Skocz do zawartości

Problem z domową oczyszczalnią


Pop3k

Recommended Posts

Witam. Od ponad 1,5 roku mam przydomową oczyszczalnię ścieków. Jest ona zbudowana w dość specyficzny sposób, ponieważ woda w swej "drodze" do ostatniej studzienki i drenaży wentylacyjnych nie wykorzystuje różnicy wysokości, lecz zostaje pompowana przez pompę ze studzienki rozdzielczej(tam gdzie zbiera się juz sama woda) i dopiero tak zostaje odprowadzana. Kilkanaście dni temu zauważyłem, że pomimo tego, że pompa pracuje(wyciągnąłem i sprawdziłem) jednak wody w zbiorniku dalej przybywa. I co może być przyczyną tego problemu? Czy zamarzła woda czy rura pękła/załamała się? Rury odprowadzające są plastikowe, wkopane na około 1m i obłożone kamieniami.Oczyszczalnie były zakładane w całej gminie, a na firmę, która zakładała oczyszczalnię liczyć niestety nie mogę. Firma twierdzi, że ona tylko to montowała a teraz musimy radzić sobie sami. Więc czy lepiej zabrać się za to samaemu czy znaleźć kogoś kto się na tym zna i niech powie o co chodzi?
Link do komentarza
Podstawowa sprawa to sprawdzenie czy pompa tłoczy wodę, bo sama praca silnika nie świadczy o jej sprawności (może być zapchanie, uszkodzony wirnik).

Jeśli pompa jest dobra to przyczyn należy szukać w systemie drenażowym (zatkanie drenów) nie można też wykluczyć zamarznięcia przy tak niskich temperaturach podczas tegorocznej zimy (wtedy należy poczekać na rozmarznięcie).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...