawiły sie już po 10 dniach po malowaniu więc nie jest to brud, byc może wilgoć od wewnątrz tynku? Problem w tym, że kable idą 20cm od sufitu wszędzie jest sucho. Cały czas szukam odpowiedzi od ludzi z doświadczeniem w tym temacie.
Jeśli uni-grunt nie zadziałał to czy ktoś używał np farby fatalowej lub olejnej jako podkład?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...