Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• za chwile pewnie napiszesz że to zdanie świadczy o tym że uważam że artykuł jest źle napisany to biegnę z wyjasnieniem że nie o to mi chodzi. Artykuł jest w większości poprawny, mam na myśli że jego treści nie podważasz mimo że też nie znasz osoby która go pisała, nie pomyślisz że to co cytuje z ustawy jest ok ale to co dodaje od siebie autor już nie bo to jego własna interpretacja. I dalej nie zrobiłeś tego o co cie prosiłam kilka razy.. skoro masz doświadczenie napisz jak wygląda procedura odrolnienia w rzeczywistości a nie cytuj ustawę - może w różnych urzędach być różna praktyka dlatego chętnie zapoznała bym się z twoim doświadczeniem ale nie wklejaniu artykułów i cytowania ustaw ale przełożeniu tego na działania- jakie etapy, co po kolei - czysta ciekawość czy praktyka jest taka sama czy się różni w urzędach innych..
    • Gość naturalnie
      witam. Planuje zakup stacji uzdatniania (1 lazienka, 1 kuchnia - 4 osoby). Planowo miał to być zakup Viessmanna aquahome 20-N, lecz po analizie wyszło, iż w wodzie znajdują się: * jon amonu 0,10 mg/l * żelazo 0,020 mg/l *mangan 0,038 mg/l Nie są to wysokie wartości, ale stacja viessmanna aquahome 20-n tego mi nie przefiltruje. Twardość ogólna wynosi 353,0 mg/l czyli dość wysoko. Pojawiła się opcja zakupu Zmiękczacza wody Blue Soft - RX25/C100, który podobno radzi sobie z żelazem, manganem i jonami amonu... Pytanie - czy jest sens pozbywania się składników, o bardzo niskiej wartości (które może mieć znikome znaczenie dla zdrowia), ale nie wiem czy mimo tych niskich wartości, woda nie będzie dostatecznie agresywna dla urządzeń i podzespołów towarzyszących. ??? No i drugie pytanie czy ktoś użytkuje stacje Global Water i czy do polecenia ?
    • Obie oferty to dobre produkty, Panasonic faktycznie bardziej masowy.  
    • Witam,  mam dwie oferty pomp powietrze-woda i kompletnie nie wiem którą wybrać. Są to to Panasonic T-CAP 9kW KIT-WXC09H3E5 oraz Dimplex LAK 9IMR.  Obie są w podobnej cenie, podobne parametry (jak na moje laickie rozumienie tematu po przeczytaniu ofert i opisów), montowane przez dobre firmy z dobrym serwisem (sprawdzone).  Będę wdzięczny za podpowiedzi, bo nie wiem na co się zdecydować. Z jednej strony o Dimpleksie jest bardzo mało opinii, aż można mieć wrażenie, że to jakaś firma krzak, ale jak się wejdzie na ich stronę to widać, że to jedna z największych firm w branży. Panasonic opinie ma różne, ale są i widać, że sporo ludzi używa tych urządzeń, ale z drugiej strony zalatuje trochę towarem masowym.  Nie wiem...
    • Mr Tomo mam pytanie odnośnie kompensacji, czy miejsce wykonania kompensacji ma znaczenie tzn. początek koniec czy środek gałęzi która ma powyżej 5m.  Długość rury w pionie nie przekroczy 5m maks to 4m jednak w piwnicy to dojdzie już trochę długości ale będą tworzone w sposób można napisać wymuszony układem kompensacje w kształcie litery U
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...